Новини Оксана Рудя: створення робочих місць у селах та покращення...

Оксана Рудя: створення робочих місць у селах та покращення якості питної води

-

- Advertisment -Оксана Рудя: створення робочих місць у селах та покращення якості питної води

Оксана Рудя працює викладачем іноземних мов у Сосницькому сільськогосподарському технікумі бухгалтерського обліку. Вона – кандидат у депутати Чернігівської обласної ради та кандидат у депутати Сосницької селищної ради. Адже дуже хоче змінити життя в рідній громаді на краще. Для цього розробила відповідну програму.

Пані Оксано, яке завдання із вашої передвиборчої програми найголовніше?

Економічні перетворення – основа всіх майбутніх позитивних змін у громаді. Тож треба заохочувати розвиток малого бізнесу і відповідно створення робочих місць. Люди в селі мають величезну кількість сільськогосподарської продукції, яку сьогодні змушені продавати за копійки. Тож варто створювати сільські кооперативи, які б займалися, наприклад, переробкою та реалізацією молока чи глибокою заморозкою ягід. Будуть розроблені обласні програми про підтримку кооперативного руху в селах з залученням коштів з обласного бюджету для їх реалізації. До того ж, в громаді можна власними силами вирощувати матеріал для озеленення ОТГ, не витрачаючи бюджетні кошти. Втілення в життя цієї ініціативи також дасть змогу створити робочі місця і заробляти, продаючи розсаду.

Оксано Олексіївно, ви чинний депутат Сосницької селищної ради від «Нашого краю» і свою політичну кар’єру продовжуєте з цією ж партією. Чому саме з нею?

Уже всі втомилися від некомпетентних керівників і депутатів. Натомість команда «Нашого краю» об’єднує професіоналів у різних сферах, які не роздають порожніх обіцянок, а наполегливо працюють заради добробуту рідного краю. Наприклад, упродовж попередньої каденції Сосницька команда нашокраївців у співпраці з меценатом і почесним громадянином Сосниччини Романом Солодаренком долучилася до створення в Сосниці Дитячо-юнацької футбольної школи «Lions». Займалися відновленням і зарибленням ставків громади, облаштуванням зон відпочинку, встановленням дитячих майданчиків, підтримкою медиків під час карантину, відстоюванням прозорості у вирішенні земельних питань та порятунком заплавних луків від розорювання.

Один із пунктів вашої програми передбачає покращення якості питної води. Що для цього зробите?

У громаді проблеми з водою. Не перший рік у Сосниці актуальне питання якості води. Вона брудна і виникають проблеми з водопостачанням. У кожному селі є висохлі колодязі й водойми. Тому одне із найнагальніших завдань – залучення коштів, зокрема з обласного бюджету, для побудови нової артезіанської свердловини.

У вашій програмі особлива увага приділена збереженню мережі соціальних закладів: шкіл, ФАПів, клубів.

В наш непростий час головне – зберегти всі заклади, які зараз діють в селищі та селах. Діти з сіл не винні в тому, що народились не в Чернігові чи Києві, та мають право на свою школу.

Не може не хвилювати доля технікуму і ліцею. Щоб не допустити їх закриття, можливо настав час відкрити на їх базі заклад нового типу, який би поєднував теоретичну та практичну підготовку спеціалістів.

У нашій громаді проживає чимало пенсіонерів, які дуже часто потребують медичної допомоги. На жаль, лікарня у Сосниці не опорна, а у багатьох ФАПах фельдшери працюють не на повну ставку. Тому й не хочуть медпрацівники їхати в нашу громаду на роботу. Треба розробити відповідну програму і доплачувати медикам із бюджету, щоб вони хоч на ставку працювали. А також вирішувати питання із забезпеченням лікарів житлом.

Чи задумувалися ви над пошуком джерел фінансування? Адже бюджетних коштів на втілення в життя усього задуманого не вистачить.

Необхідно розвивати екотуризм, адже усі природні умови для цього в нашому регіоні є. Одним із поштовхів до розвитку туризму може стати передача на баланс нашої громади будинку відпочинку. Також треба створювати туристичні маршрути та інфраструктуру для відпочиваючих. Буде розроблена відповідна програма для залучення коштів обласного бюджету на розвиток туризму в нашому регіоні. А згодом самі почнемо заробляти кошти на цій галузі.

Звісно, власних коштів не вистачить для реалізації всіх планів, необхідно залучати зовнішні джерела фінансування. Але всі залучені в громаду кошти повинні працювати, а не перетворюватися в статуї!

Ірина Ковальова

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Наші успіхи! Як змінилась Сосницька ОТГ за 3 роки

Сосницька громада була створена 29 жовтня 2017 року. До її складу ввійшло 6 сільських рад: Волинківська, Загребельська,...

«Вимпел» трощить «Марсель» на виїзді

«Марсель» (Ічня) 1-7 «Вимпел» (Сосниця) (0-4).Забиті голи: Кострома Ігор-3, Мищенко Ігор (3 пен.), Кушка Сергій-3.

Микола Адаменко

Микола Петрович Адаменко (20 грудня 1931, Загребелля, Сосницький район, Чернігівська область) - український поет, філолог. Член Спілки...

Інформація про поширення COVID-19 у Сосниці

  Дата Активні випадки Виявлені випадки Одужали Померли 22.10.2020 13 19 6 0 21.10.2020 13 19 6 0 20.10.2020 13 +4 19 +4 6 0 19.10.2020 9 15 6 0 18.10.2020 9 15 6 0 17.10.2020 9 15 6 0 16.10.2020 9 15 6 0 15.10.2020 9 +1 15 +1 6 0 14.10.2020 8 14 6 0 13.10.2020 8 14 6 0 12.10.2020 8 14 6 0 11.10.2020 8 14 6 0 10.10.2020 8 14 6 0 09.10.2020 8 -2 14 6 +2 0 08.10.2020 10 +2 14 +3 4 +1 0 07.10.2020 8 11 3 0  
- Advertisement -Оксана Рудя: створення робочих місць у селах та покращення якості питної водиОксана Рудя: створення робочих місць у селах та покращення якості питної води

Віктор Іващенко: працювати, а не обіцяти

Останніми тижнями у Понорниці кипить робота. Тут ремонтують асфальт, упорядковують лікарняне подвір’я, мінятимуть вікна у самій будівлі,...

10 літрів борщу і 8 картоплі щодня готує мама для синів

Ще в 9 класі вона була не така, як усі. П’ятнадцятирічна дівчина поклала на свої плечі тягар...

Зараз читають

Хай життя стелиться шовковою дорогою!

Тихо течуть води нашого життя, Несучи наш...

Hyundai Solaris: вся правда про автомобіль

Почнемо спочатку, коли цей автомобіль з'явився на...
- Advertisement -Оксана Рудя: створення робочих місць у селах та покращення якості питної водиОксана Рудя: створення робочих місць у селах та покращення якості питної води

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Recommended to you