Новини Ніна Смаглюк: Йду на вибори з чітким планом створення...

Ніна Смаглюк: Йду на вибори з чітким планом створення виробництв і робочих місць

-

Викладач Сосницького сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку Ніна Смаглюк в своїй громаді людина авторитетна і розуміється насамперед на економічних питаннях, зокрема як залучати до громади інвестиції та створювати робочі місця в селах. Нині Ніна Смаглюк – чинна депутатка Сосницької ОТГ від партії «Наш край» і водночас кандидатка-самовисуванка на посаду голови Сосницької ОТГ, яку підтримує Роман Солодаренко та «Наш край».

Пані Ніно, ви чинний депутат Сосницької ОТГ. Тож які досягнення за 5 років депутатства вважаєте найсуттєвішими?

Фракція «Нашого краю» в співпраці з меценатом і почесним громадянином Сосниччини Романом Солодаренком, тренерами і батьками долучалася до створення в Сосниці Дитячо-юнацької футбольної школи «Lions». Переймалися питаннями реєстрації закладу.

Також займалися захистом і зарибленням, переважно коропами, ставків громади. У полі зору були й земельні питання, зокрема проблеми незаконного розорювання земель.

Над втіленням у життя яких проектів працюватимете у разі обрання вас головою ОТГ?

Втілюватиму в життя програму розвитку сіл Сосницької громади. Вже навіть є певні напрацювання. Люди в селі мають величезну кількість сільськогосподарської продукції, яку на сьогодні змушені продавати за копійки, або її взагалі ніхто не купує. Тож варто створювати сільські кооперативи, які якраз і займуться тією переробкою, наприклад, глибокою заморозкою грибів і ягід. Тим паче, що приміщення в селах для цього є, зокрема, колишні школи й будівлі інших закладів, які давно пустують. Їх можна використовувати ефективно – розмістити виробництва.

Кому доручите розробку конкретних проектів для сіл? Адже кожне з них має свою особливість.

В Сосницькій ОТГ з’явиться відділ маркетингу, який і розроблятиме ці проекти. Важливо, що їхня реалізація передбачає створення робочих місць саме для місцевих жителів.

З командою однодумців багато де бували і переймали досвід, як люди відкривають кооперативи в селах, як працюють, зокрема на Західній Україні. Важливо, що неймовірно великі вкладення не потрібні. Мова йде про 100, 200, 300 тисяч гривень. Для того, щоб справа стартувала, треба закупити потрібне обладнання. Тим паче, є люди готові інвестувати кошти у розвиток сіл нашої громади.

Яке бачення маєте щодо підтримки аграрного напрямку громади?

Підтримуватимемо фермерів, особливо дрібних виробників. І землі запасу, які в громаді залишилися, пріоритетно передаватимемо в користування саме місцевим аграріям. Бо на сьогодні на Сосниччині землею також користуються агрофірми, які не мають ніякого стосунку до нашого краю. Тому й не долучаються до вирішення проблем, які виникають на території громади.

Які ще нагальні питання в пріоритеті окрім створення виробництв?

У громаді проблеми з водою. У кожному селі є висохлі колодязі й водойми. Також не перший рік у Сосниці актуальне питання якості води. Вона в нас брудна і виникають проблеми з водопостачанням. Тому одне із найнагальніших завдань – ремонт водонапірної станції та відновлення водозабезпечення Сосницького краю.

Перейматиметеся проблемою високих тарифів на житлово-комунальні послуги?

Так, жителям громади доводиться дорого платити за тепло і використаний газ. Тож на сьогодні вкрай необхідно створити комунальне підприємство «Сосниця тепло», яке не буде закуповувати дороге паливо через тендери, а матиме своє. В селах є величезний простір для заготівлі дров. До того ж, люди які цим займатимуться, матимуть робочі місця й зарплату, села стануть ошатніші. І водночас можна розраховувати на зменшення у платіжках сум за опалення.

Сосницький край – напрочуд мальовничий. Чи розвиватимуть у громаді туристичну галузь?

Наша Сосницька громада – це унікальна місцевість дана нам природою, де протікає зачарована Десна. А ми досі не використовуємо цей потенціал. Тож працюватимемо над розвитком зеленого туризму, навіть у кожному селі. Адже це одне із джерел заробітку грошей і поповнення бюджету.

Ірина Ковальова

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Купить квартиру в рассрочку, цена квартиры от застройщика, квартиру в новострое

Достаточно часто можно встретить ситуацию, где люди инвестируют в недвижимость, особенно рассматриваются новостройки, поскольку в первую очередь квадратный метр...

Несколько оснований заказать переоборудование микроавтобусов в Бердичеве именно в компании «AutoGlass»

Иногда случается такая ситуация, что владельцы транспортного средства имеют претензии к своему микроавтобусу и имеют желание в нем произвести...

Автовыкуп: что это такое и как работает?

В современном мире практически невозможно встретить человека, который бы не имел собственного автомобильного транспорта. Ведь это избавляет от стояния в...

Лицеистка, которая прошла «Мужское / Женское» и «МастерШеф»

Таня Герман – выпускница Черниговского областного педагогического лицея 2015 года. Училась на гуманитарном профиле. Здесь она раскрывала себя, как...

Основные преимущества покупки медицинских товаров в нашем интернет-магазине «МЕДСТОР»

Говоря за уровень медицины, то он действительно сейчас вырос и в Украине вы можете заметить, как открываются новые медицинские...

Средства для защиты древесины — несколько популярных составов и разнообразный ассортимент на сайте «Bionic House»

Деревообрабатывающие составы, на сегодняшний день, представлены многочисленными компаниями. Несмотря на то, что данная категория товаров является достаточно популярной и...

Зараз читають

Біблійського потопу не буде, «дякуємо» аграріям

28 травня від жителів с. Киріївка надійшла скарга, що...

Чому двигун втрачає потужність? 9 найбільш поширених причин

Двигуни є дуже важливими елементами транспортних засобів, які виготовлені...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано