Капелюш. Післямова

26 травня 2018 року в Соснині на садибі літературно-меморіального музею О. П. Довженка відшумів фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш».

Можна з гордістю стверджувати, що це було справжньою мистецькою подією в нашому не балуваному на такі події селищі. Для гостей було організовано чимало цікавого. На святі панувала тепла, душевна атмосфера без натяків на пафос та шароварщину. Багато чого було тут вперше. Вперше на святі була представлена нова виставка робіт нашого талановитого різьбяра Анатолія Петровича Семенцова. Вперше на святі були і фотовиставки любителів фотомистецтва із Сосниці – Тимура Семенцова, Віталія Петрушенка, Марії Гирич, Віталія Супруна, Віктора Шевченка та Наталії Ващенко. Більше того, вподобану світлину гості фестивалю змогли навіть купити за помірну ціну. Вперше ми запросили на фестиваль майстринь Підгірніх (Петриківка, Дніпропетровщина), які навчали всіх бажаючих мистецтву Петриківського розпису нематеріальному багатству України, занесеного до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вперше в Сосницю завітало мистецьке об’єднання «Народна Філармонія» – один з найвідоміших музичних колективів, який активно підтримує наших бійців у зоні АТО і який від початку війни здійснив понад 500 волонтерських концертних турів на Схід. Серед учасників колективу – заслужена артистка України Руслана Лоцман, народні артистки України Раїса Недашківська та Валентина Ковальська, співачка Тетяна Школьна, лауреат Міжнародного проекту «Диво UA» Тетяна Сарапіна та ін.

Видатна українська акторка Раїса Степанівна Недашківська, яку називають однією з найкрасивіших жінок українського та радянського кіно, повний кавалер ордену княгині Ольги та ряду нагород і звань, виконавиця знакової ролі Мавки у картині «Лісова пісня» та багатьох інших ролей, не зважаючи на

поважний вік. також прибула на батьківщину засновника українського кінематографу задля участі у фестивалі «Капелюш». Неймовірно артистична і красива – Раїса Степанівна була справжньою перлиною свята!

Заслужена артистка України Руслана Лоцман – володарка магічного голосу і надзвичайної харизми – подарувала учасникам фесту багато приємних емоцій. Як і її колеги по «Народній Філармонії» – Валентина Ковальська, Тетяна Школьна і Тетяна Сарапіна. Гадаємо, сосничани і гості містечка ще не раз пригадають чарівні образи справжньої української вроди та неймовірні голоси, які лунали на садибі музею Довженка на фестивалі кіно.

По обіді у кінотеатрі імені О. Довженка відбувся перегляд стрічок сучасного українського кіно та живе, невимушене спілкування. Ряд комедійних («Голден Лав» Павла Острікова, «Легше ніж 50 кг» Марини Артеменко, «Сходознавець» Максима Курочкіна та Анастасії Матешко) короткометражек і документалістики представляв режисер-документаліст, волонтер, куратор кінофестивалю ім. І. Миколайчука «МиколайчукФест» Дмитро Глухенький (Київ). Наш «Капелюш» відвідав американський режисер українського походження Vofka Solovey (Лос-Анджелес). В Сосницю він привіз свій фільм «Once Upon a Mine» («Міна») – перше ігрове кіно, зняте у зоні АТО. Але воно не стільки про війну, скільки про кожного з нас і про потребу «розмінувати власну свідомість» від минувщини. Світова прем’єра даної стрічки відбулася на Каннському фестивалі. А нині була продемонстрована самим автором у Сосниці?

А ввечері ми підводили підсумки конкурсної частини фестивалю, яка має назву «Кінокрок». Перегляд конкурсних робіт було організовано під відкритим небом. Незважаючи на атаки комарів та мошок, всі присутні оплесками зустрічали кожну конкурсну роботу. Були роздані своєрідні анкети у вигляді яблук, завдяки яким було визначено приз глядацьких симпатій. Третє місце в конкурсній програмі отримала цікава робота підтримки нового руху «Плогінг», авторка Марія Гирич. Друге місце завоював ефектний промо-ролик Ніжинського державного університету ім. М. В. Гоголя авторства Віталія Петрушенка. Більше того, світлини фотовиставки Віталія дуже добре купували сосничани, а це красномовно свідчить – справжній талант мусить достойно заробляти! Приз глядацьких симпатій завоював досить оригінальний ролик «Гармонія природи» авторства Олі Кузьменко. А перше місце отримала неймовірно зворушлива робота в стилі «німого» кіно «Гумор наш», яку зробив Денис Джима (учень Сосницького навчально-реабілітаційного центру – колишньої школи-інтернату). На мою суто суб’єктивну думку, перемога саме такої роботи – це дуже символічно як для конкурсу, що проходить на батьківщині О. П. Довженка. Вітаю переможців! А також від імені організаторів фестивалю щиро дякую всім, хто подав свій твір, змонтував, але не переміг. Ваша перемога обов’язково попереду! Знайти і переглянути роботи переможців можна на сторінці фестивалю «Капелюш» у мережі Фейсбук.

Після конкурсної програми сосничани ще довго не розходилися, переглядаючи інші цікаві роботи авторства Дмитра Глухенького. А вміло змонтована підсвітка пам’ятника О. П. Довженка робила дійство ще магічнішим…

Сосничани, а особливо молодь, на неодноразові запрошення, широку рекламу, традиційно не дуже масово були присутні на святі. А дарма. Ми важко і багато працювали, рекламували цей захід, вкладаючи в нього багато сил. Така активність зайвий раз демонструє нашу байдужість до таких і подібних ініціатив, які б зробили ще знаменитішим наше містечко, а також зміцнили туристичний потенціал, підприємництво в регіоні. Давайте вміти цінувати і примножувати багатство рідного краю та залучати сучасні можливості для отримання особистих прибутків (харчування, сувенірна продукція, розміщення гостей та багато іншого). Тому щиро чекаємо вас всіх на «Капелюш-2019»!

А на завершення варто назвати тих, без кого цього свята не було б. Це наш неймовірно гостинний і привітний літературно-меморіальний музей О. П. Довженка, наші партнери і порадники Руслана Лоцман та Дмитро Глухенький, Чернігівський молодіжний театр (актори Олексій Бишта Любов Веселова просто неперевершено грали свої ролі ведучих свята), Сосницька селищна рада як співорганізатор та координатор заходу, народний депутат Анатолій Євлахов, який надав суттєву допомогу фестивалю, наш фольклорний колектив «Криниці» за цікавезне пісенно-обрядове дійство та селищний відділ освіти, культури, молоді та спорту за велику технічну та організаційну підтримку.

Андрій Ткач, Сосницька селищна рада.

Зараз читають

І про те, що хвилює: чи ситі наші діти?

Харчування є одним із важливих факторів, які забезпечують процеси...

Зірваний дах у дитсадку в Сосниці: хто винен?

Хочу поінформувати мешканців громади стосовно неприємної ситуації щодо руйнування...

10 сесія: водопостачання – друга пріоритетна послуга

11 листопада відбулося засідання 10 сесії Сосницької селищної ради....

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано