Тематичні блоги Культура Лижний спорт: з історії розвитку спорту рідного краю

Лижний спорт: з історії розвитку спорту рідного краю

-

- Advertisment -Лижний спорт: з історії розвитку спорту рідного краю

На Сосниччині у повоєнні роки лижний спорт вважався наймасовішим зимовим видом спорту. Зими були затяжні, снігу було вдосталь, лижного інвентарю у школах також не бракувало. Вчителі фізкультури навчальних закладів на уроках своєчасно розпочинали виконання навчальних планів і проводили якісний відбір лижників для участі у змаганнях.

1970 рік – dідбувся лижний агіткультпробіг Сосниця-Холми. У селищі партизанського краю відбулися змагання з лижних гонок. Кращі результати від нашої команди показали Іван Набока, Алла Лисанська, Віктор Довженко, Тамара Солтан. Сосниччину представляла Ніна Дмитрівна Грицай – перший секретар РК ЛКСМУ.

У січні 1978 року відбулися районні змагання з лижного спорту серед школярів. Перше місце у командному заліку зайняли учні с.ш. ім. О. П. Довженка, друге та третє – Спаська та Авдіївська школи відповідно. Серед восьмирічок 1 – Пекарівська, 2 – Конятинська, 3 – Бутівська. В особистому заліку на дистанції 10 км 1 місце виборов Василь Сичинський, (с.ш. ім. О.П. Довженка), 2 – Василь Павленко, (Спаська с.ш.), 3 – Юрій Жуковецький (с.ш. ім. О.П.Довженка). Серед юнаків на 5 км. 1 місце – Григорій Лисич с.ш. ім. О.П. Довженка, 2 – Петро Павленко, Спаська, 3 -Валентин Дзюба, Авдіївська десятирічки. Серед дівчат на 5 км. 1 – Наталія Вишнивецька, 2 – Людмила Дубина, с.ш. ім. Довженка. 3 – Катерина Шульга з Авдіївки. На дистанції 3 км (дівчата) 1-3 місце Надія Сак та Марія Герасименко, Спаське, 2 – Людмила Хомякова (с.ш. ім. О.П.Довженка).

На початку1978 року в Чернігові стартувала п’ята зимова спартакіада області. У змаганнях взяли участь найсильніші лижники нашого району. У процесі дводенного лижного суперництва на лижній трасі сосничани показали свій спортивний бойовий характер та з 22 команд, що брали участь у змаганнях, вибороли почесне 3 місце, пропустивши вперед лижників Бахмача та Прилук.

Призерами обласних змагань стали інструктор, методист колгоспу ім. Горького Наталія Мельник та учениця 9 класу с.ш. ім. О.П.Довженка Наталія Вишнивецька. Хороших результатів у змаганнях досягли Володимир Гончаренко з Більшая, Федір Адаменко і Леонід Чех з Авдіївки, Наталія Хлистун з райпобуткомбінату, учні Спаської с.ш. Надія Сак та Василь Купрієнко.

У 1980 році на першість райради ДСТ «Колос” з лижних гонок, призерами командного заліку стали: 1 місце – колгосп «Більшовик» (с. Спаське), 2 – райсільгоптехніка, 3 – поділили команди колгоспів «Прогрес» та Ім. Леніна.

У особистому заліку серед чоловіків 1 – А.К. Єфименко (Спаське), 2 – Б.М. Дубина (СПТУ-9), 3 – С. А. Єфименко, який виступав за команду «Більшовик”. Серед дівчат переможці визначились таким чином: 1 – Валентина Цявка с. Пекарів. 2 – Надія Сак (Спаське), 3 – Людмила Хомякова, яка змагалась за колгосп ім. Довженка.

1983 рік, березень. Чернігів, обласні змагання з лижних гонок. Наша збірна команда у складі Віктора Івановича Журавля – керівника фізвиховання СПТУ-9, Наталії Миколаївни Мельник – вчительки фізичної культури Хлоп’яницької с.ш., учнів с.ш. ім. О.П.Довженка – Надії Портян, Тамари Шевченко. Спаської с.ш. – Святослава Салівон, Авдіївської с.ш. – Анатолія Грищенка, колгоспу «Прогрес” – Миколи Хоменка та Тамари Адаменко (с.г. технікум бухгалтерського обліку). Всі учасники змагань показали результати першого спортивного розряду. А Надія Портян (тренери – М О Леоненко. В.П.Тищенко) стала срібним призером змагань.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

ФК «Кудрівка» перемагає «Динамо» та робить крок до чемпіонства

Єдиною командою із представників нашого району, яка на минулих вихідних здобула очки, була саме ФК«Кудрівка», яка вдома...

«Волинка» «горить» на нефартовому стадіоні «Торнадо». «Березна» бере реванш у «Лав»

«Торнадо» (Стольне) 5:1 «Волинка» (2:0)Гол: Штакал Віталій. В кожної команди бувають матчі, коли здається,...

30 сесія: громада приймає у власність майно району

23 вересня відбулось засідання 30 сесії Сосницької селищної ради, на якому були присутні 16 депутатів. Всього на...
- Advertisement -Лижний спорт: з історії розвитку спорту рідного краюЛижний спорт: з історії розвитку спорту рідного краю

У Сосниці з’являться безкоштовний прокат велосипедів та вуличні майстерні

На сьогоднішній день Сосниця – центр об’єднаної громади. В селищі немає громадського транспорту, люди, які приїжджають до...

Виборча застава: хто скільки платить

Цього року було прийнято закон, який вніс деякі корективи щодо виборчої застави, а саме зменшено розмір обов’язкової...

Зараз читають

Молоді й перспективні

Ці чоловіки - працівники Сосницького об’єднаного управління...
- Advertisement -Лижний спорт: з історії розвитку спорту рідного краюЛижний спорт: з історії розвитку спорту рідного краю

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Recommended to you