Новини Оксана Рудя: створення робочих місць у селах та покращення...

Оксана Рудя: створення робочих місць у селах та покращення якості питної води

-

Оксана Рудя працює викладачем іноземних мов у Сосницькому сільськогосподарському технікумі бухгалтерського обліку. Вона – кандидат у депутати Чернігівської обласної ради та кандидат у депутати Сосницької селищної ради. Адже дуже хоче змінити життя в рідній громаді на краще. Для цього розробила відповідну програму.

Пані Оксано, яке завдання із вашої передвиборчої програми найголовніше?

Економічні перетворення – основа всіх майбутніх позитивних змін у громаді. Тож треба заохочувати розвиток малого бізнесу і відповідно створення робочих місць. Люди в селі мають величезну кількість сільськогосподарської продукції, яку сьогодні змушені продавати за копійки. Тож варто створювати сільські кооперативи, які б займалися, наприклад, переробкою та реалізацією молока чи глибокою заморозкою ягід. Будуть розроблені обласні програми про підтримку кооперативного руху в селах з залученням коштів з обласного бюджету для їх реалізації. До того ж, в громаді можна власними силами вирощувати матеріал для озеленення ОТГ, не витрачаючи бюджетні кошти. Втілення в життя цієї ініціативи також дасть змогу створити робочі місця і заробляти, продаючи розсаду.

Оксано Олексіївно, ви чинний депутат Сосницької селищної ради від «Нашого краю» і свою політичну кар’єру продовжуєте з цією ж партією. Чому саме з нею?

Уже всі втомилися від некомпетентних керівників і депутатів. Натомість команда «Нашого краю» об’єднує професіоналів у різних сферах, які не роздають порожніх обіцянок, а наполегливо працюють заради добробуту рідного краю. Наприклад, упродовж попередньої каденції Сосницька команда нашокраївців у співпраці з меценатом і почесним громадянином Сосниччини Романом Солодаренком долучилася до створення в Сосниці Дитячо-юнацької футбольної школи «Lions». Займалися відновленням і зарибленням ставків громади, облаштуванням зон відпочинку, встановленням дитячих майданчиків, підтримкою медиків під час карантину, відстоюванням прозорості у вирішенні земельних питань та порятунком заплавних луків від розорювання.

Один із пунктів вашої програми передбачає покращення якості питної води. Що для цього зробите?

У громаді проблеми з водою. Не перший рік у Сосниці актуальне питання якості води. Вона брудна і виникають проблеми з водопостачанням. У кожному селі є висохлі колодязі й водойми. Тому одне із найнагальніших завдань – залучення коштів, зокрема з обласного бюджету, для побудови нової артезіанської свердловини.

У вашій програмі особлива увага приділена збереженню мережі соціальних закладів: шкіл, ФАПів, клубів.

В наш непростий час головне – зберегти всі заклади, які зараз діють в селищі та селах. Діти з сіл не винні в тому, що народились не в Чернігові чи Києві, та мають право на свою школу.

Не може не хвилювати доля технікуму і ліцею. Щоб не допустити їх закриття, можливо настав час відкрити на їх базі заклад нового типу, який би поєднував теоретичну та практичну підготовку спеціалістів.

У нашій громаді проживає чимало пенсіонерів, які дуже часто потребують медичної допомоги. На жаль, лікарня у Сосниці не опорна, а у багатьох ФАПах фельдшери працюють не на повну ставку. Тому й не хочуть медпрацівники їхати в нашу громаду на роботу. Треба розробити відповідну програму і доплачувати медикам із бюджету, щоб вони хоч на ставку працювали. А також вирішувати питання із забезпеченням лікарів житлом.

Чи задумувалися ви над пошуком джерел фінансування? Адже бюджетних коштів на втілення в життя усього задуманого не вистачить.

Необхідно розвивати екотуризм, адже усі природні умови для цього в нашому регіоні є. Одним із поштовхів до розвитку туризму може стати передача на баланс нашої громади будинку відпочинку. Також треба створювати туристичні маршрути та інфраструктуру для відпочиваючих. Буде розроблена відповідна програма для залучення коштів обласного бюджету на розвиток туризму в нашому регіоні. А згодом самі почнемо заробляти кошти на цій галузі.

Звісно, власних коштів не вистачить для реалізації всіх планів, необхідно залучати зовнішні джерела фінансування. Але всі залучені в громаду кошти повинні працювати, а не перетворюватися в статуї!

Ірина Ковальова

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Купить квартиру в рассрочку, цена квартиры от застройщика, квартиру в новострое

Достаточно часто можно встретить ситуацию, где люди инвестируют в недвижимость, особенно рассматриваются новостройки, поскольку в первую очередь квадратный метр...

Несколько оснований заказать переоборудование микроавтобусов в Бердичеве именно в компании «AutoGlass»

Иногда случается такая ситуация, что владельцы транспортного средства имеют претензии к своему микроавтобусу и имеют желание в нем произвести...

Автовыкуп: что это такое и как работает?

В современном мире практически невозможно встретить человека, который бы не имел собственного автомобильного транспорта. Ведь это избавляет от стояния в...

Лицеистка, которая прошла «Мужское / Женское» и «МастерШеф»

Таня Герман – выпускница Черниговского областного педагогического лицея 2015 года. Училась на гуманитарном профиле. Здесь она раскрывала себя, как...

Основные преимущества покупки медицинских товаров в нашем интернет-магазине «МЕДСТОР»

Говоря за уровень медицины, то он действительно сейчас вырос и в Украине вы можете заметить, как открываются новые медицинские...

Средства для защиты древесины — несколько популярных составов и разнообразный ассортимент на сайте «Bionic House»

Деревообрабатывающие составы, на сегодняшний день, представлены многочисленными компаниями. Несмотря на то, что данная категория товаров является достаточно популярной и...

Зараз читають

Місцеві вибори 2020. Як громада проголосувала за депутатів до селищної ради

Варто відразу відмітити декілька важливих моментів: Це не офіційна інформація....

Жителька с. Лави Марія Минівна Тихієнко відзначила своє 100-річчя

Вона щовечора сама вмикає телевізор, дивиться «Стосується кожного» з...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано