додому Новини Краєзнавчому музею 100 років

Краєзнавчому музею 100 років

Першого липня У Сосницькому краєзнавчому музеї відбулася знакова, справедливо можна сказати, вікопомна подія – 100-річчя з дня заснування цього історичного закладу Ю. Виноградським. До цієї неординарної події готувалися заздалегідь, тому гостям, які прибули на 100-річний ювілей, були раді и в дворі музею господарі зустрічали прибулих, як і належить, з українською гостинністю.

Біля пам’ятника трактору МТЗ ще двадцятих років минулого століття розмістилися гончар-віртуоз зі Стольного Менського району Олег Луцик, поряд на столі були представлена книжкова виставка художника й письменника, до речі, колишнього працівника нашої газети Івана Просяника, милували зір рукотворні ляльки-обереги сосничанки Оксани Пульгун. Окремо на столах можна було підкріпитися печивом та освіжитися холодними напоями.

Святкування розпочалося виступом директора краєзнавчого музею ім. Ю. Виноградського Віталія Супруна, який коротко розповів про історію створення музею, представив гостям його співробітників й щиросердно подякував присутнім за приїзд на ювілей. На жаль, кількість сторінок газети не безмежна, а тому, шановні читачі, вибачайте за таку коротку розповідь.

Селищний голова Андрій Портний та начальник відділу освіти селищного ради Ігор Кустенко тепло привітали колектив музею з такою величною датою, пообіцяли всіляку підтримку для його успішного функціонування й вручили подарунки до свята. До них приєдналися заступник голови Сосницької РДА Олег Трамана й заступник голови райради Геннадій Смаглюк з подарунками.

Здалеку приїхав на сторічний ювілей музею знаний на Сосниччині керівник, депутат Верховної Ради попереднього скликання Василь Амельченко. Від імені голови Політичної партії Олега Ляшка привітав загал з таким солідним ювілеєм, а на підтвердження своїх слів подарував краєзнавчому музею ноутбук й пообіцяв у разі необхідності допомогти з ремонтом закладу. Щиро поздоровили своїх колег зі сторіччям директор Менського краєзнавчого музею ім. В. Ф. Покотила Віталій Крутий, керівник проекту «Менщина туристична» Вікторія Неруш, науковий працівник Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського Сергій Зозуля, а також дослідниця життєвого шляху Юрія Виноградського, кандидат історичних наук Наталія Щербина.

Сертифікат на 5 тисяч гривень на розбудову закладу від імені відомого мецената, Почесного громадянина Сосниччини Романа Солодаренка вручив його представник Володимир Чабак. Не залишилися осторонь сердечних вітань з врученням подарунків заступник директора музею ім. О. П. Довженка Ольга Ярмуш, Благочинний Сосницького району української православної церкви о. Нестор. Від імені Максима Зуєва ювілярів привітала його помічник, директор навчально-реабілітаційного центру Лілія Саприкіна. А колишній науковий працівник музею Геннадій Свистун, поздоровивши колег зі святом, вручив оригінал, який він зберігав 51 рік, праці Ю. Виноградського «Обстоятельства, при которых положено основание Сосницкому Историко-Этнографо-Архитектурному музею».

Щиросердні вітання, квіти й подарунки ювілярам сипалися як з рогу достатку від керівників установ та організацій, окремих громадян.

А вечором в музеї відбулася театралізована вечірня екскурсія «Жива ніч».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Безкоштовний проїзд в громадському транспорті учасників АТО

Про це та ряд інших питань обговорювали минулої середи сосницькі ветерани та керівництво району на зустрічі з спільниками Чернігівської обласної Організації ветеранів...

Білохате моє, українське село

Пам'ятаю село ще свого дитинства та юності. Не дивлячись на відсутність електричного освітлення й Інших благ сьогодення, воно жило повноцінним, хоч і...

Кредити без згоди

8 липня надійшло повідомлення, що в с. Кудрівка сестра переписала на себе будинок. Проживає а іншому місці. Просить направити наряд поліції.

Переконлива «Кудрівка», невдача «волинки», хет-трик Кузьменка

ФК «Кудрівка» вчинила погром свого чергового суперника, яким цього разу виявилися «Куковичі». Завдяки хет-трику свого капітана переконливо перемогло у Стольному «Динамо», продовживши...

Світлана Серавіна. Така вона – справжня жінка!

Як багато змісту вкладено в слово жінка. Це дійсно господиня, берегиня, Як дружина, мама і насамперед та, хто будує навколо себе такий...