Ігор Холмецькии – майстер на всі руки та понад усе цінує свою сім’ю

Наступного року збирав урожай яблук правильно, обережно зрізавши яблука з ніжками і складав їх в ящики тими ж ніжками вгору. Так яблука стали добре зберігатися. 1 останній плід і з’їли аж 10 червня.       ,

Зустрілись на Убеді

Своє гніздечко вже давно звили сосничани Ігор Миколайович і Світлана Анатоліївна Холмецькі. Обоє місцеві, але спочатку один одного не знали. Та якось одного разу…

Ігор закінчив місцеву школу і поступив на навчання до Конотопського будівельного’ технікуму ім. Новикова. «Така професія для життя згодиться, – подумав хлопець і без вагань приступив до науки. І не прогадав, бо в житті ці знання дійсно згодилися.

Після закінчення повернувся до рідного містечка, та за фахом роботи не було. Пішов працювати автозварювальником на СТО. Влітку, після роботи, поїхав скупатися на Бездонку, що на Убеді і… зустрів там чорнооку дівчину. Красуня впала в око відразу і, маючи твердий характер, підійшов познайомитися. І саме того вечора їм всміхалася доля, бо більше вже вони не розлучалися. Два роки зустрічалися і влітку до оселі Ігор заслав сватів. А вже 4 вересня 1999 року стали вони на весільний рушничок.

У Ігоря у Сосниці, в районі Покрови, був будинок, який він отримав у спадок від бабусі, і відразу після весілля молода сім’я жила окремо. Біля будинку на стовпі розмістилося гніздо лелек (а де лелеки, там і діти) і вже в 2000 році благородний птах підкинув їм чорнооку Дарин ку. Та в 2007 році знову прилетів не з порожніми руками і з гнізда спостерігав, як батьки світились від щастя, бо на їх з колиски дивилась чорноока Іринка.

Пропрацювавши 10 років на СТО, Ігор Миколайович вирішив відкривати свою справу і зайнятися індивідуальним ремонтом автомобілів. За роки отримав величезний досвід і тому сміливо взявся за діло. Дома побудував добротний гараж і до цього часу займається зварюванням, рихтуванням і антикорозійним обробітком автомобілів. А якщо треба, сапу зламану зварити і у велосипеді підварити, то звертаються люди до нього – не відмовляє.

Будинок, сад і виноград

Отримана професія будівельника все життя була в нагоді, і чоловік жодного разу не пошкодував, що пішов навчатися саме туди. Коли з’явилася друга донька, то вирішив розширити будинок і прибудував ще декілька кімнат. Майже все робив сам, починаючи з копання фундаменту і закінчуючи дахом. Все робив додільно, але на совість, бо по-іншому просто не вмів. Біля будинку змайстрував велику альтанку, посадив виноград. З іншого боку збудував ще один гараж для свого автомобіля. Та крім садиби в Сосниці також мають дачу в с. Спаське, яка знаходиться неподалік Десни. Там посадив молодий сад, малину, смородину. Порають город, де вирощують картоплю і овочі для себе.

В Сосниці біля будинку, на вулиці, ростуть дві яблуньки. Всі жителі вулиці добре їх знають, бо неможливо не милуватися цими деревами. Та в їх походженні є цікавий початок. Ці яблуні купив і посадив на своєму подвір’ї рідний брат Ігоря Олег. Та ніяк не хотіли вони рости. Розчарувавшись у них, він їх просто викопав, щоб не марнувати з ними свій час. Викинути було шкода і він сам прийшов до брата і сам посадив їх на вулиці біля подвір’я, подумавши, що буде – те буде. Господар був на роботі, і Олег подзвонив йому, сказав, що посадив дві горепахи, бо викинути стало шкода. Поливай, а може, приживуться.

Ніхто не очікував, що яблуні вчепляться за життя і почнуть швидко рости, перетворившись з гидких каченят в прекрасних лебідок. Росли розлогими, бо був простір і воля. Однієї весни нарешті вкрилися густим, білим цвітом. А вже восени гілля гнулось від соковитих червоних яблук зимового сорту. Зібрали 12 ящиків з двох яблунь. 8 перший рік багато яблук пропало, бо зірвали їх без ніжок. І яблука починали гнисти саме з місця відриву. Згодом в інтернеті знайшов підтвердження своєї помилки і вже наступного року збирав урожай правильно, обережно зрізавши яблука з ніжками і складав їх в ящики тими ж ніжками вгору. Так яблука стали добре зберігатися. І останній плід з’їли аж 10 червня. Дивина ще в тому, що плодоносять ці дві красуні щороку. Щовесни Ігор Миколайович обкопує землю біля стовбура. Щедро поливає їх підживленою водою, проводить правильну обрізку, обробляє рано від шкідників і йому за це яблуні щиро дякують щедрими урожаями.

Золоті руки спокою не знають

Коли вже з будинком було все до ладу, побудований іще один гараж. Надумав господар викласти все подвір’я і біля двору плиткою. Купувати було дорого, бо площа не маленька, вирішив зробити її сам. В інтернеті знайшов інформацію, як зробити вибростіл. Купив бетономішалку, форми для плитки, дрібний відсів щебеню, цемент, завіз піску, закачав рукава і взявся до справи.

