Художник-самоучка з інтернету

Творчі роботи нашої сьогоднішньої героїні – Ірини Шекери, можна часто зустріти на її сторінках в соцмережах. Вона не лише прикрашає жінок до кінчиків нігтів, а й має художні та рукодільні таланти: вишиває хрестиком та гладдю.

Інтерес до художньої справи в Ірини виник ще з шкільних уроків малювання. Вже тоді вона багато кого забезпечувала гарними малюнками та оцінками. Малювала для всіх, хто не вмів цього робити, та ще й по декілька тем за вечір. Проте, зараз не всі ранні роботи Ірини їй подобаються, та і не всі зберігаються, є такі, які просто роздарювалися друзям.

Талант та інтернет творять дива

Важко в це повірити, але малювати Ірина професійно не навчалася. Це просто талант та вміння користуватись інтернетом. Там можна знайти безліч відео-уроків, які допомагають втілювати задуми в реальність.

Так вона віднедавна навчилась малювати на одязі. Проте виходило не одразу. Є багато нюансів роботи з тканиною і одне діло малювати на аркуші паперу, інше – на тканині, фарба не вся однаково лягає. Взагалі Ірина зізнається, що давно цікавилася розмальовкою одягу, ще зі студентських років. Але тоді їй продали просто не ту фарбу. Є акрилова для тканини і для паперу, от їй продали для паперу. І коли вона спробувала перенести її на тканину, то фарба змивалася. А нещодавно їй подарували саме ту, потрібну фарбу, й Іра розпочала шукати в інтернеті акварельну техніку і всі нюанси роботи з нею.

Перші замовники на такі вироби ручної роботи не забарилися, достатньо було просто завантажити фото робіт в соцмережі. Проте Ірина жаліється, що все ж наші люди не повністю знають, що це таке і не дуже зацікавлені. Більш молодші розуміють, що це може бути оригінальний подарунок, а старші не бачать сенсу. Хоча вартість такої гарної роботи досить символічна – від 100 грн.

Малюнок на одязі не тріскається і не вигорає, кольори зберігаються за умови дотримання всіх умов догляду: прання в делікатному режимі, при 30 градусах і 400 обертів віджиму, не жорсткими хімічними засобами. Або ручне прання. Прасувати через тканину.

Майстер на всі руки

Адже забезпечує всіх близьких подарунками ручної роботи: різноманітні малюнки, вишиті ікони, вишивка на одязі. Ірина з задоволенням подарує мамі та донечці Софії вишиванки ручної роботи, плаття, а в планах вишити костюм для доньки.

Ірина володіє безліччю технік малювання: акварельна, олівцями, гуашшю, акриловими фарбами. Також хоче спробувати масляними фарбами, але вони дуже дорогі, і потрібно знати, як ними правильно малювати. Для цього потрібно навчатися в спеціаліста. З усього різноманіття найулюбленішою технікою залишається акварельна.

Де взяти натхнення? А з того ж таки інтернету. З безлічі Іриних ідей можна знайти не мало варіантів їх втілення, аби тільки було бажання та жага до навчання.

Малювання, як спосіб релаксації

У кожного свої методи вивільнення думок. Для нашої героїні сам процес малювання означає релакс, спосіб подумати, коли хочеться просто побути одному. Художня справа розслабляє, заспокоює і трішки відрізає від оточуючих. Вона знаходиться сама з собою, зі своїми думками наодинці.

Час, витрачений на малюнок, залежить виключно від бажання. Є такі роботи, які тільки початі, а потім лежать закинуті, недомальовані роками. А є створені за декілька годин, і на малюнку зображено більше, ніж планувалось.

Як же зрозуміти, що ми йдемо правильним шляхом, і займаємось саме тим, чим хочемо? Все просто – ця справа повинна вам подобатись! Саме так стверджує Ірина.

«Не все, що в мене є на думках, фантазії я можу виразить, але частину того бачення можу передати малюнком, і воно стає реальністю. Мені подобається все рукоділля, яке я повністю виконала від початку до кінця. Так само і в вишивці люблю не готові схеми, а коли їх можна знайти або купить, і вишити виріб з чистого полотна, це я вважаю повноцінним творінням. А готову схему вже хтось підготував за нас і виконав частину виробу. Мені подобаються ті ручні роботи, в яких можна повністю взяти участь»

3 манікюром до Польщі

Нещодавно Ірина повернулась із заробітків з Польщі і ділиться враженнями з читачами.

Я роками робила манікюр в Сосниці, а нещодавно повернулась із заробітків з Польщі. Українок там цінують, бо вони відповідальні і гарно роблять. Я працювала в салоні, а влаштувалась по знайомству. І зізнаюсь, що там на багато більший заробіток.

Ціни вищі, вимоги до манікюру менші і специфіка роботи легша. В них на багато легше працювати, а клієнтів обслуговуєш більше, відповідно більше отримуєш зарплатні.

Порада тим, хто починає творчий шлях – не зупинятися! В силу того, що зараз дуже багато інформації – користуватися інтернетом, цією інформацією і шукати можливості розвиватися.

Ірина відпрацювала три місяці по безвізу, але не планує більш повертатися на заробітки. Зізнається – важко морально! Далеко від доньки, і плюс ще важка соціалізація. Мова там зрозуміла, більше схожа на українську, якщо людина повільно говорить, тільки деякі слова мають інше значення. А спілкуватись з поляками важкувато, бо дуже багато шиплячих слів. Зрозуміти їх мову можна, а от відповісти виходило тільки на початковому рівні.

Зараз читають

Світ не без добрих людей

Хочу поділитися історією про життя-буття сосницьких ветеранів праці на...

Молодіжний фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш»

Вже вдруге відбувся минулої суботи на території літературного меморіального...

Призове місце посіли «Карамельки»

Вперше учасники танцювального колективу «Карамельки», що діє при Сосницькому...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано