Ой, ти, бульбо крохмалиста, з чим тебе ми будем їсти?

Цьогорічний урожай картоплі одних порадував, а інших навпаки – розчарував. Своїми здобутками діляться деякі господарі.

Валентина Василівна Зайченко, с. Масалаївка, 50 років:

Урожаєм задоволена. Він кращий, ніж той рік. Під картоплею у нас 60 соток. В тому році площа була така ж. Садили такі сорти, як Беллароса, Гренада, Ред-Леді, Рокко. Сорти оновлюємо не щорічно, але періодично. Свою насіннєву продаємо і на місце купуємо у фермерів. Беллароса не дуже рясна, але всерівно вродила. А під Гренадою було 25 соток, то накопали дві машини. Оремо трактором, а вже волочимо, прополюємо, обсипаємо своїм конем. Для копання наймаємо трактор. Купили весною 6 мішків добрива. На 10 соток 1 мішок. Інакше доброго врожаю не отримати. Щороку сорти саджаємо на різних площах.

На наступний рік плануємо садити стільки ж, адже в селі роботи нема, то мусимо садити, щоб заробити, продавши врожай. Частину залишаємо для себе і господарства. Щороку купуємо двох поросят, одне – навесні, одне – восени. В тому році купили відразу пару весною. Є кури, качки, була в тому році корова, та виявили лейкоз – мусили здати. Було дуже шкода годувальницю. А ще плануємо з чоловіком Миколою на наступний рік придбати новий сорт картоплі Алладін. Чули, що добре родить. Вкладаємо свій труд у бульбу, а ось ціною не дуже задоволені. Хотілося, щоб була дорожча.

Валентина Іванівна Глухенька, с. Конятин, 39 років:

Хоча й працюю на трьох роботах: завклубом, бухгалтером і пралею у ДНЗ «Малятко», та крохмалисту саджу. Раду даю всьому сама, бо чоловік вже покинув цей світ. Біля хати маю 39 соток городу. З них 5 соток під картоплею, 3 – під грядками, а решту засіяла травою. Є ще на полі 15 соток під картоплею, а також є 30 соток під люцерною, адже тримаю дві корови. А ще 30 соток в цьому році не порала – благує. Урожай в цьому році гірший, ніж торік. Садила такі сорти, як Пікассо, Чорний Принц і Беллароса. Остання серед сортів порадувала найкраще. Продаю мало, в основному залишаю собі, адже господарство чималеньке. Троє свиней, була ще й свиноматка, яку вже зарізала. В цьому році на 17-річчя доньки, яке було 13 липня, зарізала своє порося, вагою десь під 20 кілограмів. Замаринувала на добу, добре натопила піч і там його запекла. Брат спеціально зробив під нього жаровню, адже такого розміру в господарстві не було. Гостей прийшло 30 чоловік. То порося майже з’їли все. Донька навчається у Білоцерківському педагогічному коледжі, а менша ходить до 6 класу, то ж треба працювати, щоб було що дітям в сумку покласти і дома приготувати. Буряків не саджу, ті чомусь не ростуть. Та і в самому селі мало хто садить. Огірки теж чомусь не родять, де б не садила їх біля хати. Через дорогу живе кума, вона й наділяє огірками, адже в куми урожаї добрі.

На наступний рік картоплю планує садити на іншій площі, є в планах придбати нові сорти. Подумує про Слав’янку.

Ольга Григорівна Делеурова, Сосниця, 64 роки:

Городу маю небагато. Це дві сотки біля будинку і сім на полі під картоплею. А ще окремо саджу дві сотки під гарбузи і дві під буряки. Урожай картоплі в цьому році кращий. Садили вручну. Обробляти також і копали заступом. Чоловік Євген перевозив бульбу мотоциклом. Гарбузи в цьому році поросли менші, а ось буряки кращі. Все садимо для господарства. Є дві кози, порося, кури, було 20 бройлерів, собака Дружок і два коти Муська і Пушок. Картоплі не продаємо. Маю трьох внуків, десятирічного Сашу та п’ятирічних Станіслава і Владислава, тож треба здати картоплю і в дитсадок, і в школу. Донька Люба теж допомагала копати. На наступний рік плануємо садити стільки ж.

Урожаї різні – затрати праці одинакові. Всі вкладають свій нелегкий труд. А вже яка ціна буде на і картоплю – не може спрогнозувати ніхто. А так хочеться, щоб нарешті свій тяжкий труд цінували і платили добре за урожай. На даний час картоплю в Сосниці закуповують по 5 гривень за кілограм. Так і хочеться заспівати: «Ой, ти, бульбо крохмалиста, вже й не хочу тебе їсти. Поки натрудилася, дуже натомилася…».

Зараз читають

Як можна без неї прожити

У захваті від своєї сестри милосердя Зої Радченко сосничани...

Важкі перемоги «Кудрівки» та «Волинки», «перестрілка» у Лавах, фейл «Динамо»

Макошинська «Десна» традиційно є важким суперником для ФК «Кудрівка»,...

«Засекречена пожежа»

До чергового управління ДСНС надійшло повідомлення про те, що...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано