Тематичні блоги Культура Лижний спорт: з історії розвитку спорту рідного краю

Лижний спорт: з історії розвитку спорту рідного краю

-

На Сосниччині у повоєнні роки лижний спорт вважався наймасовішим зимовим видом спорту. Зими були затяжні, снігу було вдосталь, лижного інвентарю у школах також не бракувало. Вчителі фізкультури навчальних закладів на уроках своєчасно розпочинали виконання навчальних планів і проводили якісний відбір лижників для участі у змаганнях.

1970 рік – dідбувся лижний агіткультпробіг Сосниця-Холми. У селищі партизанського краю відбулися змагання з лижних гонок. Кращі результати від нашої команди показали Іван Набока, Алла Лисанська, Віктор Довженко, Тамара Солтан. Сосниччину представляла Ніна Дмитрівна Грицай – перший секретар РК ЛКСМУ.

У січні 1978 року відбулися районні змагання з лижного спорту серед школярів. Перше місце у командному заліку зайняли учні с.ш. ім. О. П. Довженка, друге та третє – Спаська та Авдіївська школи відповідно. Серед восьмирічок 1 – Пекарівська, 2 – Конятинська, 3 – Бутівська. В особистому заліку на дистанції 10 км 1 місце виборов Василь Сичинський, (с.ш. ім. О.П. Довженка), 2 – Василь Павленко, (Спаська с.ш.), 3 – Юрій Жуковецький (с.ш. ім. О.П.Довженка). Серед юнаків на 5 км. 1 місце – Григорій Лисич с.ш. ім. О.П. Довженка, 2 – Петро Павленко, Спаська, 3 -Валентин Дзюба, Авдіївська десятирічки. Серед дівчат на 5 км. 1 – Наталія Вишнивецька, 2 – Людмила Дубина, с.ш. ім. Довженка. 3 – Катерина Шульга з Авдіївки. На дистанції 3 км (дівчата) 1-3 місце Надія Сак та Марія Герасименко, Спаське, 2 – Людмила Хомякова (с.ш. ім. О.П.Довженка).

На початку1978 року в Чернігові стартувала п’ята зимова спартакіада області. У змаганнях взяли участь найсильніші лижники нашого району. У процесі дводенного лижного суперництва на лижній трасі сосничани показали свій спортивний бойовий характер та з 22 команд, що брали участь у змаганнях, вибороли почесне 3 місце, пропустивши вперед лижників Бахмача та Прилук.

Призерами обласних змагань стали інструктор, методист колгоспу ім. Горького Наталія Мельник та учениця 9 класу с.ш. ім. О.П.Довженка Наталія Вишнивецька. Хороших результатів у змаганнях досягли Володимир Гончаренко з Більшая, Федір Адаменко і Леонід Чех з Авдіївки, Наталія Хлистун з райпобуткомбінату, учні Спаської с.ш. Надія Сак та Василь Купрієнко.

У 1980 році на першість райради ДСТ «Колос” з лижних гонок, призерами командного заліку стали: 1 місце – колгосп «Більшовик» (с. Спаське), 2 – райсільгоптехніка, 3 – поділили команди колгоспів «Прогрес» та Ім. Леніна.

У особистому заліку серед чоловіків 1 – А.К. Єфименко (Спаське), 2 – Б.М. Дубина (СПТУ-9), 3 – С. А. Єфименко, який виступав за команду «Більшовик”. Серед дівчат переможці визначились таким чином: 1 – Валентина Цявка с. Пекарів. 2 – Надія Сак (Спаське), 3 – Людмила Хомякова, яка змагалась за колгосп ім. Довженка.

1983 рік, березень. Чернігів, обласні змагання з лижних гонок. Наша збірна команда у складі Віктора Івановича Журавля – керівника фізвиховання СПТУ-9, Наталії Миколаївни Мельник – вчительки фізичної культури Хлоп’яницької с.ш., учнів с.ш. ім. О.П.Довженка – Надії Портян, Тамари Шевченко. Спаської с.ш. – Святослава Салівон, Авдіївської с.ш. – Анатолія Грищенка, колгоспу «Прогрес” – Миколи Хоменка та Тамари Адаменко (с.г. технікум бухгалтерського обліку). Всі учасники змагань показали результати першого спортивного розряду. А Надія Портян (тренери – М О Леоненко. В.П.Тищенко) стала срібним призером змагань.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Вибір зроблено? Що було на співбесідах з кандидатами на посаду старост

15 та 16 січня селищний голова Андрій Портний та представники сформованої конкурсної комісії провели співбесіди з кандидатами на посади...

Хто відбиратиме кандидатів на посади старост громади?

Сосницька селищна рада 15 та 16 січня проведе співбесіди з кандидатами на посади старост. Про це йдеться у повідомленні...

Вже відомі списки кандидатів на посади старост

Сосницька селищна рада на своєму сайті оприлюднила прізвища 25 кандидатів, котрі будуть представляти своє бачення розвитку територій старостинських округів...

З 1 січня збільшиться вартість оформлення біометричних документів

З 1 січня 2021 року підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» змінює вартість бланків біометричних документів, у зв'язку з чим несуттєво...

Селищний голова подякував за довіру та привітав з Новим роком та Різдвом Христовим

Сосницький селищний голова Андрій Портний подякував за довіру та привітав всіх з прийдешніми святами – Новим Роком та Різдвом...

З родини Кудрівчан вийшла чемпіонка України

Сім'я Лупиносів – міцна і дружня родина. Все в їх житті йде за планом. І навіть старовинний годинник, який...

Зараз читають

Сосницька лікарня подає три пакети послуг

З квітня починається реформування вторинної ланки охорони здоров’я. Зміни...

Бутівське стаціонарне відділення для одиноких непрацездатних людей закривається?

У зв'язку з ліквідацією Сосницького району відбувається ліквідація Сосницького...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано