додому Новини Делегація з Вишгорода

Делегація з Вишгорода

10 жовтня на Сосниччині побувала делегація представників ветеранської організації м. Вишгород Київської області. Зустрічали гостей у літературно-меморіальному музеї О. П. Довженка члени президії Сосницької районної ради ветеранів.

Під час зустрічі за народним звичаєм вони обмінялися хлібом-сіллю. У складі делегації були голова ветеранів цього міста, заслужений працівник охорони здоров’я України Таміла Петрівна Орел та перший заступник голови – професор, Верховний отаман сільського козацтва України, член Національної спілки журналістів України Леонід Григорович Шморгун і члени президії ветеранської організації.

Вклонитися землі, де зростав юний Сашко, також прибули заступник директора районного територіального центру Галина Михайлівна Бондаровська й члени клубу «Золота осінь» при раді ветеранів. З делегацією приїхала й редактор радіомовлення Вишгорода, депутат районної ради Катерина Володимирівна Олексій. На зустрічі також був добре відомий у нашому краї Олексій Федорович Орєхович.

Прибувши до меморіального музею, гості поклали квіти до пам’ятника босоногому Сашкові, а потім оглянули меморіальну хату та експозицію музею.

Після екскурсії гості з цікавістю подивились фільм О. Довженка «Ягідка кохання», після чого змістовно поспілкувалися. Заступник голови Сосницької РДА Олег Трамана ознайомив присутніх з соціально-економічними напрямками діяльності нашого району та відповів на запитання. Досвідом роботи Сосницької районної організації ветеранів поділилась її голова Надія Кузьменко.

Подякувавши за теплу зустріч, вишгородці прибули до Парку Слави, де їх зустріли голова райдержадміністрації Олег Максименко та заступник голови райради Геннадій Смаглюк. Разом з гостями вони поклали квіти до пам’ятника загиблим у роки Другої світової війни, Героям Небесної Сотні та воїнам, загиблим, захищаючи незалежність і цілісність України у зоні АТО й хвилиною мовчання вшанували їхню пам’ять.

Після церемонії вшанування гості з цікавістю ознайомилися з недавно відкритою фотозоною у центрі Сосниці та поспілкувалися з керівництвом району. На цьому офіційна частина зустрічі була завершена і частина гостей разом з Олегом Максименком, Геннадієм Смаглюком та майстром-віртуозом ковальської справи Віталієм Онищенком побували на місці, де, за переказами, був спалений польською шляхтою сосницький полковник українських козаків Яків Скидан і де нині височіє дерев’яний хрест.

Вважається, що легендарний герой Тарас Бульба, змальований М. Гоголем, саме з нашого земляка Якова Скидана. Вже побутує думка поставити на місці хреста металеву статую козака та облагородити його як туристичний об’єкт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Як згуртуємось сьогодні так будемо жити завтра

«Дорога в нікуди», під таким заголовком в районній газеті «Вісті Сосниччини» від 23 травня 2020 року вийшла стаття, в якій голова Авдіївської...

Побиття в березні, лідерство «Динамо», перша поразка «Волинки»

ФК «Кудрівка» завдала березенському «Поліссю» найболючішої поразки у цьому сезоні, «Динамо» знову перемогло й продовжило одноосібно лідирувати, «Волинка» зазнала першої поразки в...

Гольова феєрія у Волинці, скандал у Макошині, лідерство «Динамо»

Черговий тур подарував любителям футболу Сосниччини перемоги всіх команд, що виступають у вищій лізі. У поєдинку «Волинка», як і в минулому турі,...

«Волинка» бере верх в перестрілці з «Поліссям»

«Полісся» (Березна) 4:5 «Волинка» (3:2)Забитий гол: Портний Андрій, Кравець Володимир - 2, Подрез Владислав, Биховець Олег. Перший виїзний матч...

Краєзнавчому музею 100 років

Першого липня У Сосницькому краєзнавчому музеї відбулася знакова, справедливо можна сказати, вікопомна подія - 100-річчя з дня заснування цього історичного закладу Ю....