Тематичні блоги Відпочинок Найнебезпечніші вулкани світу

Найнебезпечніші вулкани світу

-

У світі діють активні вулкани, які можуть привести до серйозних людських жертв і завдання шкоди майну.

Виверження вулканів на Гаваях і Гватемалі, що викликали загибель людей і великої шкоди, ще раз підкреслили небезпеку, створювану даним стихійним лихом по всьому світу для людських спільнот.

Згідно Смітсонівському інституту і Глобальної програми вулканів Інституту геологічної служби США (USGS), за останні 10 тисяч років спостерігалося 1500 активних вулканів. Сьогодні 600 з них все ще діють, а до 60 вивергаються не рідше одного разу на рік. Численні фактори, такі як популяція навколо вулканів, склади лави і газу, випущені під час вивержень, можуть допомогти визначити можливі наслідки стихійних лих. Згідно з даними Всесвітньої програми вулкана, Везувій, Райнер, Новарупта, Пінатубо, Агунг, Фуджі і Мерапі є одними з найнебезпечніших у світі вулканів.

Прокляття Помпеї: вулкан Везувій

Везувій в Італії – це вулкан, який спочатку приходить на розум, коли мова йде про небезпечні природні явища. Вулкан, який зруйнував все місто Помпеї, коли він вперше спалахнув в 79 м до н.е., мав вісім тяжки вивержень за останні 17 000 років. Згідно з програмою Глобального вулкана, рівень діоксиду кремнію, який збільшує утворення гірських порід і товщину лави в складі магми, дуже високий в вулкані. Таким чином, він завдає великої шкоди, коли вивергається. Везувій в останній раз вибухнув в 1944 році. В даний час близько 6 мільйонів людей живуть в районі поблизу.

Перлина північно-західній частині Тихого океану: гора Рейнір

Гора Рейнір в штаті Вашингтон, недалеко від Сіетла в США, є одним з найнебезпечніших в світі вулканів. Висота вулкана, що вибухнув в 1984 році, і його близькість до передмість Сіетла і Такоми, є основними факторами, які роблять його небезпечним для людини. Крім того з виверженням, льодовиковий комплекс вулкана може розтанути, викликаючи бруд і зсуви. В даний час близько двох мільйонів людей живуть в районі гори.

Творець долини десяти тисяч димів: вулкан Новарупта

Вулкан Новарупта на Алясці в США вважається одним з найнебезпечніших в світі. Коли в 1912 році він почав діяти, то це було найбільше виверження вулкана, яке має місце в XX столітті. Після виверження в атмосферу було викинуто 30 мільярдів кубічних метрів золи і пилу, а вулканічні останки створили Долину десяти тисяч димів. У той час як оточення біля гори не було сильно заселено, сірка і попіл, утворені виверженням, викликали проблеми з диханням для людей, що живуть в далеких поселеннях.

Замаскована небезпека на острові Тихого океану: гора Пинатубо

Гора Пинатубо на острові Лусон в Філіппінах вибухнула в 1991 році. Вона вважалася другим за величиною виверженням вулкана 20-го століття, коли загинуло 722 людини. В даний час 21 млн людей живуть в 100-кілометровій близькості від вулкана.

Постійний гігант Вашингтона: гора Сент-Хеленс

Гора Сент-Хеленс, розташована на південь від Вашингтона, США, вибухнула в 1980 році, ставши найбільш смертоносним виверженням вулкана в історії країни. П’ятдесят сім людей загинули, були знищені тисячі тварин, а площа лісів в 518 квадратних кілометрів перетворилася на попіл.

Палаюча корона Балі: Гора Агунг

Індонезійська гора Агунг на Балі нагадав про себе в 2017 році. Коли в 1963 році вибухнув вулкан, потік лави тривав протягом 11 місяців, і більше тисячі людей загинули. Багато з них отримали велику матеріальну шкоду. В даний час в цьому районі проживає 4 мільйони осіб.

Символ Японії: гора Фудзі

Відомий вулкан Фудзі в Японії не активізувався з 1707 року. Експерти попереджають, що землетрус в країні в 2011 році посилило тиск під горою, тому існує ризик виверження на Фудзі. Відзначається, що попіл в 1707 році виверження досяг Токіо. В даний час близько 25 мільйонів людей живуть в цьому районі під вулканом.

Індонезійська гора вогню: Мерапі

Один з найактивніших вулканів Індонезії, Мерапі, вивергається протягом століть. За даними Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (НАСА), найбільший ризик Мерапі – високий рівень кремнезему в складі лави. Коли 11 травня вибухнув вулкан, поширилися атмосферне золи і дим, почалася вимушені евакуації навколо вулкана. В даний час близько 24 мільйонів людей живуть в районі, постраждалому від виверження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

На вулицях Сосниці з’являться безкоштовні велосипеди

Безкоштовні велосипеди замість громадського транспорту. У Сосниці придбали 25 велосипедів, якими зможе користуватися кожен. Як каже головний спеціаліст відділу...

Про те, де і коли можна здати аналіз на коронавірус

На даний момент в Україні, як в і більшості країн світу, тест на COVID-19 можна пройти тільки по спеціальному...

«Однажды…»: смешные истории из жизни предпринимателя массажиста

Предприниматели, которые работают с людьми, имеют множество интересных историй, которые запоминаются надолго, и делают собственное дело особенным. Свои смешные истории...

Стежки України: Топ-10 місць для подорожей цієї осені

Осінь – ідеальна пора для подорожей. Коли термометр вже не показує жахливі +35, а природа навколо вражає своєю красою...

Місцеві вибори 2020. Голосування з виборів депутатів районної та обласної ради

Офіційне оприлюднення результатів, за повідомленням голови виборчої дільниці Наталії Самойловської, відбудеться до 6 листопада. Наразі маємо ТОП-15 кандидатів, які...

Місцеві вибори 2020. Як громада проголосувала за депутатів до селищної ради

Варто відразу відмітити декілька важливих моментів: Це не офіційна інформація. Вона може відрізнятися від майбутніх даних ЦВК.З кожного округу ми...

Зараз читають

Як «підгодовувати» капусту

Запорукою отримання високих врожаїв капусти є правильні підживлення. Проводять...

Експеримент на сосничанах, або що робити, коли нічого не робиться

Експеримент - це спосіб перевірки певної гіпотези, буває лише...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Recommended to you