Фестиваль кіно і мистецтва

26 травня на території садиби літературно-меморіального музею О. П. Довженка пройшов І молодіжний фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш”.

Його організатори доклали багато зусиль для достойного проведення цього безперечно цікавого й необхідного для всестороннього розвитку та виховання молоді у дусі патріотизму.

Тетяна Школьна, Тетяна Сарапіна та інші. Привітала зі святом Трійці та прочитала молитву за Україну Раїса Недашківська, сценку-увертюру «Розмова з матір’ю» представили актори Чернігівського молодіжного театру Олексій Биш та Любов Веселова. Фрагмент троїцького обрядового дійства виконали фольклорний колектив «Криниці» та дитячий вокальний ансамбль «Сосничаночка», гумористичну сценку з історії життя. Довженка представили присутнім учні Конятинської школи. Всі бажаючі мали можливість взяти участь у майстер-класі з петриківського розпису!

Також можна було ознайомитися з цікавими виставками робіт народних умільців, оцінити роботи фотомайстрів і, звичайно ж, побачити виставку капелюхів минулого століття. Зокрема роботами майстринь Людмили Шарої та Наталії Гирич з с. Конятин, інкрустацію соломкою та солом’яними капелюхами, виготовленими Катериною Кулик з с. Мезин Коропського району, вироби майстра-різьбяра Анатолія Семенцова.

З цікавістю розглядали гості свята ретро-гаджети минулого століття (фото- та кіноапаратура і аксесуари до неї), обговорювали портрети, пейзажі, макрознімки Федора Рутти з Мени, а також сосничан Віталія Супруна, Тимура Семенцова, Віталія Петрушенка. Менші гості юрмилися біля виставки ляльок-мотанок та інших, які виготовила Оксана Пульгун із Сосниці. Біля виставки ГО «Сіверська Січ» громадяни, особливо хлопчаки, з цікавістю розглядали автомат Калашникова, сучасне військове обмундирування та фотовиставку про життя та діяльність цієї громадської організації. А ще тут була можливість постріляти з лука.

І ось урочисте відкриття свята. З вітальним словом до присутніх звернулася директор музею Любов Наконечна. Потім до неї приєднується заслужений артист України, актор Чернігівського молодіжного театру Олексій Биш у ролі О. Довженка.

Від імені громади Сосниччини виступив селищний голова Андрій Портний, за сприяння якого та інших небайдужих людей і вдалося зібрати на садибі Довженка поціновувачів мистецтва, культури та кіно. Він вручив гостям свята квіти та почесні відзнаки. Після чого, на прохання Руслани Лоцман заспівати якусь пісню, виконав Гімн України. До нього приєдналися й присутні. Цілу низку пісень виконали Руслана Лоцман, Валентина Ковальська.

Під аплодисменти та вручення подяк і квітів він представляє глядачам гостей святкового заходу. Це народна артистка України, громадський діяч. Мавка української сцени Раїса Недашківська, Народна артистка України, співачка, незмінна учасниця знакового тріо «Золоті ключі» (Ніна Матвієнко, Марія Миколайчук) Валентина Ковальська. Заслужена артистка України, директор мистецького об’єднання «Народна філармонія», лауреат почесного звання «Жінка року – 2018» в номінації жінка-волонтер, громадська діячка, виконавиця авторських та народних пісень Руслана Лоцман.

Безстрашні учасники «Народної філармонії» підтримують бойовий дух наших воїнів на сході України, де провели понад 300 концертів, єднаючи піснею у ці непрості часи Україну. Прибули на свято також співачка, кандидат мистецтвознавства, викладач Київського університету культури і мистецтв Тетяна Школьна, лауреат Міжнародного проекту «ДивоUA».

Кераміст з Петриківки Наталія Підгірня пропонувала придбати придбати українські сувеніри, які привезли підприємці з Конотопа..

У післяобідню пору у приміщенні кінотеатру ім. О.П. Довженка відбулася зустріч з майстрами українського кіно, зокрема з режисером-документалістом Дмитром Глухеньким та українським режисером Вовкою Соловей, який прибув аж із Лос-Анджелеса і який кілька років тому разом з рок-музикантом Андрієм Макаревичем побували в зоні бойових дій на сході України. Після цієї поїздки й народився його короткометражний фільм «Міна», який демонструвався на Камському та інших світових фестивалях. Окрім вже згаданого фільму, демонструвалися й інші короткометражні фільми, потім присутні поспілкувалися з режисерами.

Вже як стало сутеніти, на території музею О. П. Довженка відбувся конкурс аматорського кіно «Кінокрок», де глядачі мали можливість подивитися й оцінити цілу низку робіт молоді Сосниці, а також деякі роботи режисерів, які прибули на фестиваль, зокрема й фільм «Комбат Маруся» про перебування вже згаданої Руслани Лоцман у військових частинах, госпіталях.

Нагороди за зайняті призові місця в конкурсі «Кінокрок» вручив режисер-документаліст, патріот і волонтер Дмитро Глухенький. Перше місце за підсумками голосувань було присуджено учню Сосницького навчально-реабілітаційного центру Денису Джимі, друге – Віталію Петрушенку і третє – Марії Гирич. За активну участь у фестивалі декількох його учасників було нагороджено заохочувальними призами.

Після нагородження присутні ще деякий час, незважаючи на мошкару, передивлялися позаконкурсні фільми, які привезли гості. Враховуючи те. що подібний мистецький захід проводився вперше і можливо організаторам не все вдалося зробити як було заплановано, в цілому фестиваль вдався і наступного разу його ініціатори врахують всі неточності й він буде ще кращим, видовищнішим.

Зараз читають

Знайомство зі старостами: Західний старостинський округ

2 березня відбулася робоча поїздка по населених пунктах громади,...

Хтось вважає, що ми для власної наживи, а ми ж для громадськості

«Хтось вважає, що ми для власної наживи, а ми...

«Волинка» перемагає «Динамо» та вривається на п’єдестал. Бойова нічия «Кудрівки» в Мені

«Волинка», забивши 3 м’ячі за півтайму в домашньому матчі...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано