Городнянські лісівники не тільки бережуть лісову скарбницю, а й з року в рік примножують її багатство

В цьому ми переконались на власні очі, коли вирушили з командою ДП «Городнянське лісове господарство» у прес-тур городнянськими лісами в рамках акції «Створюємо ліси разом».

Директор лісгоспу Валентин Реуцький та головний лісничий Максим Левкович провели цікавий екскурс по підприємству. А послухати й подивитися тут дійсно було що. У структурі підприємства нині діють шість лісництв – Городнянське, Тупичівське, Моложавське, Невклянське, Рубізьке та Староруднянське. Окрім того, на нижньому складі тут здійснюють відвантаження та переробку деревини – займаються випуском пиломатеріалів, підприємство на сьогодні забезпечує робочими місцями 280 чоловік. Середня зарплата склала в 2020 році 12 тисяч гривень, за три місяці 2021-го – 15 тисяч 800 гривень. Попит на продукцію є на внутрішньому, українському ринку, лише невеликий її відсоток постачається за кордон.

8,2 мільйона гривень – у громаду

Міський голова Андрій Богдан, який брав участь у зустрічі з журналістами, додав, що ДП «Городнянське лісове господарство» є найбільшим платником податків в бюджет Городнянської ОТГ – його щорічний внесок становить 8,2 мільйона гривень, тобто близько 9 відсотків доходів громади. Важко переоцінити й внесок лісівників в стабільне функціонування соціальної сфери громади – вони грейдерують дороги до віддалених лісових сіл та хуторів, чистять сніг взимку, допомагають забезпечувати дровами на опалювальний сезон заклади бюджетної сфери.

У розмові, звичайно, не могли оминути й тему реформування лісового господарства, розпочатого Державним агентством лісових ресурсів України, в рамках якого на Чернігівщині, як і в усій Україні, планують скоротити кількість державних лісгоспів. Зокрема, Добрянський лісгосп планується приєднати до Городнянського. І хоча реорганізація ще не стартувала, в області вже почались акції протесту, спровокованими чутками – мовляв, люди ризикують залишитись без роботи, а громада – без бюджетоутворюючого підприємства.

Валентин Реуцький пояснив, що скільки залишиться лісгоспів і яким чином їх зменшуватимуть – це залежатиме від Постанови Кабміну. Однак він висловив впевненість, що укрупнення підприємства не призведе до скорочення робочих місць, адже лісове господарство має свою особливість, і керувати ходом усіх робіт на відстані, дистанційно буде неможливо – ліс треба контролювати й від пожеж, й від самовільних рубок тощо. Тому страхи щодо цього необгрунтовані. Підтримав його думку й Андрій Богдан:

– Абсурдно вважати, що після укрупнення всі податки, які сплачує нині Добрянський лісгосп, «перейдуть» в Городнянську громаду. Адже згідно діючого законодавства, плата за землю вноситься по місцю розташування ділянок. А прибутковий податок від доходів тих людей, які працюватимуть, наприклад, в Добрянці, Семенівці чи Новгороді-Сіверському, залишатиметься в їхній же громаді.

Якось коментувати рішення щодо укрупнення лісгоспів лісівники поки не вважають можливим – мовляв, це урядова ініціатива, буде постанова Кабміну – будемо її виконувати. Але те, що на рівні держави треба вирішувати нагальні питання життєдіяльності лісгоспів, вважають необхідністю. Адже сьогодні їм доводиться 80 відсотків свого чистого прибутку сплачувати у вигляді податків. Таким чином вони втрачають можливість вкладати кошти в технічне оснащення, розвиток підприємств.

Зараз читають

Підписано меморандум про співпрацю з розвитку туризму

Сьогодні відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між неурядовою організацією...

Ми цю мить не забудем нізащо

19 квітня у залі райдержадміністрації відбулося дещо неординарне, хвилююче...

Будемо триматись до останнього?

Все тече, есе змінюється... При цьому постійним сталим прагненням...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано