Городнянські лісівники не тільки бережуть лісову скарбницю, а й з року в рік примножують її багатство

В цьому ми переконались на власні очі, коли вирушили з командою ДП «Городнянське лісове господарство» у прес-тур городнянськими лісами в рамках акції «Створюємо ліси разом».

Директор лісгоспу Валентин Реуцький та головний лісничий Максим Левкович провели цікавий екскурс по підприємству. А послухати й подивитися тут дійсно було що. У структурі підприємства нині діють шість лісництв – Городнянське, Тупичівське, Моложавське, Невклянське, Рубізьке та Староруднянське. Окрім того, на нижньому складі тут здійснюють відвантаження та переробку деревини – займаються випуском пиломатеріалів, підприємство на сьогодні забезпечує робочими місцями 280 чоловік. Середня зарплата склала в 2020 році 12 тисяч гривень, за три місяці 2021-го – 15 тисяч 800 гривень. Попит на продукцію є на внутрішньому, українському ринку, лише невеликий її відсоток постачається за кордон.

8,2 мільйона гривень – у громаду

Міський голова Андрій Богдан, який брав участь у зустрічі з журналістами, додав, що ДП «Городнянське лісове господарство» є найбільшим платником податків в бюджет Городнянської ОТГ – його щорічний внесок становить 8,2 мільйона гривень, тобто близько 9 відсотків доходів громади. Важко переоцінити й внесок лісівників в стабільне функціонування соціальної сфери громади – вони грейдерують дороги до віддалених лісових сіл та хуторів, чистять сніг взимку, допомагають забезпечувати дровами на опалювальний сезон заклади бюджетної сфери.

У розмові, звичайно, не могли оминути й тему реформування лісового господарства, розпочатого Державним агентством лісових ресурсів України, в рамках якого на Чернігівщині, як і в усій Україні, планують скоротити кількість державних лісгоспів. Зокрема, Добрянський лісгосп планується приєднати до Городнянського. І хоча реорганізація ще не стартувала, в області вже почались акції протесту, спровокованими чутками – мовляв, люди ризикують залишитись без роботи, а громада – без бюджетоутворюючого підприємства.

Валентин Реуцький пояснив, що скільки залишиться лісгоспів і яким чином їх зменшуватимуть – це залежатиме від Постанови Кабміну. Однак він висловив впевненість, що укрупнення підприємства не призведе до скорочення робочих місць, адже лісове господарство має свою особливість, і керувати ходом усіх робіт на відстані, дистанційно буде неможливо – ліс треба контролювати й від пожеж, й від самовільних рубок тощо. Тому страхи щодо цього необгрунтовані. Підтримав його думку й Андрій Богдан:

– Абсурдно вважати, що після укрупнення всі податки, які сплачує нині Добрянський лісгосп, «перейдуть» в Городнянську громаду. Адже згідно діючого законодавства, плата за землю вноситься по місцю розташування ділянок. А прибутковий податок від доходів тих людей, які працюватимуть, наприклад, в Добрянці, Семенівці чи Новгороді-Сіверському, залишатиметься в їхній же громаді.

Якось коментувати рішення щодо укрупнення лісгоспів лісівники поки не вважають можливим – мовляв, це урядова ініціатива, буде постанова Кабміну – будемо її виконувати. Але те, що на рівні держави треба вирішувати нагальні питання життєдіяльності лісгоспів, вважають необхідністю. Адже сьогодні їм доводиться 80 відсотків свого чистого прибутку сплачувати у вигляді податків. Таким чином вони втрачають можливість вкладати кошти в технічне оснащення, розвиток підприємств.

Зараз читають

Сільські проблеми

Кожному свідомому українцю, а тим паче тим, хто виріс...

Кого обрали старостами?

Сьогодні, на четвертому засіданні сесії депутатами восьмого скликання Сосницької...

У Чорнотичах запрацювало оновлене пожежне депо з новим спецавтомобілем

Вчора у Чорнотичах відбулася довгоочікувана подія – відкриття реконструйованого...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано