Тематичні блоги Відпочинок Найнебезпечніші вулкани світу

Найнебезпечніші вулкани світу

-

У світі діють активні вулкани, які можуть привести до серйозних людських жертв і завдання шкоди майну.

Виверження вулканів на Гаваях і Гватемалі, що викликали загибель людей і великої шкоди, ще раз підкреслили небезпеку, створювану даним стихійним лихом по всьому світу для людських спільнот.

Згідно Смітсонівському інституту і Глобальної програми вулканів Інституту геологічної служби США (USGS), за останні 10 тисяч років спостерігалося 1500 активних вулканів. Сьогодні 600 з них все ще діють, а до 60 вивергаються не рідше одного разу на рік. Численні фактори, такі як популяція навколо вулканів, склади лави і газу, випущені під час вивержень, можуть допомогти визначити можливі наслідки стихійних лих. Згідно з даними Всесвітньої програми вулкана, Везувій, Райнер, Новарупта, Пінатубо, Агунг, Фуджі і Мерапі є одними з найнебезпечніших у світі вулканів.

Прокляття Помпеї: вулкан Везувій

Везувій в Італії – це вулкан, який спочатку приходить на розум, коли мова йде про небезпечні природні явища. Вулкан, який зруйнував все місто Помпеї, коли він вперше спалахнув в 79 м до н.е., мав вісім тяжки вивержень за останні 17 000 років. Згідно з програмою Глобального вулкана, рівень діоксиду кремнію, який збільшує утворення гірських порід і товщину лави в складі магми, дуже високий в вулкані. Таким чином, він завдає великої шкоди, коли вивергається. Везувій в останній раз вибухнув в 1944 році. В даний час близько 6 мільйонів людей живуть в районі поблизу.

Перлина північно-західній частині Тихого океану: гора Рейнір

Гора Рейнір в штаті Вашингтон, недалеко від Сіетла в США, є одним з найнебезпечніших в світі вулканів. Висота вулкана, що вибухнув в 1984 році, і його близькість до передмість Сіетла і Такоми, є основними факторами, які роблять його небезпечним для людини. Крім того з виверженням, льодовиковий комплекс вулкана може розтанути, викликаючи бруд і зсуви. В даний час близько двох мільйонів людей живуть в районі гори.

Творець долини десяти тисяч димів: вулкан Новарупта

Вулкан Новарупта на Алясці в США вважається одним з найнебезпечніших в світі. Коли в 1912 році він почав діяти, то це було найбільше виверження вулкана, яке має місце в XX столітті. Після виверження в атмосферу було викинуто 30 мільярдів кубічних метрів золи і пилу, а вулканічні останки створили Долину десяти тисяч димів. У той час як оточення біля гори не було сильно заселено, сірка і попіл, утворені виверженням, викликали проблеми з диханням для людей, що живуть в далеких поселеннях.

Замаскована небезпека на острові Тихого океану: гора Пинатубо

Гора Пинатубо на острові Лусон в Філіппінах вибухнула в 1991 році. Вона вважалася другим за величиною виверженням вулкана 20-го століття, коли загинуло 722 людини. В даний час 21 млн людей живуть в 100-кілометровій близькості від вулкана.

Постійний гігант Вашингтона: гора Сент-Хеленс

Гора Сент-Хеленс, розташована на південь від Вашингтона, США, вибухнула в 1980 році, ставши найбільш смертоносним виверженням вулкана в історії країни. П’ятдесят сім людей загинули, були знищені тисячі тварин, а площа лісів в 518 квадратних кілометрів перетворилася на попіл.

Палаюча корона Балі: Гора Агунг

Індонезійська гора Агунг на Балі нагадав про себе в 2017 році. Коли в 1963 році вибухнув вулкан, потік лави тривав протягом 11 місяців, і більше тисячі людей загинули. Багато з них отримали велику матеріальну шкоду. В даний час в цьому районі проживає 4 мільйони осіб.

Символ Японії: гора Фудзі

Відомий вулкан Фудзі в Японії не активізувався з 1707 року. Експерти попереджають, що землетрус в країні в 2011 році посилило тиск під горою, тому існує ризик виверження на Фудзі. Відзначається, що попіл в 1707 році виверження досяг Токіо. В даний час близько 25 мільйонів людей живуть в цьому районі під вулканом.

Індонезійська гора вогню: Мерапі

Один з найактивніших вулканів Індонезії, Мерапі, вивергається протягом століть. За даними Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (НАСА), найбільший ризик Мерапі – високий рівень кремнезему в складі лави. Коли 11 травня вибухнув вулкан, поширилися атмосферне золи і дим, почалася вимушені евакуації навколо вулкана. В даний час близько 24 мільйонів людей живуть в районі, постраждалому від виверження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Хто проголосував за закриття шкіл. Список депутатів

Нагадуємо, що 23 лютого депутати Сосницької селищної ради голосували за затвердження плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти на...

5 сесія: в 2021 році планується почати процес оптимізації мережі закладів освіти

23 лютого відбулось засідання 5-ї сесії, де було розглянуто ряд дуже важливих рішень. https://youtu.be/rbilWzOAeHs Новий депутат На попередній сесії один із депутатів...

Обзор бюджетного смартфона Samsung Galaxy A02

На смену бюджетному смартфону Galaxy A01 (это прошлогодний бюджетник) пришло обновление в виде Galaxy A02. Новый смартфон заметно прибавил в...

Задесенський округ залишається без старости

Сьогодні на розгляд сесії виносилося питання щодо затвердження старости Задесенського старостинського округу, до складу якого входять села Велике Устя,...

Фотоконкурс «Зимовий настрій»

Зима поступово добігає кінця. Ми впевнені що, ви провели її дуже круто і зробили багато цікавих фото. Тому запрошуємо...

Санчинель – 2021. Відео

Сьогодні вперше у Сосниці була проведена зимова родинна подія «Санчинель – 2021». І відразу відкриємо для вас секрет: старт...

Зараз читають

Паски на сироватці

Такі пече 73-річна сосничанка Віра Дроб’язко. Не було того...

П’ять місяців з фотографією дружини і сина на стіні

Саме стільки довелося виконувати свій військовий обов’язок під час...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано