Експеримент на сосничанах, або що робити, коли нічого не робиться

Експеримент – це спосіб перевірки певної гіпотези, буває лише двох видів – вдалий і ні. А ще кожен вид може мати варіації розміру – від масштабного, як наприклад, перехід в ОТГ, до невеличкого, як оцей. Суть моєї гіпотези у тому, що газетна стаття має рушійну силу, здатну зрушити нерухоме діло з мертвої точки. Інакше кажучи, мертве діло – оживити.

Діло, про яке йтиметься, звичне для усіх людей – боротьба. У даному випадку з амброзією, хай би вона не дожила до свого весілля!

Саму рослину, мабуть, уже всі знають. Хто багато – як виглядає, яка шкода, як з нею боротися, а хтось тільки те, як вона називається. Мій емпіричний досвід говорить, що останніх більше. Але ця стаття не пізнавальна, а експериментальна, тому хто чого не знає – вчіться самі! Хто не захоче вчитись сам, амброзія років через десять всіх сосничан навчить, що вчитись потрібно вчасно.

Попередньо я провів схожий експеримент по перевірці рушійної сили Сосницької влади, але він виявився виду ні. Зупинюсь коротко на причинах невдачі. Одна з них у трагікомедійності ситуації з запровадженим на Чернігівщині карантину на амброзію. Карантин ніби і є – я реально можу помацати руками папірець, папірець не проти, а на гербовій, з підписом голови райдержадміністрації, де мені ґрунтовно змальована картина карантину у дії, та тільки інакше як байкою текст назвати не можу.

Байки і анекдоти люблять дослівність, втім деякий текст я пропущу без шкоди для змісту. Райадміністрацією вживаються заходи… розпорядження… штаб… склад комісії… Програми боротьби… на контролі.

В чому комізм? Та по простоті душевній думав, що другий снаряд у ту саму воронку не поцілить (у минулому році заходив до попереднього голови РДА, поспілкувались, то хоч на дорозі Сосниця – Короп узбіччя прокосили). А теперішній голова РДА чемно вислухав, по очах було видно, що українську розуміє і, мабуть, щоб я після розмови не плакав – вдарив папірцем по амброзії!

Нєє, думаю, нетреба мене брати голими руками! Щоб уже напевне деякі посадові голови зачухали потилиці і взялися за свої обов’язки, а може і коси чи оприскувачі з гербіцидом – звертаюсь до Державного фітосанітарного інспектора відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Радько О. О. Звертаюсь по всій офіційно-письмовій формі, по всій строгості вимог Закону України «Про звернення громадян» і прошу – надайте приписи по ліквідації виявлених мною осередків розповсюдження регульованого шкідливого організму – амброзії полинолистої, а саме: і по пунктам – раз, два, три… Тиша.

Нєє, мені відповіді, як то по закону, не потрібно, мені б щоб амброзії менше, так ні, не меншає. І приписи не пишуться. Але це вже не комізм, це трагедія.

Я мимоволі почув телефонну розмову вищезгаданого інспектора з посадовцем про необхідність скосити на підприємстві та прилеглій території амброзію. Таким тоном безнадійні боржники просять позичальника про відстрочку платежу і чергову позичку.

Подумалось – з такою доброю душею і таким м’яким характером пані Радько краще б було завідувати притулком для кішечок, а не займатись державними справами.

Поставив себе на її місце, заглянув у Закон (КУАП). Простого сосничанина я уповноважений штрафонути від 17 до 68 грн, а чиновника – аж на 238 грн! Правда, виконавши вимоги того ж КУАП, а це приблизно об’єм курсової роботи студента. Та мені буде простіше самому заплатити господарю, що викохує у себе амброзію той мінімальний розмір штрафу у 17 грн, яким держава лякає порушника своєї ж політики у сфері карантину рослин!

Така от вартість такої політики. І це вже не комізм і не трагедія. Це кінець здорового глузду, ірраціональність, так це ж я тільки про амброзію… Але ні слова про інше! Тільки про амброзію і експеримент методом об’єднання! Ну об’єднуються ж добровільно люди, щоб поспівати, потанцювати, вкрасти, чи просто попити пива!

То може на території, «підконтрольній» газеті «Вісті Сосничини» живе немало добровольців, здатних попіклуватись над своєю землею? Це ж не те добровольчество, що лід кулями. А тим добровольцям, що під кулями, навіщо захищати землю, якщо вона не доглядається, що захищати? Чиєсь кубло і забур’янене звалище навколо?

Головне у боротьбі конкретно з амброзією – боротись можна, це не мікроскопічний гриб, чи невидимий коронавірус. І поки що боротись не пізно. Якщо кожен, хто побачить цю рослину, вирве з коренем хоча б з десяток кущів – амброзія приречена. Правда така постановка питання явно пахне комуністичним принципом – від кожного по можливості… Нєє, я не проти такого принципу, та потрібно віддати належне капіталістичній природі людини – задаром тільки «здрастуйте»!

Проте, думаю, гроші – не питання. При амбіції державних кермувальників заявити про Велике Будівництво (здається за невеликі гроші), можна додати ще і Велику Боротьбу з карантинними організмами (за смішні гроші), що не менш важливо для країни! На фоні програної боротьби з коронавірусом це буде результат.

То як, спробуємо? Кажуть, один у полі не воїн, то це про всіх і усе.

У цьому експерименті ніхто нічим не ризикує. Контактний номер телефону для добровольців – у редакції газети.

P.S. Не можу втриматись і даю можливим добровольцям підказку – при в’їзді у Сосницю з Коропа, навколо нової автобусної зупинки, що навпроти монументу «Голабаба» – незайманий розсадник вищезгаданої… Приходьте, вивчайте, експериментуйте!

Юрій Шип

Зараз читають

Оптимізація шкіл – боротьба за якісну освіту?

Зараз в громаді обговорюється надзвичайно важливе питання стосовно нашої...

Впевнена перемога «В’юнки». «Кудрівка» в лідерах. Напружений поєдинок в Соснині

Цієї суботи ФК «Кудрівка» в рамках чемпіонату Чернігівської обл....

Результати опитування мешканців Сосницької громади

Протягом минулих тижнів ми виконували домашнє завдання, яке отримали...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано