Дорога в нікуди: Авдіївка приєднається до Понорниці?

Дорога, що веде з Авдіївки до Понорниці дуже погана. І хоч відстань у 7 кілометрів, але долати доводиться півтори години через неймовірні ямки. Місцеві здебільшого об’їжджають таку дорогу, спускаючись на польову, грунтову.

Така дорога стала однією з причин, чому авдіївчани не хочуть приєднуватися до Понорницької ОТГ. І називають таку дорогу – дорогою в нікуди в прямому і в переносному значенні.

Адже крім названої причини тут зовсім відсутнє автобусне сполучення. А ще Понорницька ОТГ упродовж 6 місяців, звідколи вона створена, не децентралізована. Як пояснив голова Авдіївської сільської ради Анатолій Адаменко, досі у них різні бюджети: у Понорниці – свій, у Вербі (єдине село, яке приєдналось до Понорниці) – теж свій бюджет. До того ж 1,5-2 місяця заборгованості із виплати заробітної плати.

17 травня відбулась зустріч голів сільських рад з Авдіївки, Шаболтасівки нашого району та Покошичі. Деснянське, Криски, Розльоти Коропського району. Разом керівники склали звернення до обласної ради, в якому чітко сформували позицію – чому жителі названих сіл проти приєднання до Понорницької ОТГ. Судіть самі, якщо жителі навколишніх сіл їхнього району проти, то навіщо і за чим нам туди приєднуватись. Нема в них ні інфраструктури, ні бюджетоутворюючих підприємств – одним словом це абсолютно не спроможна громада, яка вже на перших стадіях показала свою безпорадність.

Бюджет – це основне, з чого живе громада, – вважає Анатолій Адаменко. До того ж у них бюджет ніякий. Такий, як і в нашій сільській раді, яка налічує до півтори тисячі жителів. То що це за громада? Громада має бути потужна, де доходна частина не 3,5 мільйона, а 120 мільйонів і більше. А взагалі по Україні ще не створено близько 7 тисяч громад. Вони ще чекають. Тому що Закон «Про добровільне об’єднання громад» ще надає таке право.

13 лютого 2020 року відбулась сесія Авдіївської сільської ради. 11 із 14 сільських депутатів, враховуючи думку жителів своїх округів, де здійснювали опитування, проголосували за приєднання до Сосницької ОТГ А декілька днями раніше у приміщенні клубу відбувся схід села. Там за приєднання до Сосницької ОТГ проголосувало 81 чоловік, а до Понорницької 96. Але якщо судити за цією кількістю, то в залі зібралось менше 200 жителів. А це всього десята частина від усієї кількості населення сільської ради.

Отож та незначна частина селян, які прихильники Понорницької ОТГ, звернулись до обласного адміністративного суду з позовом про те, що було проігноровано рішення сходу села. І 28 квітня мав відбутися суд, але не відбувся. Таким чином напруга у селі не спадає. Сусіди пересварилися між собою, є такі сім’ї, де подружжя довго сперечалося, не могло порозумітись. Та все ж час розставляє крапки над «і». Селяни бачать, що в Понорниці нічого не змінюється на краще звідколи утворилася громада.

Ось що кажуть селяни

Анатолій Кузьменко – депутат Авдіївської сільської ради

Моя особиста думка і враховуючи думку жителів села, яких я, як депутат, опитував перед сесією, хочу сказати, що в основному всі за при єднання до Сосницької ОТГ, лише окремі члени деяких сімейств, переважно ті, хто має власний інтерес (мусять підтримати свого роботодавця), говорять про приєднання до Понорницької. Я і сам на початковій стадії, коли розпочиналося обговорення куди приєднатися, не розібравшись, вважав, що краще приєднатись до Понорниці. Причина була єдина, ближче. Тепер зрозумів, що маленька відстань – це не те, за що треба переживать.

А прихильники Понорницької громади не мають дітей шкільного віку. їхні діти дорослі і не проживають в селі. Тому їх не хвилює доля такої потужної школи як наша. Між Понорницею і Авдіївкою ніякого транспортного сполучення. А до Сосниці автобуси йдуть регулярно Люди, які хворіють цукровим діабетом чи на групі, можуть за дві години з’їздити до Сосницької ЦРЛ і одержати рецепти і ліки.

Перспективи приєднання до Сосницької ОТГ як на мене, хоч трохи видніються. Є організації такі як фабрика, хлібокомбінат, сирзавод. Є Пенсійний фонд, управління соціального захисту. А в Понорниці навіть цього нема.

Олександр Остапенко – учасник бойових дій, інвалід війни 3 групи, афганець, житель Авдіївки

Однозначно потрібно приєднуватись до Сосниці. До Понорниці хоч і 7 кілометрів, але треба їх долати півтори години. Та й не ходять рейсові автобуси. Ось, наприклад, треба мені отримати пенсію в Ощадбанку. У Понорниці банк тиждень робить, тиждень не робить. З 9 до 11 години видали гроші і все. А люди займали чергу з 5 ранку. Я 2 дні їздив і не получив. У Сосницю поїду – любі гроші получу в любому банку. Це по-перше.

По-друге, треба в лікарню. Якщо їхати у Понорницю, то там нема лікарів і все одно доводиться їхати далі. Якщо приїхав у Сосницю і щось не так, то далі Мена, Чернігів.

По-третє, Короп приєднують до Бахмача. Я їздив туди на суд 10 років тому. Померла мати і треба було взяти дозвіл через суд. Щоб добратись на засідання суду, я виїхав першим автобусом. У Мені був об 11:00. У Бахмач приїхав через годину. Доки знайшов приміщення суду, запізнився. Мені вже видали виписку. О 15-ій я виїхав з Бахмача вже через Московську трасу. Добрався до Оболоння Коропського району і о 2-ій ночі попуткою був у Сосниці. Тоді пішки дійшов додому о 4-ій ранку. Так це мені було 45 років. А в селі проживають переважно люди старші, то чим вони будуть добиратись до Бахмача?

По-четверте, у Сосниці працюють усі служби.

Я вважаю так: вибрали Верховну Раду, вона вирішує всі питання, приймає рішення. Це законно? Так. Ми вибрали депутатів сільської ради. Всі вони порядні люди, не п’яниці. Вони прийняли рішення. Це законно? Який суд?

Андрій Ірха – сільський голова с. Шаболтасівка

Якщо приєднаємось до Понорниці, це буде кінець. Там ніякої економіки. В Сосниці не густо, але є навчальні заклади, налагоджено роботу установ та організацій. У громаді є позитивний досвід роботи, якого не видно у Понорниці. Якби нам не було того, що спіткало Вихвостівську сільську раду, яку приєднали до Тупичівської ОТГ. Держава не повинна виконувати забаганки когось одного, а має врахувати реальну ситуацію. Коли взимку випадає сніг, то до Понорниці ніхто не чистить його, тоді як до Сосниці центральна траса завжди прочищена. Не буде Понорницька ОТГ ніколи спроможна. З чого?

Олександра Савицька – депутат сільської ради с. Шаболтасівка

Понорниця – село, гірше нашого. Нема там нічого. Дороги нема. Транспортного сполучення нема. А в Сосниці працюють всі структури. Тільки приєднуватись до! Сосниці.

Олександр Чепурний депутат Авдіївської сільської ради

Я опитав близько 90 людей свого округу. Це було перед сесією. З того часу багато людей змінило свою думку і хочуть до Сосниці. Мотивація проста – хоч і далі, але є транспортне сполучення. До Понорниці жодного рейсового автобуса. У Понорниці я не бачу ніяких перспектив.

Олександр Куліш – вчитель, голова профспілкової організації школи:

Скажу від імені всіх вчителів школи. Приєднуватись маємо тільки до Сосницької ОТГ. Ми розуміємо, що двох однакових шкіл з відстанню 7 кілометрів не буде. На даний час в школі навчається 160 учнів. Є всі повні класи. Інколи буває проблема із наповнюваністю 10 класу, оскільки діти після 9 класу вступають у інші навчальні заклади. Школа забезпечена педагогічними кадрами. В селі залишаються кваліфіковані вчителі. А це молоді сім’ї, розвиток села.

Любов Лазаренко – кухар шкільної їдальні

Громада має бути тільки Сосницька. Там є досвід роботи. Правда тимчасово закрили лікарню. Але є надія, що вона запрацює. Те, що Понорниця близько, але перспектив нема.

Валентина Дронова – за відуюча Авдіївським дитсадком «Ромашка» та працівник дитсадка (завгосп, психолог та музкерівник)

Ми з самого початку не вагалися і відразу надали перевагу приєднанню до Сосницької ОТГ, до нашого районного центру. Що буде якщо село приєднається до такого ж села – нічого. А люди ж обирають краще. Хочемо щоб і в нас була робота, і дітей батьки могли привести до дитсадка. Бо якщо не буде дитсадка, то і молоді сім’ї не затримуватимуться в селі, повиїжджають. Відповідно не буде школи. До нас привозять дітей із Шаболтасівки, бо там дитсадок працює лише з 9 до 14-ї. А в нас дві групи. То переважно у старшу, перед школою приводять дітей. На даний час у дитсадку 40 малюків. Колектив добре укомплектований. Є і психолог, і медсестра, яка працює на повну ставку. Загалом колектив молодий. А приєднання до Понорницької ОТГ перекреслить все нанівець. Тому ми тільки до Сосницької.

У п’ятницю голови сільських рад (Авдіївки, Шаболтасівки нашого району та Покошичі, Деснянське, Криски, Розльоти Коропського району) мають донести своє звернення до обласної ради. Чи почує обласне керівництво прохання сільських жителів? Коли нарешті ситуація проясниться і люди заспокояться?

Зараз читають

Благородна мета – збереження та відтворення

Нещодавно відбулися загальні збори ГО «Сосницькі рибалки». На зібранні...

День Десни: Збережемо річку для наступних поколінь!

День Десни – надзвичайно цікаве й необхідне свято, яке...

Ситуація щодо захворюваності на COVID-19 станом на 29 квітня

За період з квітня 2020 року по 29 квітня...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано