Де відпочити дітям влітку і за чиї кошти?

Літо – яскрава, барвиста пора, яку з особливим нетерпінням очікують діти. Канікули – улюблений час дітлахів, бо вдвічі приємніше відпочивати в тісному колі друзів та однолітків. З метою організації змістовного дозвілля та відпочинку дітей влітку традиційно організовують свою роботу денні пришкільні табори, захід-табір «Сіверська Січ», в яких сосницьким дітям можна відпочити за рахунок держави. З метою оздоровлення можна отримати безкоштовно, або з частковою оплатою путівки до «Артеку», «Молодої гвардії».

Пришкільні табори розпочали свою роботу з 27 травня і триватимуть до 13 червня. За даними начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Сосницької селищної ради Ігоря Кустенка, від ОТГ на пришкільні табори виділено 200 тис. грн. Не освоєні кошти будуть передані на табір «Сіверська Січ» чи на інші цілі. Загалом відкрито 4 табори (станом на 27 травня є 467 заяв): в Сосницькій гімназії буде відпочивати 273 дитини, у Волинківській ЗОШ — 64 дитини, в Чорнотицькій ЗОШ — 72 дитини та в Сосницькій ЗОШ — 58 дітей.

Для дітей організована дозвільна діяльність, графік та план роботи, які на цей період розробляються загальноосвітніми навчальними закладами. Виділено 25 грн на одну дитину, з них 1 грн на культурно масову програму. Будуть організовуватися поїздки в зоопарк для менших учнів та проводитимуться екскурсії для більш старших дітей. В оперативному управлінні є 3 шкільні автобуси, які будуть використовуватись для підвозу дітей до місця організації дозвілля. На екскурсії, зазвичай частково, компенсують витрати батьки.

Також в ці кошти закладене медичне обслуговування. В гімназії є власна медична сестра. Стосовно інших навчальних закладів, то вони працюють по усному договору з медиками (в кожному населеному пункті є фельдшер або сімейний лікар, які можуть надати медичну допомогу).

За даними відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Сосницької райдержадміністрації виділено 175 тис. грн з місцевого бюджету на 375 дітей в 11-х школах: в Авдіївці будуть відвідувати пришкільні табори 85 дітей, у с. Спаське – 58, у Вільшаному – 30, у Змітневі та Конятині по 25 дітей, у Козляничах – 26, у Бутівці – 8, у Великому Усті – 25, у Шаболтасівці – 30, у Кудрівці – 24, у Хлоп’яниках – 39. Виділено так само 25 грн на дитину (з них 1 грн на дозвілля). Організація дозвілля проводиться на розгляд адміністрації школи: або будуть проводитись екскурсії, або кошти витратять на цінні призи.

Захід-табір «Сіверська січ»

Саме захід, тому що не триває ні 14 днів, як пришкільний табір, ні 21 день, як табори для оздоровлення. Проводиться на території будинку відпочинку і триває 11 днів. Якщо ви бажаєте, щоб ваша дитина насолодилась літом без комп’ютера, планшета і телевізора в сосновому лісі, поблизу річки Убідь, то варто поспішити, адже залишилось лише 18 місць і тільки на останній 5-й заїзд.

Вік дітей, які можуть тут відпочити становить 10-16 років. Проживання в корпусах санаторію. В програмі відпочинку: верхова їзда, човнярство, альпінізм, теоретичне і практичне виживання, основи самозахисту, історичне та сучасне зброєзнавство, історичний та сучасний тир, майстер-клас з ковальства, медична підготовка, радіоаматорство, смуга перешкод, рукоділля та кулінарія.

Також заплановані 2 екскурсії, теренові ігри, спортивні ігри та змагання, козацькі забави, риболовля, походи, вечірній «English Club» для бажаючих, перегляди та обговорення кінофільмів, зустрічі з гостями, українська дискотека. Членський внесок для учасників заходу – 2 500 грн.

Переважна більшість дітей (більше 300 чоловік) – з Чернігова (для них організовано доїзд до табору і назад). Відпочинок 60 дітей з Сосниці оплатила громада. Існує система знижок для минулорічних учасників, призерів олімпіад, дітей з малозабезпечених, багатодітних родин, дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування, учасників «ДЖУРИ», знижка за кожного запрошеного учасника. Також окремо діє система знижок для дітей, батьки яких були або є учасниками АТО.

Перший заїзд відбудеться з 20 по 30 червня, другий з 30 червня по 10 липня, третій з 10 по 20 липня, четвертий з 20 по 30 липня і п’ятий з 30 липня по 10 серпня. В кожному заїзді по 70 дітей. Захід організовує громадська організація на волонтерських засадах.

«Артек» і «Молода гвардія»

За даними Наталії Перфільєвої, головного спеціаліста відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, відпочинок покладено на місцевий бюджет і він фінансується із освітянських субвенцій на державні кошти, які передає держава на відпочинкові пришкільні табори. Оздоровлення, яке повинно бути не менше 21 дня з певними лікувальними процедурами, фінансується з місцевого бюджету, з обласного і з державного.

З державного бюджету фінансуються путівки в «Молоду гвардію» і в «Артек». З обласного бюджету путівки закуповуються департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрацій і також видаються пільговим категоріям. Бюджетні путівки є на 100% безкоштовні. Є путівки з частковою оплатою в розмірі 20%, 30% та 50%.

Путівки в «Молоду гвардію» і «Артек» надаються 1 раз на рік за умови, що путівка не надавалась в тому самому році за рахунок бюджетних місцевих коштів. Виходить, що хоч місцевий, хоч державний, хоч обласний бюджет – дитина двічі не може оздоровитися за такі кошти. Але не варто плутати відпочинок і оздоровлення – це не одне й те саме, дитина за рік може відпочить в пришкільному таборі та оздоровиться в «Артеці» чи «Молодій гвардії».

З обласного бюджету фінансуються діти за рахунок чернігівських коштів, у них також є прийнята програма «оздоровлення та відпочинку дітей Чернігівщини» на 2016-2020 роки і відповідно до програми, затверджене положення, яким пільговим категоріям вони надають. І з місцевого бюджету, якщо депутати проголосують, також виділять кошти на оздоровлення.

Раніше кошти на оздоровлення надавалися в управлінні соц-захисту, вони оплачували частину витрат, меценати, сільгосппідприємства могли купувати путівки. Сільгосппідприємства, РЕМ і ГАЗ зараз не оздоровлюють дітей своїх працівників, ЗАТ «Еліта» в минулому році оздоровлювали дітей працівників, а щодо цього року така інформація не відома.

Лікарня буде оздоровлювати дітей, але батьки мають оплатить частину коштів. Загалом, оздоровлення – це кошти батьків, а потім меценатів, профспілок і не заборонених чинним законодавством джерел.

На сьогодні в «Молодій гвардії» оздоровилося троє дітей з багатодітної родини. У «Артеку» оздоровилась одна з багатодітної, дві дитини з інвалідністю і на даний час є одна путівка для багатодітної родини з доплатою, їде одна дівчинка (батьки доплачують 30% – 2840 грн.). Це все державні кошти.

Вартість путівки в «Артек» складає приблизно 11 тисяч грн (з урахуванням 300 грн. вартість дороги, яку оплачують батьки), в «Молоду гвардію» приблизно 12 тис грн. В першу чергу оздоровленню підлягають такі пільгові категорії: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників АТО, діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту, діти з інвалідністю, діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, діти, взяті на облік службами у справах дітей.

Різниця між путівками, які надає департамент сім’ї, молоді та спорту, і путівками, які надає лікарня, полягає в тому, що у першому випадку дітей до Чернігова довозять батьки, а у Чернігові саджають в автобус і централізовано довозять на зміну до санаторію. Якщо путівка надається Міністерством охорони здоров’я або Управлінням охорони здоров’я в Чернігівській обласній адміністрації, то батьки довозять туди й назад дітей за власний кошт.

Зараз читають

Стадіон реконструювала менська компанія «Волмакс»

Тендер на реконструкцію Сосницького центрального стадіону із господарськими та...

Позалегеневий туберкульоз – актуальна проблема охорони здоров’я

Існують тисячі різних хвороб, і відомих, і не дуже....

ДП «Райагролісгосп» не займається переробкою деревини

На засідання сесії було винесено питання «Про звіт керівництва...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано