Новини Ніна Смаглюк: Йду на вибори з чітким планом створення...

Ніна Смаглюк: Йду на вибори з чітким планом створення виробництв і робочих місць

-

Викладач Сосницького сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку Ніна Смаглюк в своїй громаді людина авторитетна і розуміється насамперед на економічних питаннях, зокрема як залучати до громади інвестиції та створювати робочі місця в селах. Нині Ніна Смаглюк – чинна депутатка Сосницької ОТГ від партії «Наш край» і водночас кандидатка-самовисуванка на посаду голови Сосницької ОТГ, яку підтримує Роман Солодаренко та «Наш край».

Пані Ніно, ви чинний депутат Сосницької ОТГ. Тож які досягнення за 5 років депутатства вважаєте найсуттєвішими?

Фракція «Нашого краю» в співпраці з меценатом і почесним громадянином Сосниччини Романом Солодаренком, тренерами і батьками долучалася до створення в Сосниці Дитячо-юнацької футбольної школи «Lions». Переймалися питаннями реєстрації закладу.

Також займалися захистом і зарибленням, переважно коропами, ставків громади. У полі зору були й земельні питання, зокрема проблеми незаконного розорювання земель.

Над втіленням у життя яких проектів працюватимете у разі обрання вас головою ОТГ?

Втілюватиму в життя програму розвитку сіл Сосницької громади. Вже навіть є певні напрацювання. Люди в селі мають величезну кількість сільськогосподарської продукції, яку на сьогодні змушені продавати за копійки, або її взагалі ніхто не купує. Тож варто створювати сільські кооперативи, які якраз і займуться тією переробкою, наприклад, глибокою заморозкою грибів і ягід. Тим паче, що приміщення в селах для цього є, зокрема, колишні школи й будівлі інших закладів, які давно пустують. Їх можна використовувати ефективно – розмістити виробництва.

Кому доручите розробку конкретних проектів для сіл? Адже кожне з них має свою особливість.

В Сосницькій ОТГ з’явиться відділ маркетингу, який і розроблятиме ці проекти. Важливо, що їхня реалізація передбачає створення робочих місць саме для місцевих жителів.

З командою однодумців багато де бували і переймали досвід, як люди відкривають кооперативи в селах, як працюють, зокрема на Західній Україні. Важливо, що неймовірно великі вкладення не потрібні. Мова йде про 100, 200, 300 тисяч гривень. Для того, щоб справа стартувала, треба закупити потрібне обладнання. Тим паче, є люди готові інвестувати кошти у розвиток сіл нашої громади.

Яке бачення маєте щодо підтримки аграрного напрямку громади?

Підтримуватимемо фермерів, особливо дрібних виробників. І землі запасу, які в громаді залишилися, пріоритетно передаватимемо в користування саме місцевим аграріям. Бо на сьогодні на Сосниччині землею також користуються агрофірми, які не мають ніякого стосунку до нашого краю. Тому й не долучаються до вирішення проблем, які виникають на території громади.

Які ще нагальні питання в пріоритеті окрім створення виробництв?

У громаді проблеми з водою. У кожному селі є висохлі колодязі й водойми. Також не перший рік у Сосниці актуальне питання якості води. Вона в нас брудна і виникають проблеми з водопостачанням. Тому одне із найнагальніших завдань – ремонт водонапірної станції та відновлення водозабезпечення Сосницького краю.

Перейматиметеся проблемою високих тарифів на житлово-комунальні послуги?

Так, жителям громади доводиться дорого платити за тепло і використаний газ. Тож на сьогодні вкрай необхідно створити комунальне підприємство «Сосниця тепло», яке не буде закуповувати дороге паливо через тендери, а матиме своє. В селах є величезний простір для заготівлі дров. До того ж, люди які цим займатимуться, матимуть робочі місця й зарплату, села стануть ошатніші. І водночас можна розраховувати на зменшення у платіжках сум за опалення.

Сосницький край – напрочуд мальовничий. Чи розвиватимуть у громаді туристичну галузь?

Наша Сосницька громада – це унікальна місцевість дана нам природою, де протікає зачарована Десна. А ми досі не використовуємо цей потенціал. Тож працюватимемо над розвитком зеленого туризму, навіть у кожному селі. Адже це одне із джерел заробітку грошей і поповнення бюджету.

Ірина Ковальова

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Програми кандидатів на посаду старост

ЗмістПівнічний старостинський округІвасенко Микола МихайловичЯщенко Олександр ОлексійовичЗахідний старостинський округДяченко Василь ІвановичПилипенко Олексій ІвановичСхідний старостинський округГончаренко Тетяна СтаніславівнаГордієнко Ольга МиколаївнаПівденний...

Конкурсна комісія з відбору старост зробила свій вибір

На сайті селищної ради було оприлюднено результати конкурсної комісії з відбору кандидатів старост, яких відібрали для голосування на сесії. Отже...

Вибір зроблено? Що було на співбесідах з кандидатами на посаду старост

15 та 16 січня селищний голова Андрій Портний та представники сформованої конкурсної комісії провели співбесіди з кандидатами на посади...

Хто відбиратиме кандидатів на посади старост громади?

Сосницька селищна рада 15 та 16 січня проведе співбесіди з кандидатами на посади старост. Про це йдеться у повідомленні...

Вже відомі списки кандидатів на посади старост

Сосницька селищна рада на своєму сайті оприлюднила прізвища 25 кандидатів, котрі будуть представляти своє бачення розвитку територій старостинських округів...

З 1 січня збільшиться вартість оформлення біометричних документів

З 1 січня 2021 року підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» змінює вартість бланків біометричних документів, у зв'язку з чим несуттєво...

Зараз читають

Світильник Xiaomi Yeelight JIAOYUE 650

У 2018 році в асортимент стельових освітлювальних приладів екосистеми...

Коронаперший дзвоник-2020

З наступного вівторка розпочинається новий навчальний рік. Як приготувалася...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано