Хай життя стелиться шовковою дорогою!

Тихо течуть води нашого життя, Несучи наш човник у життєві далі.

І все більше в ньому мудрості й добра, І поважні дати, де ми – ювіляри.

Люди, які є господарями на своїй землі, завжди мають шану та повагу. Нелегко виживати у ці складні часи, та справжні трударі ніколи не опустять рук – їх свята і будні завжди проходять у праці.

У селі Волинка є такі люди, які відроджують село у всіх його напрямках. Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Волинківська молочарська спілка» вже давно набув слави далеко за межами нашого району. Варто тільки побувати на території спілки, розумієш – це музей. Дух захоплює від побаченого. Переступивши поріг хати, де розмістився їхній офіс, ви потрапите в атмосферу тої давньої, глибокої України, звідки пішло наше коріння. Стіни прикрашають вишиті, старовинні картини, на яких красуються такі ж рушники. На ліжку пишаються вишиті подушки, стоїть прядка. На полицях розмістився глиняний посуд. Нема тої речі, якої б не торкнулись ті давні часи. Стоїть старовинна шафа, а в ній – український одяг. Та звідси є окреме продовження, бо, крім молочної спілки, організували власники ще й фольклорний ансамбль «Золоте перевесло», куди ввійшли співучі голоси села Волинка і їх слава вже теж давно минула кордони району. їх голоси лунали зі сцен Чернігова, Ніжина, Сосниці, Спаського, Полісся і ще багато де.

Збираючись на виступ, все починається саме з тієї шафи, бо вдягають вони саме ті українські костюми. Та є ще одна особливість, бо пошила їх своїми руками Олена Петрівна Потапенко, яка разом зі своїм чоловіком Сергієм Володимировичем Потапенком і створили це все.

Шанують давні традиції господарі спілки. На Новий рік дарують дітям подарунки і напікають багато пряників, які потім людям і роздають. На Паску теж випікали багато пасок і теж порадували здавачів молока своїм подарунком, подарувавши кожному по пасці.

Біля будинку кругом видно руки господарів – все чисто, охайно, повно різних квітів, зелений газон рівненько підстрижений. Все це милує око. Зроблена велика робота і в ній без помічників ніяк. Співзасновником і директором молочарської спілки є Тамара Павлівна Карпенко, яка практично є правою рукою подружжя Потапенків з самого 2014 року, коли заснувалась спілка.

Трудиться ця чарівна жінка, як бджілка, на совість, не покладаючи рук. Віддає всю себе улюбленій справі. Вона завжди в роботі – приходить першою і йде останньою. І все, що тут робиться, – без її невтомних рук ніяк-така вона, права рука.

13 червня Тамара Павлівна Карпенко зустріла своє 55-річчя.Течуть роки, та на її обличчі завжди сяє щира посмішка з променями мудрості та добра. А 23 червня свій день народження буде зустрічати і Олена Петрівна Потапенко.

Дорогі берегині українського села! Хай життя завжди стелиться перед вами шовковою дорогою і нехай ця дорога буде довгою, сонячною і безхмарною. Міцного здоров’я вам на многії літа і нехай ваша весна буяє завжди.

Наталія Матвієнко

Зараз читають

Сосницькому навчально-реабілітаційному центру – 85!

3 цієї нагоди у стінах навчального закладу зібрались випускники,...

Із старої кофтини і мішковини Світлана Уляненко створює великі вазони

Вона перетворила своє обійстя на казку, де живуть лелеки,...

Авдіївські учителі без зарплати

6 жовтня о 03:23 надійшло повідомлення, що в смт...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано