Новини Найкращий захист від кору - вакцинація

Найкращий захист від кору – вакцинація

-

За даними Міністерства охорони здоров’я України, у 2018 році на кір захворіло більше 54 тисяч українців. Упродовж 8 тижнів 2019 року на цю хворобу постраждала 2 751 людина, з них 1 313 дорослих і 1 438 дітей. Як свідчать дані, найбільше хворих в районах, де охоплення плановою вакцинацією є найменшим.

У сусідніх із Сосницьким районом теж є випадки зараження цією хворобою. Тож як уберегтись від кору, про це у нашій бесіді з сімейним лікарем Марією Сердюк.

Маріє Юріївно, розкажіть що це за хвороба – кір.

Кір – це надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Тобто при чханні, розмові, кашлі. Вірус кору настільки липкий, що може передаватися з одного приміщення в інше. Якщо це багатоповерхівка, то з 1-го на 5-ий поверх через вентиляційні шахти. Живе він на поверхнях до 2 годин. Якщо 9 із 10 невакцинованих людей контактували з хворим, вони будуть заражені.

Як уберегтися від хвороби?

Єдиним методом профілактики і захисту себе від хвороби є вакцинація за календарем щеплень потрібно робити щеплення два рази: дітям в 1 і 6 років.

І цього достатньо, щоб не заразитися дорослим?

Ні. Це не пожиттєвий захист. Максимально вважається людина захищеною приблизно 15 років, це при тому, якщо вона мала двохразову вакцинацію. Але якщо в дитинстві було перенесене захворювання, то захист буде пожиттєвий. Через 15 років людина вважається в групі ризику. Тому зараз йде масова вакцинація, оскільки був період, коли вакцин в Україні не було і це, ймовірно, спричинило епідемію. У найбільшій групі ризику освітяни, медики, військовослужбовці.

Чи є в нашій лікарні вакцина від кору?

Вакцина в лікарні є в достатній кількості. Вона сертифікована. Для дітей до 18 років і для людей групи ризику вона безкоштовна. В принципі не відмовляємо усім, хто звертається до лікаря. Адже це єдиний спосіб уберегтись ВІД тяжкої хвороби і від її ускладнень?

Чим же небезпечна хвороба – кір?

Дійсно, вона дуже небезпечна, адже дуже швидко розповсюджується, вражає імунну систему, йде приєднання бактеріальної інфекції, і це небезпечно, тоді утворюються тяжкі ускладнення, такі як енцефаліт, пневмонія, отит, інвалідність і смертність. Перші її прояви такі ж, як при ГРВІ – нежить, сухий кашель, підвищена температура тіла, почервоніння очей.

Виявити, що це саме кір ми можемо пише на 4-5 день, коли з’являється специфічна висипка на тілі. До речі, вона з’являється зверху вниз: голова, шия, тулуб, кінцівки. І в такій послідовності зникає, залишаючи на місці плямисто-папульозного висипу пігментацію.

Коли людина вважається заразною?

До моменту висипки і за 2 дні до цього людина розносить інфекцію. Бувають випадки, коли хворі звертаються до лікаря вже тоді, коли з’явилась висилка. Є три стадії захворювання на кір: легка (типова. Характерна для людей, імунітет яких не реагує на вакцинацію, таких у світі 10%), середня, тяжка. Так от якщо у хворого легка стадія захворюваності, то він лікується в домашніх умовах. Звертатись до лікаря потрібно обов’язково, оскільки є небезпека для тих, хто був в контакті з хворим.

А як можна убезпечить тих, хто був в контакті з хворим?

Всім контактним людям потрібно упродовж 72 годин зробити вакцину КПП. Якщо пройшло більше часу з моменту виявлення кору або контактні люди це діти до року чи вагітні, чи з імунодефіцитом, то їм не можна вводити вакцину, їм вводять коровий імуноглобулін, але це при тому, якщо людина була до 5 дня контакту з хворим. Коровий імуноглобулін вводиться в Чернігові. Тому, як тільки запідозрили хворобу і були в контакті з хворим, відразу потрібно звернутись до сімейного лікаря.

Чи можна вилікуватись самостійно?

Взагалі ліків від кору не існує. Можна лікувати ГРВІ, зважаючи на симптоми. Та все ж головне вчасно звернутись до лікаря, щоб запобігти ускладнень собі і убезпечить всіх ближніх.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Автовыкуп: что это такое и как работает?

В современном мире практически невозможно встретить человека, который бы не имел собственного автомобильного транспорта. Ведь это избавляет от стояния в...

Лицеистка, которая прошла «Мужское / Женское» и «МастерШеф»

Таня Герман – выпускница Черниговского областного педагогического лицея 2015 года. Училась на гуманитарном профиле. Здесь она раскрывала себя, как...

Основные преимущества покупки медицинских товаров в нашем интернет-магазине «МЕДСТОР»

Говоря за уровень медицины, то он действительно сейчас вырос и в Украине вы можете заметить, как открываются новые медицинские...

Средства для защиты древесины — несколько популярных составов и разнообразный ассортимент на сайте «Bionic House»

Деревообрабатывающие составы, на сегодняшний день, представлены многочисленными компаниями. Несмотря на то, что данная категория товаров является достаточно популярной и...

У Сосниці відкрили безкоштовний велопрокат

Як виглядає прокат велосипедів, напевно, знає багато: в найбільш відвідуваних публікою місцях стоять велосипеди, а у якості застави за...

3 совета от интернет-магазина «Arctic», которые помогут вам выбрать аксессуары для ребенка

Покупая детскую шапку, крайне важно выбрать модель, которая соответствует сезону, а также предпочтениям и вкусам ребёнка. На самом деле,...

Зараз читають

Впевнена перемога «В’юнки». «Кудрівка» в лідерах. Напружений поєдинок в Соснині

Цієї суботи ФК «Кудрівка» в рамках чемпіонату Чернігівської обл....

Збори громадян Велике Устя

Саме такі, щоб не кралися в населення коні й...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано