Ніна Смаглюк: Йду на вибори з чітким планом створення виробництв і робочих місць

Викладач Сосницького сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку Ніна Смаглюк в своїй громаді людина авторитетна і розуміється насамперед на економічних питаннях, зокрема як залучати до громади інвестиції та створювати робочі місця в селах. Нині Ніна Смаглюк – чинна депутатка Сосницької ОТГ від партії «Наш край» і водночас кандидатка-самовисуванка на посаду голови Сосницької ОТГ, яку підтримує Роман Солодаренко та «Наш край».

Пані Ніно, ви чинний депутат Сосницької ОТГ. Тож які досягнення за 5 років депутатства вважаєте найсуттєвішими?

Фракція «Нашого краю» в співпраці з меценатом і почесним громадянином Сосниччини Романом Солодаренком, тренерами і батьками долучалася до створення в Сосниці Дитячо-юнацької футбольної школи «Lions». Переймалися питаннями реєстрації закладу.

Також займалися захистом і зарибленням, переважно коропами, ставків громади. У полі зору були й земельні питання, зокрема проблеми незаконного розорювання земель.

Над втіленням у життя яких проектів працюватимете у разі обрання вас головою ОТГ?

Втілюватиму в життя програму розвитку сіл Сосницької громади. Вже навіть є певні напрацювання. Люди в селі мають величезну кількість сільськогосподарської продукції, яку на сьогодні змушені продавати за копійки, або її взагалі ніхто не купує. Тож варто створювати сільські кооперативи, які якраз і займуться тією переробкою, наприклад, глибокою заморозкою грибів і ягід. Тим паче, що приміщення в селах для цього є, зокрема, колишні школи й будівлі інших закладів, які давно пустують. Їх можна використовувати ефективно – розмістити виробництва.

Кому доручите розробку конкретних проектів для сіл? Адже кожне з них має свою особливість.

В Сосницькій ОТГ з’явиться відділ маркетингу, який і розроблятиме ці проекти. Важливо, що їхня реалізація передбачає створення робочих місць саме для місцевих жителів.

З командою однодумців багато де бували і переймали досвід, як люди відкривають кооперативи в селах, як працюють, зокрема на Західній Україні. Важливо, що неймовірно великі вкладення не потрібні. Мова йде про 100, 200, 300 тисяч гривень. Для того, щоб справа стартувала, треба закупити потрібне обладнання. Тим паче, є люди готові інвестувати кошти у розвиток сіл нашої громади.

Яке бачення маєте щодо підтримки аграрного напрямку громади?

Підтримуватимемо фермерів, особливо дрібних виробників. І землі запасу, які в громаді залишилися, пріоритетно передаватимемо в користування саме місцевим аграріям. Бо на сьогодні на Сосниччині землею також користуються агрофірми, які не мають ніякого стосунку до нашого краю. Тому й не долучаються до вирішення проблем, які виникають на території громади.

Які ще нагальні питання в пріоритеті окрім створення виробництв?

У громаді проблеми з водою. У кожному селі є висохлі колодязі й водойми. Також не перший рік у Сосниці актуальне питання якості води. Вона в нас брудна і виникають проблеми з водопостачанням. Тому одне із найнагальніших завдань – ремонт водонапірної станції та відновлення водозабезпечення Сосницького краю.

Перейматиметеся проблемою високих тарифів на житлово-комунальні послуги?

Так, жителям громади доводиться дорого платити за тепло і використаний газ. Тож на сьогодні вкрай необхідно створити комунальне підприємство «Сосниця тепло», яке не буде закуповувати дороге паливо через тендери, а матиме своє. В селах є величезний простір для заготівлі дров. До того ж, люди які цим займатимуться, матимуть робочі місця й зарплату, села стануть ошатніші. І водночас можна розраховувати на зменшення у платіжках сум за опалення.

Сосницький край – напрочуд мальовничий. Чи розвиватимуть у громаді туристичну галузь?

Наша Сосницька громада – це унікальна місцевість дана нам природою, де протікає зачарована Десна. А ми досі не використовуємо цей потенціал. Тож працюватимемо над розвитком зеленого туризму, навіть у кожному селі. Адже це одне із джерел заробітку грошей і поповнення бюджету.

Ірина Ковальова

Зараз читають

Збори громадян Велике Устя

Саме такі, щоб не кралися в населення коні й...

Знайомство зі старостами: Західний старостинський округ

2 березня відбулася робоча поїздка по населених пунктах громади,...

«Безпечна Сосниця» в Telegram

Шановні громадяни! За ініціативи Сосницького відділення поліції в месенджері Telegram...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано