Генерал з с. Волинка

Нещодавно людство відсвяткувало 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Але далеко не про всіх наших земляків, які ! захищали нашу землю від ворогів, ми знаємо. Ось ще одна історія про ; таку особистість.

Володимир Григорович Дьяконов – уродженець с. Волинка, доктор військових наук, професор, генерал-майор артилерії.

В. Дьяконов був призваний ще в царську російську армію у 1916 році. Мав гімназистську освіту, тому був направлений на курси підпрапорщиків по артилерії. Воював чи ні під час Першої світової – даних нема. Відомо лише, що під час громадянської війни був командиром артилерійської батареї на Туркменському фронті. З 1991 року працював в Головному артилерійському управлінні (ГАУ) РСЧА, а вже в 1936 році вийшов з друку його двохтомних «Теорія артилерійської стрільби», який став основним підручником для артучилищ Червоної армії. Під час Другої Світової вийшов 11-томник «Курс артилерії», в якому частина томів також була написана Дьяконовим.

Володимир Григорович Дьяконов був удостоєний багатьох нагород, починаючи ще з довоєнних часів: орденом Червоної Зірки у 1936. Під час Другої Світової він нагороджувався орденами Леніна (1945 р.), Червоного

Прапора (1944, 1949 рр.) Червоної Зірки (1944), орденом Вітчизняної війни І ступеня та медаллю «За оборону Москви» (1944 р.), а також медаллю «За Перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941-1945 рр.» (1945 р.)

Похований наш земляк Володимир Григорович Дьяконов на Хімкінському кладовищі у Москві в 1969 році.

Цей і багато інших матеріалів надруковані в нашій газеті завдяки наданим відомостям, які знайшов пошуковець історичної минувшини, зокрема і дані про воїнів, загиблих та зниклих безвісти, обороняючи нашу Батьківщину від ворога під час Другої Світової війни, і які з тієї чи іншої причини були забуті чи загублені, сосничанин Михайло Малиш.

Зараз читають

ФК «Кудрівка» програє в Мені, «Динамо» очолює турнірну таблицю

Саме це - головні підсумки минулого уїк-енду. І як...

Екзаменаційний диктант волинківські 9-класниви писали двічі

Цього тижня 9-класники складали іспит з української мови. Учні...

Базар став каменем спотикання

Депутати селищної ради не підтримують ідею купівлі ринку! Минулої середи...
попередня статтяМрії збуваються
наступна статтяЯнка хуліганка

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано