Футбол – «спортивна гра мільйонів». Валерій Кравчинський

Вагоме місце в історії розвитку футболу Чернігівщини займає виходець з нашого краю, майстер спорту СРСР з футболу, центральний захисник і багаторічний капітан Чернігівського ФК «Десна» Валерій Кравчинський. Валерій народився в 1938 році у Сосниці. Родина мешкала по вулиці Перемоги, поблизу річки Убідь. Його батьки працювали педагогами Сосницького сільськогосподарського технікуму.

Батько Кирило Олександрович, закінчивши місцевий навчальний заклад у 1932 році за спеціальністю «Захист рослин», спочатку працював викладачем, згодом заступником директора. Мати Лариса Степанівна (дівоче прізвище Штундер) також була викладачем технікуму. У 1947 році сім’я переїхала на постійне проживання до Чернігова. Навчаючись у дитячо-юнацькій спортивній школі обласного центру, талановитий юнак успішно вдосконалює фізичні та технічні здібності та поступово формується як професіональний футболіст.

Якість гри молодого футболіста запримітили тренери Чернігівського ФК «Авангард» (з 1961р.) «Десна» та запросили до своєї команди грати на позиції центрального захисника. Валерій Кравчинський – найпопулярніший футболіст «Десни» 60-х років. Зокрема був єдиним вихованцем місцевого футболу, хто закріпився в основному складі команди майстрів. Довше за будь-кого – аж сім років поспіль залишався капітаном «Десни», ставши справжнім лідером команди, її душею.

Зоряними періодом його футбольного довголіття стали роки: 1965, коли деснянці у розиграші Кубка Радянського Союзу дійшли аж до 1\8 фіналу, а також 1968-й, тоді вдалося здобути путівку до другої групи класу «А». У1967 році Валерій удостоївся високого звання «Майстер спорту СРСР» з футболу. Легендарний захисник провів у складі «Десни» рекордну кількість матчів – 286. За рейтингом кращих футболістів клубу прізвище Валерія Кравчинського знаходиться на вищому щаблі. Наступними йдуть відомі футболісти: центральний нападаючий Юхим Школьников (згодом бур головним тренером команди) та знаменитий воротар Київського «Динамо» Віктор Банніков – гравець збірної команди СРСР (грав за «Десну» 1960-1961 роки). Зі слів рідного брата Володимира Кириловича, Валерія запрошували грати за дублюючий склад столичного «Динамо», але улюбленець місцевих уболівальників «Крава» не залишив своєї рідної команди та радував якісною грою до 32-х років, Саме Валерій Кравчинський у жовтні 2000 року під час святкування 40-річчя Чернігівської «Десни» виводив з капітанською пов’язкою ветеранів рідного клубу на товариську зустріч з зірками прославленого клубу Київського «Динамо».

Щодо участі Валерія Кириловича в футбольних баталіях на малій батьківщини, зокрема у Сосниці, то, як мені стало відомо від місцевих шанувальників «Гри мільйонів», він, навідуючись до своїх рідних, виступав за збірну Сосниці та своєю красивою грою приносив радість своїм землякам. Останній раз Валерій Кравчинський грав за нашу збірну у складі ветеранів з футболу з молоддю у 1982 році. Того літа він відпочивав у санаторію ім. Щорса і був запрошений на матч. Граючи за ФК «Десна».

Валерій навчався у Чернігівському політехнічному інституті. Після закінчення спортивної кар’єри, працював інженером на радіоламповому заводі та брав активну участь у громадському житті міста над Десною, багато зробивши для подальшого розвитку футболу. Окрім того, що Валерій Кирилович був яскравим футболістом, він завжди залишався красивою, толерантною, доброзичливою та мудрою людиною.

На жаль, на початку 2001 року його не стало. В честь пам’яті знаменитого футболіста обласна федерація футболу затвердила щорічний турнір на кубок Валерія Кравчинського серед вихованців ДЮСШ Сіверського краю. Тож збережімо пам’ять та шануймо наших славних земляків, які творили історію рідного краю, без якої неможливе наше сьогодення і наше майбутнє. Мабуть, буде справедливо по достоїнству оцінити внесок нашого славетного земляка у становлення та розвиток Чернігівського футболу і перейменувати районний стадіон іменем Валерія Кравчинського.

Зараз читають

Шахраї зняли з карток Сосничан 33 000 грн

1 вересня о 18:15 надійшло повідомлення про те, що...

Голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко відвідав Сосницю

Голова обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко, вчора з робочим...

У поліссі виявлено незаконну рубку

28 жовтня о 06:44 надійшло повідомлення із с. Спаське, що...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано