Краєзнавчому музею 100 років

Першого липня У Сосницькому краєзнавчому музеї відбулася знакова, справедливо можна сказати, вікопомна подія – 100-річчя з дня заснування цього історичного закладу Ю. Виноградським. До цієї неординарної події готувалися заздалегідь, тому гостям, які прибули на 100-річний ювілей, були раді и в дворі музею господарі зустрічали прибулих, як і належить, з українською гостинністю.

Біля пам’ятника трактору МТЗ ще двадцятих років минулого століття розмістилися гончар-віртуоз зі Стольного Менського району Олег Луцик, поряд на столі були представлена книжкова виставка художника й письменника, до речі, колишнього працівника нашої газети Івана Просяника, милували зір рукотворні ляльки-обереги сосничанки Оксани Пульгун. Окремо на столах можна було підкріпитися печивом та освіжитися холодними напоями.

Святкування розпочалося виступом директора краєзнавчого музею ім. Ю. Виноградського Віталія Супруна, який коротко розповів про історію створення музею, представив гостям його співробітників й щиросердно подякував присутнім за приїзд на ювілей. На жаль, кількість сторінок газети не безмежна, а тому, шановні читачі, вибачайте за таку коротку розповідь.

Селищний голова Андрій Портний та начальник відділу освіти селищного ради Ігор Кустенко тепло привітали колектив музею з такою величною датою, пообіцяли всіляку підтримку для його успішного функціонування й вручили подарунки до свята. До них приєдналися заступник голови Сосницької РДА Олег Трамана й заступник голови райради Геннадій Смаглюк з подарунками.

Здалеку приїхав на сторічний ювілей музею знаний на Сосниччині керівник, депутат Верховної Ради попереднього скликання Василь Амельченко. Від імені голови Політичної партії Олега Ляшка привітав загал з таким солідним ювілеєм, а на підтвердження своїх слів подарував краєзнавчому музею ноутбук й пообіцяв у разі необхідності допомогти з ремонтом закладу. Щиро поздоровили своїх колег зі сторіччям директор Менського краєзнавчого музею ім. В. Ф. Покотила Віталій Крутий, керівник проекту «Менщина туристична» Вікторія Неруш, науковий працівник Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського Сергій Зозуля, а також дослідниця життєвого шляху Юрія Виноградського, кандидат історичних наук Наталія Щербина.

Сертифікат на 5 тисяч гривень на розбудову закладу від імені відомого мецената, Почесного громадянина Сосниччини Романа Солодаренка вручив його представник Володимир Чабак. Не залишилися осторонь сердечних вітань з врученням подарунків заступник директора музею ім. О. П. Довженка Ольга Ярмуш, Благочинний Сосницького району української православної церкви о. Нестор. Від імені Максима Зуєва ювілярів привітала його помічник, директор навчально-реабілітаційного центру Лілія Саприкіна. А колишній науковий працівник музею Геннадій Свистун, поздоровивши колег зі святом, вручив оригінал, який він зберігав 51 рік, праці Ю. Виноградського «Обстоятельства, при которых положено основание Сосницкому Историко-Этнографо-Архитектурному музею».

Щиросердні вітання, квіти й подарунки ювілярам сипалися як з рогу достатку від керівників установ та організацій, окремих громадян.

А вечором в музеї відбулася театралізована вечірня екскурсія «Жива ніч».

Зараз читають

Нове обладнання для дітей з особливими можливостями

Нещодавно мені довелося побувати у комунальному закладі «Сосницький навчально-реабілітаційний...

Делегація з Вишгорода

10 жовтня на Сосниччині побувала делегація представників ветеранської організації...

Вчителька і співачка

Це була її мрія. Перша - шкільна. Друга -...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано