Централізована бібліотечна система: «Не збідніє рука, що дає»

Карантинні обмеження своїм негативом вплинули на всі сфери діяльності, в тому числі і на нормальне функціонування комунального закладу «Сосницька районна централізована бібліотечна система їм. О. П. Карпинського Сосницької районної ради», в яку, крім центральної, входять із сільських бібліотек.

Як повідомила керівник цієї системи Лілія Мучта, на період адаптивного карантину тут не проводяться масові заходи, але бібліотека працює, її послугами користуються, додержуючись санітарних заходів безпеки, асі бажаючі, в тому числі й люди похилого віку та з обмеженими можливостями, яких працівники бібліотеки обслуговують, доставляючи відповідні книги чи періодику до них додому. Окрім роботи з читачами, за час карантину було упорядковано бібліотечний фонд, звільнивши його від застарілої та такої, що вичерпала свій ресурс, літератури. Читачі цікавляться не тільки художніми творами, а й періодичними виданнями, яких тут близько тридцяти найменувань і вони настільки популярні, що доводиться ставати в чергу. І що характерно. Щоб передплатити періодику, потрібні кошти. Тож було відповідне звернення до депутатів районної ради, але на черговій сесії вони чомусь у допомозі відмовили. Довелося виходити з положення самотужки, користуючись коштами спонсорів, а також грішми за здану макулатуру. Не припинили свою діяльність і члени літературно-мистецького об’єднання «Убідь». Щоправда, спілкуються вони через соціальні мережі. За час карантину навіть побачили світ книги членів цього об’єднання. Деякі видання редагуються і навіть друкуються силами бібліотечної системи. Раніше в централізовану систему входила й дитяча бібліотека, але після створення об’єднаної громади вона звідси вийшла. Довелося створювати відділ їй дитячої книги і всі бажаючі дошкільного й молодшого шкільного віку можуть ним скористатися.

Книжковий фонд бібліотек повинен постійно поновлюватися, але останнім часом це стало проблемою. Тому працівники бібліотечної системи звертаються до громадян, спонсорів з проханням приносити вже непотрібні книги, які можливо, десь припадають пилом, в бібліотеки й по спроможності допомагати коштами, адже певно ніколи не втратить своєї цінності філософський вислів: «Та не збідніє рука, що дає».

Віктор ШЕВЧЕНКО

Зараз читають

Оголошено конкурс на посаду директора Сосницької лікарні. Склад конкурсної комісії

05 лютого 2021 року відбулося засідання виконавчого комітету Сосницької...

Станом сосницьних колодязів перейнялися жінки

За кілька днів має почистіти вода у 10 сосницьких...

До дня народження бабусі

Корінна жителька села Кудрівка Ніна Павлівна Дудко вже цієї...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано