Круглий стіл «Як нам розвивати туризм в громаді»

Під лежачий камінь вода не тече – ключовий результат Круглого столу з питань розробки програми розвитку туризму.

Круглий стіл «Як нам розвивати туризм в громаді» відбувся вчора, 16 листопада, в приміщенні Сосницького краєзнавчого музею ім. Ю.С.Виноградського.

Тут, в теплому і гостинному приміщенні, зібралися:

  • музейники (з обох Сосницьких музеїв – краєзнавчого і літературно-меморіального О.П.Довженка, а також з Менського краєзнавчого)
  • виробники крафтової продукції
  • учителі, бібліотекарі, активісти, яким не байдужа тема розвитку туризму в громаді.
  • через ZOOM, до нас також доєдналися із Сосницької та інших сусідніх громад (Коропської, Новгород-Сіверської, Менської) активісти, які так чи інакше дотичні до розвитку або цікавляться цією темою туризму.
257943272 10221598116044113 4279112455471867671 n Круглий стіл «Як нам розвивати туризм в громаді»

Завдяки онлайн підключенню в заході взяла участь потужна команда експертів:

  • Ірина Ткаченко – директорка ГО Агенція сталого розвитку «Хмарочос», майстер-фасилітаторка Програми «Активні громадяни», молодіжна працівниця, експертка з питань молодіжної роботи та політики, тренерка з проєктного менеджменту, фахівчиня з розробки бренду громади (м.Кропивницький).
  • Анжела Савченко – засновниця туристичної компанії «Київські фрески», гід Україною, автор і розробник інтелектуальних туристичних маршрутів Україною.
  • Олександр Бондар – кандидат історичних наук, м. Чернігів.
  • Дмитро Якимець – керівник проекту «Ковбойки: Український дикий захід», експерт з розвитку громад.
258076853 10221598118284169 665463958413964144 n Круглий стіл «Як нам розвивати туризм в громаді»

Спочатку Андрій Ткач, начальник відділу економічного розвитку селищної ради, поінформував присутніх про довгоочікувану подію – на останній сесії селищної ради своїми рішеннями ухвалили створення у нашій громаді Туристично-інформаційного центру (філія Сосницького краєзнавчого музею ім. Ю.С.Виноградського). Депутати ухвалили відповідні зміни до Статуту музею, положення про ТІЦ, а також його штатну структуру.

Вже на Круглому столі були представлені свіжі зразки рекламної продукції (брошури про музей та про оглядову екскурсію «Сосниця – місто Залізного Ведмедя»), а також сувенірної продукції (магніти із зображенням цікавих або пам’ятних місць Сосниччини).

Також Андрій Ткач ознайомив присутніх із основними заходами підготовленого проєкту місцевого економічного розвитку – «Модернізація та розвиток туризму в Сосницькій територіальній громаді». Цей проєкт на заході в музеї став за згодою присутніх стартовою точкою для напрацювання місцевої програми розвитку туризму на 2022 рік.

Основна задача Круглого столу полягала в детальному вивченні кожного із запропонованих заходів проєкту місцевої програми розвитку туризму, а за потреби – внесення доповнень, змін та уточнень. Цей процес є логічним продовженням процесу створення Туристично-інформаційного центру як важливого елементу розвитку туризму в громаді. І тут важливу роль відіграють безпосередні учасники, що вже працюють, планують працювати, долучаються, беруть участь в заходах або просто цікавляться сферою туризму в громаді і за її межами. Таке об’єднання людей дозволяє найбільш повно напрацювати заходи розвитку туризму в тісній взаємодії з іншими суміжними громадами.

256061451 10221598121484249 1315658965654015915 n Круглий стіл «Як нам розвивати туризм в громаді»

Завдяки потужній експертній допомозі присутні в музей і в онлайн змогли почути, обговорити чимало інформації про створення та використання бренду в Громаді від Ірини Ткаченко, рекомендації про розвиток краєзнавчого музею від Олександра Бондаря, про досвід створення доволі цікавого туристичного кластеру Ковбойки на Бойківщині (Закарпаття) від Дмитра Якимця, а також чимало корисної інформації про розвиток туристичної сфери від Анжели Савченко.

Експерти допомогли присутнім найбільш повно зрозуміти про те, як мешканці громади можуть і надалі впливати, розвивати туризм в громаді, як наявні матеріальні ресурси, туристичний потенціал, та і навчати людей, залучати людей, мотивувати їх до самозайнятості в різних сферах – виробництві крафтової продукції, організації харчування, місць розміщення, розвитку мережі туристичних і екскурсійних маршрутів.

Після виступів експертів відбулось живе обговорення про почуте, учасники заповнили анкети, в яких зафіксували свої враження , а також визначили, на їх думку, головні пріоритети заходів, які мають першочергово реалізовуватись в рамках відповідної місцевої програми розвитку туризму. Це все буде враховано в остаточному варіанті проєкту програми розвитку туризму. Також під час заходу місцеві умільці демонстрували зразки своєї продукції, а також ділилися планами – що ще планують цікавого виготовити і як це може пожвавити розвиток туризму в громаді.

Отже, проведений Круглий стіл, спільні наради як форми організації співпраці поступово стають нормою, підвищують комунікацію з владою і є дієвим способом впливу мешканців громади на управлінські рішення місцевої влади.

За взаємною згодою експертів ми здійснили запис їх виступів і найближчим часом опублікуємо це відео з метою ще більшого поширення доволі корисної інформації.

Під час заходу було використано обладнання, закуплене в рамках проєкту (фотокамера, ноутбук, ретранслятор).

Зараз читають

Відстоювати інтереси виборців

Минулого тижня відбулася робоча зустріч народного депутата України Максима...

Хто проголосував за закриття шкіл. Список депутатів

Нагадуємо, що 23 лютого депутати Сосницької селищної ради голосували...

На улицах Сосницы появятся бесплатные велосипеды с GPS-маячками

Бесплатные велосипеды вместо общественного транспорта! В Соснице приобрели 25 велосипедов,...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано