додому Новини День Десни: Збережемо річку для наступних поколінь!

День Десни: Збережемо річку для наступних поколінь!

День Десни – надзвичайно цікаве й необхідне свято, яке покликане формувати екосвідомість громадян, закликає бути розумними у питаннях охорони навколишнього середовища, бережливими та раціональними щодо використання води у басейні Десни.

Цей найекологічніший захід осені – День Десни 2019 й звів численних громадян на території Сосницького літературно-меморіального музею О. П. Довженка.

До слова запрошується начальник басейнового управління водних ресурсів Наталія Грудницька. Потім перед присутніми виступили селищний голова Андрій Портний та голова РДА Олег Максименко. Вони закликали громаду берегти як зіницю ока природу для наступних поколінь й запросили відзначити цей день на березі красуні Десни біля пекарівської поромної переправи.

На відкритті свята також виступили представник обласної бібліотеки ім. Короленка Наталія Карбовська та директор музею Любов Наконечна. А потім була невелика культурно-розважальна програма за участю народного фольклорного колективу «Криниці».

На березі Десни

Розпочалося святкове дійство на березі Десни виступами вже згаданих посадовців, які були у музеї Довженка. До них приєдналися заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур, заступник голови райради Геннадій Смаглюк та один із спонcорів, представник Акціонерного товариства «ФАРМАК» Василь Кушнірук.

Усіх спонсорів, організаторів цього такого потрібного заходу було нагороджено почесними відзнаками та подарунками. Медалі, почесні відзнаки з цінними подарунками також отримали переможці спортивних змагань. Організатори цього екологічного заходу постаралися на славу. Для найменших була облаштована окрема зона, де вони гралися, каталися на надувних гірках, стрибали на батутах, брали участь у розіграші лотереї, численних майстер-класах тощо.

Для дорослих були інші розваги. Вони мали можливість спробувати свої сили у човнах «Дракон» та катамаранах, послухати концерт лауреатів Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, сосницьких «Криниць» та інших учасників співочого шоу, а ще відвідати святкові локації.

Біля наметів з різноманітними наїдками та напоями присутні змогли скуштувати плову, ухи, кулешу, шашликів, смажених рибу та картоплю і багато інших страв. Цього дня проводилися і спортивні змагання, зокрема забіг олімпійська миля.

Кухарі з Коропа, Борзни, Ніжина та Сосниці змагалися у майстерності хто зготує кращу уху. Коротше кажучи, тут було і варене, і смажене, і парене – всього не перелічиш, навіть найперебірливіші гурмани залишились задоволеними. Учасники народного фольклорного колективу «Криниці» урочисто опустили у воду Десни хліб та вінок з квітів, вшановуючи таким чином воду річки, адже вода – це саме життя.

А щоб підкріпити прагнення допомогти річці, прямо з порому у Десну було випущено біля двох тонн мальків білого амура, товстолоба та коропа. І, як запевнив заступник голови райради Геннадій Смаглюк, через декілька днів ця акція повториться.

Територія, на якій проходило це дійство, була досить велика. Тому деякі деталі можливо і не зафіксувалися, оскільки перебуваючи в одному місці, не знаєш, що відбувається в іншому. Тому прошу вибачення за не повну інформацію. А взагалі це було свято зі свят.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Як згуртуємось сьогодні так будемо жити завтра

«Дорога в нікуди», під таким заголовком в районній газеті «Вісті Сосниччини» від 23 травня 2020 року вийшла стаття, в якій голова Авдіївської...

Побиття в березні, лідерство «Динамо», перша поразка «Волинки»

ФК «Кудрівка» завдала березенському «Поліссю» найболючішої поразки у цьому сезоні, «Динамо» знову перемогло й продовжило одноосібно лідирувати, «Волинка» зазнала першої поразки в...

Гольова феєрія у Волинці, скандал у Макошині, лідерство «Динамо»

Черговий тур подарував любителям футболу Сосниччини перемоги всіх команд, що виступають у вищій лізі. У поєдинку «Волинка», як і в минулому турі,...

«Волинка» бере верх в перестрілці з «Поліссям»

«Полісся» (Березна) 4:5 «Волинка» (3:2)Забитий гол: Портний Андрій, Кравець Володимир - 2, Подрез Владислав, Биховець Олег. Перший виїзний матч...

Краєзнавчому музею 100 років

Першого липня У Сосницькому краєзнавчому музеї відбулася знакова, справедливо можна сказати, вікопомна подія - 100-річчя з дня заснування цього історичного закладу Ю....