Генерал з с. Волинка

Нещодавно людство відсвяткувало 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Але далеко не про всіх наших земляків, які ! захищали нашу землю від ворогів, ми знаємо. Ось ще одна історія про ; таку особистість.

Володимир Григорович Дьяконов – уродженець с. Волинка, доктор військових наук, професор, генерал-майор артилерії.

В. Дьяконов був призваний ще в царську російську армію у 1916 році. Мав гімназистську освіту, тому був направлений на курси підпрапорщиків по артилерії. Воював чи ні під час Першої світової – даних нема. Відомо лише, що під час громадянської війни був командиром артилерійської батареї на Туркменському фронті. З 1991 року працював в Головному артилерійському управлінні (ГАУ) РСЧА, а вже в 1936 році вийшов з друку його двохтомних «Теорія артилерійської стрільби», який став основним підручником для артучилищ Червоної армії. Під час Другої Світової вийшов 11-томник «Курс артилерії», в якому частина томів також була написана Дьяконовим.

Володимир Григорович Дьяконов був удостоєний багатьох нагород, починаючи ще з довоєнних часів: орденом Червоної Зірки у 1936. Під час Другої Світової він нагороджувався орденами Леніна (1945 р.), Червоного

Прапора (1944, 1949 рр.) Червоної Зірки (1944), орденом Вітчизняної війни І ступеня та медаллю «За оборону Москви» (1944 р.), а також медаллю «За Перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941-1945 рр.» (1945 р.)

Похований наш земляк Володимир Григорович Дьяконов на Хімкінському кладовищі у Москві в 1969 році.

Цей і багато інших матеріалів надруковані в нашій газеті завдяки наданим відомостям, які знайшов пошуковець історичної минувшини, зокрема і дані про воїнів, загиблих та зниклих безвісти, обороняючи нашу Батьківщину від ворога під час Другої Світової війни, і які з тієї чи іншої причини були забуті чи загублені, сосничанин Михайло Малиш.

Зараз читають

Життя ОТГ не стоїть на місці. Частина 1

З 10 і майже до 15 години тривало засідання...

Про те, де і коли можна здати аналіз на коронавірус

На даний момент в Україні, як в і більшості...

Круглий стіл «Як нам розвивати туризм в громаді»

Під лежачий камінь вода не тече – ключовий результат...
попередня статтяМрії збуваються
наступна статтяЯнка хуліганка

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано