На жаль, іншого шляху у лікарні нема

9 березня на черговому засіданні виконкому Сосницької селищної ради серед найважливіших питань було і питання розгляду та затвердження нових тарифів надання медичних послуг комунальним некомерційним підприємством «Сосницька лікарня».

З виступу в.о.директора КНП «Сосницька лікарня» Олега Максименка стало зрозумілим, що для забезпечення життєдіяльності лікарні коштами, які надходять за результатами проведеної роботи по підписанню медичних пакетів від Національної служби здоров’я, катастрофічно не вистачає.

Нашою спільною метою на даному етапі є бажання зберегти лікарню в Сосниці з можливістю надання медичних послуг усім, хто їх потребує, незалежно від соціального статусу та місця проживання.

В попередні роки лікарня фінансувалася за рахунок державної субвенції, яка в цілому покривала витрати на її утримання.

Національна Служба здоров’я України в межах програми медичних гарантій укладає договори про медичне обслуговування населення щодо надання медичних послуг за програмою медичних гарантій, крім медичних послуг, включених до переліку платних послуг, які надаються в комунальних закладах охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. Ns 1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах».

Усі заклади охорони здоров’я мають право використовувати для підвищення якості рівня своєї роботи кошти, добровільно передані підприємствами, установами, організаціями та окремими громадянами, а також із дозволу власника або уповноваженого ним органу встановлювати плату за послуги у сфері охорони здоров’я.

На жаль, для пересічного громадянина – відвідувача медичних закладів не є таємницею, що існуючі благодійні внески в медицині, по своїй суті, є платою за надані медичні послуги (компенсацією за витратні матеріали, препарати для здійснення аналізів, обслуговування медичної техніки тощо). Розуміючи складність у фінансуванні лікарні, депутатами селищної ради в бюджеті на 2021 рік були передбачені кошти для підтримки існування лікарні, проте затвердженої суми вистачатиме лише на оплату за спожиті медичним закладом енергоносії. Платні послуги з конкретно встановленою вартістю допоможуть встановити прозорі відносини між пацієнтом та лікарем. Не секрет, що надання медичних послуг переводиться в площину «реальна послуга може бути надана за реально розраховану вартість».

Базою для встановлення тарифів на медичні послуги є їх собівартість, до якої входять:

  • витрати на оплату праці персоналу, безпосередньо зайнятого наданням медичних послуг з врахуванням лише мінімальної заробітної плати 6 тис.грн;
  • відрахування на соціальне страхування, в цільові фонди, яга передбачені законодавством;
  • матеріальні витрати.

Тому, на жаль, було прийнято вимушене і непопулярне рішення про введення в дію з 17.03.2021 року в КНП «Сосницька лікарня» (не для пацієнтів, які знаходяться на лікуванні в стаціонарних відділеннях) окремих платних медичних послуг за наступними напрямками:

  • лабораторні дослідження;
  • фізіотерапевтичні процедури;
  • рентгенівські та діагностичні дослідження;
  • послуги масажу та інші послуги незаборонені законодавством.

Серед найдешевших – робота молодшого медичного персоналу стаціонарних відділень (доставка ліків з аптеки пацієнтам стаціонару в умовах карантину) – 1 грн. Найвище оцінена послуга з використанням спецавтомобілів по транспортуванню тяжкохворих в супроводі медичних праціників до лікарняних закладів м. Чернігова – 1566 грн. Оплата за всі послуги проводиться в касі лікарні з отриманням офіційного документа. З переліком платних послуг та тарифами всі бажаючі можуть ознайомитися в місцях надання медичних послуг або на сайті КНП «Сосницька лікарня».

Зараз читають

Модно одягнені жінки Сосниччини

Як їм вдається виглядати стильно і модно? Про це...

У Сосниці з’явилась ще одна робота майстра ковальства

Власник ковальської майстерні і майстер художньої ковки Віталій Онищенко...

Триває грейдерування доріг без твердого покриття

З метою утримання в належному стані доріг у громаді,...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано