Творчі роботи нашої сьогоднішньої героїні – Ірини Шекери, можна часто зустріти на її сторінках в соцмережах. Вона не лише прикрашає жінок до кінчиків нігтів, а й має художні та рукодільні таланти: вишиває хрестиком та гладдю.
Інтерес до художньої справи в Ірини виник ще з шкільних уроків малювання. Вже тоді вона багато кого забезпечувала гарними малюнками та оцінками. Малювала для всіх, хто не вмів цього робити, та ще й по декілька тем за вечір. Проте, зараз не всі ранні роботи Ірини їй подобаються, та і не всі зберігаються, є такі, які просто роздарювалися друзям.
Талант та інтернет творять дива
Важко в це повірити, але малювати Ірина професійно не навчалася. Це просто талант та вміння користуватись інтернетом. Там можна знайти безліч відео-уроків, які допомагають втілювати задуми в реальність.
Так вона віднедавна навчилась малювати на одязі. Проте виходило не одразу. Є багато нюансів роботи з тканиною і одне діло малювати на аркуші паперу, інше – на тканині, фарба не вся однаково лягає. Взагалі Ірина зізнається, що давно цікавилася розмальовкою одягу, ще зі студентських років. Але тоді їй продали просто не ту фарбу. Є акрилова для тканини і для паперу, от їй продали для паперу. І коли вона спробувала перенести її на тканину, то фарба змивалася. А нещодавно їй подарували саме ту, потрібну фарбу, й Іра розпочала шукати в інтернеті акварельну техніку і всі нюанси роботи з нею.
Перші замовники на такі вироби ручної роботи не забарилися, достатньо було просто завантажити фото робіт в соцмережі. Проте Ірина жаліється, що все ж наші люди не повністю знають, що це таке і не дуже зацікавлені. Більш молодші розуміють, що це може бути оригінальний подарунок, а старші не бачать сенсу. Хоча вартість такої гарної роботи досить символічна – від 100 грн.
Малюнок на одязі не тріскається і не вигорає, кольори зберігаються за умови дотримання всіх умов догляду: прання в делікатному режимі, при 30 градусах і 400 обертів віджиму, не жорсткими хімічними засобами. Або ручне прання. Прасувати через тканину.
Майстер на всі руки
Адже забезпечує всіх близьких подарунками ручної роботи: різноманітні малюнки, вишиті ікони, вишивка на одязі. Ірина з задоволенням подарує мамі та донечці Софії вишиванки ручної роботи, плаття, а в планах вишити костюм для доньки.
Ірина володіє безліччю технік малювання: акварельна, олівцями, гуашшю, акриловими фарбами. Також хоче спробувати масляними фарбами, але вони дуже дорогі, і потрібно знати, як ними правильно малювати. Для цього потрібно навчатися в спеціаліста. З усього різноманіття найулюбленішою технікою залишається акварельна.
Де взяти натхнення? А з того ж таки інтернету. З безлічі Іриних ідей можна знайти не мало варіантів їх втілення, аби тільки було бажання та жага до навчання.
Малювання, як спосіб релаксації
У кожного свої методи вивільнення думок. Для нашої героїні сам процес малювання означає релакс, спосіб подумати, коли хочеться просто побути одному. Художня справа розслабляє, заспокоює і трішки відрізає від оточуючих. Вона знаходиться сама з собою, зі своїми думками наодинці.
Час, витрачений на малюнок, залежить виключно від бажання. Є такі роботи, які тільки початі, а потім лежать закинуті, недомальовані роками. А є створені за декілька годин, і на малюнку зображено більше, ніж планувалось.
Як же зрозуміти, що ми йдемо правильним шляхом, і займаємось саме тим, чим хочемо? Все просто – ця справа повинна вам подобатись! Саме так стверджує Ірина.
«Не все, що в мене є на думках, фантазії я можу виразить, але частину того бачення можу передати малюнком, і воно стає реальністю. Мені подобається все рукоділля, яке я повністю виконала від початку до кінця. Так само і в вишивці люблю не готові схеми, а коли їх можна знайти або купить, і вишити виріб з чистого полотна, це я вважаю повноцінним творінням. А готову схему вже хтось підготував за нас і виконав частину виробу. Мені подобаються ті ручні роботи, в яких можна повністю взяти участь»
3 манікюром до Польщі
Нещодавно Ірина повернулась із заробітків з Польщі і ділиться враженнями з читачами.
Я роками робила манікюр в Сосниці, а нещодавно повернулась із заробітків з Польщі. Українок там цінують, бо вони відповідальні і гарно роблять. Я працювала в салоні, а влаштувалась по знайомству. І зізнаюсь, що там на багато більший заробіток.
Ціни вищі, вимоги до манікюру менші і специфіка роботи легша. В них на багато легше працювати, а клієнтів обслуговуєш більше, відповідно більше отримуєш зарплатні.
Порада тим, хто починає творчий шлях – не зупинятися! В силу того, що зараз дуже багато інформації – користуватися інтернетом, цією інформацією і шукати можливості розвиватися.
Ірина відпрацювала три місяці по безвізу, але не планує більш повертатися на заробітки. Зізнається – важко морально! Далеко від доньки, і плюс ще важка соціалізація. Мова там зрозуміла, більше схожа на українську, якщо людина повільно говорить, тільки деякі слова мають інше значення. А спілкуватись з поляками важкувато, бо дуже багато шиплячих слів. Зрозуміти їх мову можна, а от відповісти виходило тільки на початковому рівні.