На сесії селищної ради затвердили бюджет на 2022 рік та прийняли ряд програм

22 грудня відбулося засідання 11 сесії Сосницької селищної ради. На порядку денному розглянуто понад 60 загальних питань, та 169 земельних.

Бюджет на 2022 рік

Одним з ключових питань сесії стало затвердження проєкту бюджету на 2022 рік. Головний фінансовий документ громади було прийнято вчасно, у строки передбачені Бюджетним кодексом України. Це означає, що соціальна, освітня, медична та інші бюджетні сфери громади стабільно функціонуватимуть з першого дня нового року.

Детальніше про бюджет у окремому дописі.

Питна вода

Як відомо, у Сосницькій громаді є проблема з водопостачанням питної води. Тому, щоб покращити якість цієї води, була розроблена програма, яка передбачає будівництво нижньокрейдяної свердловини глибиною 472 м у Сосниці, будівництво артезіанської свердловини та водогону в районі Новоселля та Заребелля, а також реконструкцію водозабору підземних вод централізованої системи водопостачання у с. Змітнів.

Для реалізації цих заходів потрібен значний фінансовий ресурс, якого у бюджеті громади не вистачає. Сподіваємось, що завдяки співфінансуванню з загальнодержавними програмами ми зможемо успішно реалізувати цей проєкт.  

Безпечна громада

Для продовження ефективного розвитку безпечного середовища була перезатверджена програма «Безпечна громада». На її реалізацію передбачається 100 000 грн у рік. За ці кошти, в першу чергу, будуть придбаватися відеокамери спостереження – близько 4 шт. щорічно. У співпраці з поліцією ми вирішимо де саме їх встановити.

Підвищення плати за харчування

В закладах освіти громади було збільшено вартість харчування. Для учнів загальної середньої освіти вартість одного дня харчування становитиме 20 грн, а для дошкільнят – 35 грн.

Вартість в середньому збільшується на 5 грн. Враховуючи думку батьків та фінансове становище, особливо у сільській місцеві, ми зробили так, щоб це збільшення повністю перекласти на місцевий бюджет.

Розвиток ЖКГ

Програма розвитку житлово-комунального господарства на 2022-2024 роки має низку заходів. Серед основних: підтри мка комунальних підприємств, які забезпечують централізоване водопостачання. Крім того, реалізація заходів програми передбачає будівництво оглядових колодязів на водогонах, придбання насосів, які можуть вийти з ладу, іншого обладнання, проведення робіт з укладання 120 м водогону по вул. Покровська та інші нагальні потреби.

Забезпечення пожежної та техногенної безпеки

Програма передбачає здійснення першочергових заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, в тому числі забезпечення пожежної безпеки.

Згідно програми планується придбання та застосування пристроїв автоматичного дозвону для проведення оповіщення по мобільним телефонам посадових осіб (старост) та депутатів; Придбання та встановлення вуличних гучномовців, для можливості оповіщення населення в населених пунктах; Придбання бойового одягу і спорядження для членів добровільної пожежної команди; Проходження навчання керівним складом громади у Навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД Чернігівської області; та інші заходи.

Аварійні дерева

На 2022 – 2024 роки затвердили Програму видалення аварійних та сухостійних перерослих дерев. Це щорічна програма, яка передбачає фінансовий ресурс для видалення саме тих дерев, які не можуть ліквідувати власними силами місцеві комунальні підприємства.

Програма з енергозбереження

Відповідно до Програми буде здійснюватиметься відшкодування частини кредитних коштів для власників приватних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) для впровадження заходів з енергозбереження. Визначено, що часткова компенсація відсоткової ставки складатиме 30% по кредитах на заходи, визначені цією Програмою.

Оснащення комерційним обліком води

Послуги з водопостачання у Сосниці надаються у 38 житлових багатоповерхових будинках. З них 28 будинків вже оснащені вузлами комерційного обліку холодної води. Залишається необхідність доустановити відповідні прилади обліку ще у 10 будинках. Саме цією програмою і передбачається їхня установка.

Чисті криниці

В значній частині населених пунктів громади водопостачання децентралізоване. Багато жителів сіл користуються водою з таких водних джерел, як шахтні колодязі, де питна вода не є високої якості.

Тому, згідно програми, у 2022 році планується очищення колодязів від осаду та бруду, проведення дезінфекції та їх ремонт, відновлення або повна заміна надбудов.

Підтримка фізичної культури і спорту

В порівнянні з минулою програмою було збільшено обсяги фінансування. Дуже приємно, що спорт у громаді розвивається, і у цьому є велика заслуга меценатів. Так у цьому році створюються нові футбольні команди, а деякі переходять до вищої ліги.

Попередження дитячої безпритульності

Програма попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування є новою. Вона передбачає видатки на забезпечення дітей засобами першої необхідності, доставку дітей до закладів тимчасового перебування, забезпечення соціального супроводу та надання підтримки сім’ям опікунів (піклувальників), соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу та інше.

Підтримка Сосницької лікарні

Програма передбачає видатки на оплату праці стоматолога у селі Чорнотичі, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, виплату пільгових пенсій, проведення капітальних робіт з благоустрою, придбання твердопаливного котла та забезпечення молодих лікарів, які приїзжатимуть до нас, житлом.

Розвиток Центру надання соціальних послуг

Програма розроблена для підтримки громадян похилого віку, інвалідів, ветеранів, сімей, які потрапили в складні життєві обставини, сімей воїнів АТО, прийомних сімей, дітей, які перебувають  під опікою та одиноких матерів. В цілому програма, у порівнянні з минулим роком, не змінилася, додалося лише два заходи: оплата інтернет-зав’яку та придбання запчастин для «соціальних велосипедів».

Боротьба з бур’янами

З метою боротьби із карантинними рослинами та бур’янами, у тому числі з амброзією, було прийнято відповідну програму, яка покликана вирішити дану проблему.

Зараз читають

Коханий, подивись у мої очі

Вона народилася у військовій сім'ї і побувала у багатьох...

Вчителька і співачка

Це була її мрія. Перша - шкільна. Друга -...

Художник-самоучка з інтернету

Творчі роботи нашої сьогоднішньої героїні – Ірини Шекери, можна...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано