Кілька днів тому в науковому журналі PNAS вийшло дослідження ефективності масок для запобігання поширенню інфекції SARS-CoV-2, що викликає хворобу COVID-19. Дослідження проводилося в Німеччині, де різні міста по черзі вводили масковий режим. Десь вимоги носити маски в громадських місцях з’явилися раніше, а десь пізніше.
Порівнюючи динаміку появи нових випадків COVID-19 в містах, де вже ввели обов’язкове носіння масок, і в містах, де їх ввести на той момент ще не встигли, автори дослідження виявили, що в середньому такі вимоги приводили до зменшення числа нових заражень вірусом SARS-CoV-2 на 45% (протягом 20 днів з моменту введення правил).
Автори відзначають, що з урахуванням вкрай низької вартості такого засобу, в порівнянні з іншими епідеміологічними заходами, маски проявили себе вкрай ефективно.
Посилання на цю статтю: https://www.pnas.org/content/early/2020/12/02/2015954117.

Як ілюстрацію до цього посту можна взяти зображення з наукової статті «Face coverings and mask to minimise droplet dispersion and aerosolisation: a video case study» в журналі Thorax, автори якого показали, як маски різного типу знижують кількість крапель рідини, які вилітають з рота, коли ми говоримо, кашляємо або чхаємо. І відстань, на яку вони летять.
Тому, можна вважати, що в плачевній статистиці з ковід винні товариші «маска не врятує».