Коли зробив перші 10 кв. м. плитки, зрозумів, що треба щось міняти і удосконалювати, бо якість не дуже подобалась. Змінив співвідношення піску і цементу, привіз іншого піску вже з іншого місця. Форми для плитки покривались спеціальним розчином, щоб при застиганні легко можна було вийняти готову продукцію. Замінив цей розчин. Зробив нову пробну партію і нарешті отримав плитку високої якості. Вже пройшло два роки, як господар виклав нею все подвір’я і широку доріжку біля будинку, жодна не потемніла, не тріснула, не вищербилась. Таке враження, що поклали її щойно, бо має новенький вигляд.

Та на цьому чоловік не зупинився, кортіло йому спробувати зробити ще кольорову плитку. Знову купив нові форми, вже більшого розміру, купив червоний забарвник, і вже є перша пробна партія нового зразка.

Також придбав форми для бордюр і паралельно спробував вилити їх. Цим новим матеріалом хоче викласти під’їзд на вулиці до іншого гаража. В тому році сам зварив і встановив новий металевий паркан з кованими елементами. Біля будинку, на вулиці, квітник, який обгороджений секціями з сітки рабиці. Та в недалекому майбутньому хоче зробити з ковки новий паркан. Біля квітника, на стовпі клекотав лелека, й Ігор Миколайович повідав, що наступного року також планує зварити металеву конструкцію і підняти гніздо над стовпом, бо зараз воно лежить майже на проводах. Раз хоче, значить зробить, бо руки має дійсно золоті, а золоті руки завжди все роблять до кінця.

Дружина Світлана і доні теж є натхненням для нього, бо старається, щоб жили вони в комфорті і достатку.

Що стосується жіночих рук, то тут їх теж скрізь видно. Біля будинку повно різних квітів, на городі завжди все до ладу, а біля альтанки рясно цвітуть великі кущі троянд. У будинку завжди лад, любить господиня готувати, а особливо випікати торти.

Живіть, життя одне

Коли перетнулась 40-річна межа, сім’я трохи змінила ставлення до життя і більше часу почали приділяти активному відпочинку. Мали автомобіль раніше, та цього року придбали нове авто. В ньому більше місць і тому для подорожей він набагато зручніший. Минулого року побували на концерті Христини Соковій та гурту «Антитіла», який проходив в Батурині. їздили на концерт Олі Полякової до Ніжина. Побували в Чернігові, де виступала Настя Каменських та Андрій Макаревич. Були також на концерті Олега Вінника. їздили своїм автомобілем сім’єю до моря, а по дорозі назад заїхали до Умані, де побували в Софіїаському парку. Поряд зі старою Софіївкою створили новий Софіївський парк. Відпочили і там серед неймовірної краси. Дуже сподобалося, і якщо буде така можливість, то обов’язково завітають до парку ще раз, щоб зарядитись енергією від побаченого на тривалий час.

Також їздили відпочивати на Голубі озера в с. Олешня Ріпкинського району. Дуже сподобалось, бо вода дійсно прозора і має блакитний колір. Крім того розташовані ці озера серед соснових лісів, тому повітря просто неймовірне. Часто вибираються всі разом на Десну посмажити шашлики, зварити уху і відпочити з друзями. Ігор сам зробив величезну сковорідку для пікніка, на якій можна смажити картоплю, м’ясо, готувати плов, тож і цю сковорідку частенько беруть із собою.

Ми зрозуміли, що треба більше виділяти час на себе. Роки йдуть, і ми мріємо, що буде той час, коли наші доньки подарують нам онуків. Тоді вже будемо жити для них, а не для себе.

А ще сім’я має вірного друга – вівчарку Найду. Молода, їй ще тільки рік, але розумна. Займається її вихованням господар. Дуже давно, років 15 тому, захотів Ігор Миколайович вівчарку. Поїхав у Чернігів і купив породисте пухнасте цуценя віком 1 місяць. Назвали його Оскаром. Багато часу приділяв чоловік для нього, щоб навчити різних команд і Оскар не підвів. Був навчений і дуже розумний, прожив 11 років, та потім захворів. Лікували і рятували його, як могли. Але Оскар помер. Це був удар для всіх і всі плакали за ним, бо дуже його любили. Крім найди в будинку проживає ще один член сім’ї – шиншила на ім’я Ріккі. Пухнастий, сірий клубочок живе в клітці, та щовечора випускають його погуляти по кімнатах. Не дикий, до рук іде, бо відчуває, що його люблять.

Спитала, а чи є в Ігоря Миколайовича мрія?

– Мрію вивчити доньок і поставити їх на ноги! – такою була відповідь господаря.

Така вона, мрія, що близька кожному, хто любить свою сім’ю і живе заради неї. Нема більшого щастя, ніж сім’я і щасливий той, на кого щодня дивляться радісні очі рідних людей!

Зараз читають

У Киріівці дві доби не було світла

29 січня о 03:53 надійшло повідомлення про те, що...

Побиття в березні, лідерство «Динамо», перша поразка «Волинки»

ФК «Кудрівка» завдала березенському «Поліссю» найболючішої поразки у цьому...

Про футбол: знову наші команди перемогли

В черговому п'ятому турі чемпіонату Менського району з футболу...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано