Хату збудували із саману. Парасковія та Микола Матвієнки

Хату збудували із саману,  зростили порядними чотирьох дітей і не одне дерево посадили Парасковія та Микола Матвієнки із Масалаївки.

На жаль, чоловіка вже 19 років нема поруч із дружиною

– Добре ми з ним прожили, – розповідає Парасковія Стефанівна. -Будинок оцей збудували із саману. Це глина, змішана із подрібненою соломою, закладається у ящички. Висихає. А потім кладуться стіни, чоловік сам все робив. А пізніше ще трьохстінок добудував, вже з дерева, щоб чотирьом дітям було не тісно. А тепер я сама. Все переживаю за синів, бо далеко закинула доля. Дівчата проживають у Сосниці, то часто навідуються, допомагають, продукти привозять. Маю 6 внуків та 4 правнуків.

У Масалаївці Парасковія Стефанівна відколи вийшла заміж, а народилась вона у Гутищі 1936 року, ії чоловік працював завклубом, кіномеханіком. Вмів добре грати на гармошці, яку привіз з армії. Молодята познайомились ще до того, як Микола був призваний на службу. Листувалися. А коли відслужив, побралися.

Парасковія Стефанівна закінчила тільки 4 класи, бо ні в чому було ходити до школи. І відразу пішла працювати в колгосп. Спочатку допомагала матері обробляти пайки буряків, картоплі, конопель. Потім, коли підросла, і їй половину наділили. «Тоді ніхто не гуляв», – каже бабуся. Вона все життя працювала в колгоспі у рільничій бригаді. Влітку обробляли пайки, а взимку волами, а потім кіньми возили картоплю, торф, навантажуючи здоровенні вози.

«Дітей тішить допомагала свекруха, зовиця. – пригадує Парасковія Матвієнко. – Добрі були люди, ми разом пізніше няньчили і внуків моїх. А тоді дитсадків не було. Будувати хатину треба. Старших дівчат прив’яжу до кілочка аби не лізли у річку, а сама займаюсь ділами. А тепер мій день минає безтурботно. Печі вже не топлю. Тільки грубку вранці витоплю, їсти приготую собі і все. Ввечері вже не підпалюю. Морозу цієї зими не було, то топка збереглася. Машину порубаних дров купила за 4,5 тисячі. Субсидії одержала 3, а решту довелось добавляти.

В січні до пенсії добавили 50 грн. Щодня ходжу до ФАПу, міряю тиск. Сьогодні був понижений, випила цитрамону. Курочок годую. А воду, спасибі, мені носить сусід. Цього літа почистили нам криницю, але вода довго стояла каламутна. Та й тепер треба чекати, щоб відстоялась. Магазину в селі нема. Хіба щочетверга приїздить чоловік з товаром, у нього все є: і крупи, і риба, і фрукти. Сирником його прозивають в селі. Хліб привозить машина із Сосниці два рази на тиждень – у вівторок та суботу. Бери скільки хочеш.

Селяни збираються в центрі села вже з дев’ятої, а буває привозять і об 11. Корів в селі теж поменшало, може, 12 чи 13 залишилось. А колись було дві череди. Ми з чоловіком теж держали корівку, і як він помер, ще сама чотири роки порала. Влітку купувала молочко у односельців. Щоб не сидіти на самоті, збираємось у мене по-сусідськи. Телевізор, правда, не працює, слухаємо радіо, що робиться в світі знаємо. До односельчанки приїздили діти щедрувати із Жовтневого, то і я їх запросила. Дуже красиво! Ось так минають день за днем, – каже Парасковія Стефанівна. – Аби ще здоровилось».

Зараз читають

Як можна без неї прожити

У захваті від своєї сестри милосердя Зої Радченко сосничани...

Незаконно перевозили лісопродукцію

9 вересня сосничанка повідомила, що сусідка розбирає її паркан,...

Афганці Сосниччини відвідали батьків своїх загиблих побратимів

Афганці Сосниччини відвідали батьків своїх загиблих побратимів та поклали...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано