У травні-червні дуже багато часу забирає проріджування овочів. Уникнути цього допоможе сівши на стрічках (особливо доречний він для дрібнонасінних культур). Ще ж таким чином збережете чимало репродуктивного матеріалу.
Так, в зимовий час, коли ви значно вільніше, наріжте шматки туалетного паперу (по довжині грядки). На них тоненькими штрихами наносять клейстер з борошна або крохмалю, до якого ще доцільно додати деревної золи і засобів захисту від недуг. У цю клейку речовину пінцетом вставляються зерна. Відстань між насінням кропу має бути в межах 3-4 см, моркви, петрушки, редиски – 5-6 см, цибулі – 5-8см, а ріпи і буряків – 10-12 см.
Після висихання варто згорнути трубочкою смужки і зберігати до весни. У квітневій час на підгодівлі і підготовленому ділянці досить провести борозенки, в які розстеліть «засіяні» стрічки. Важливо добре зволоження. Незабаром з’являться дружні сходи. Кожен паросток буде розміщений строго на потрібній відстані.
Правда, для таких потреб слід використовувати тільки якісне насіння з високою схожістю. Інакше замість проріджування доведеться сіяти «залисини», що теж досить копітка справа.