Новини Чи готова Сосницька райлікарня до самостійності?

Чи готова Сосницька райлікарня до самостійності?

-

Триває реформування медицини. Первинна ланка вже активно працює по-новому, а ось вторинна лише готується до самостійності. До 1 липня 2019 року усі лікарні в тому числі і наша утримуються за рахунок державної субвенції, її розмір залежить від кількості населення в районі. Але зважаючи на те, що демографічна ситуація в Україні загрозлива, бо помирає більше людей, ніж народжується, розмір субвенції кожного року зменшується. Однак, ні лікарні, ні їхні штати ні загалом всі витрати – не зменшуються. Саме тому сьогодні ситуацію з фінансування медицини можна назвати катастрофічною. Державних коштів не вистачає, і медичні заклади змушені постійно «доїти» місцеві бюджети. А скарбниці об’єднаних громад і районних рад далеко не всі заможні, щоб віддавати мільйони на утримання лікарень.

Приміром, у КЛПЗ «Сосницька ЦРЛ» лікується 63% населення ОТГ і лише 37% – населення району. Як пояснив в.о. головного лікаря КЛПЗ «Сосницька ЦРЛ» Анатолій Туров, субвенції справді не вистачає. У них є усне і письмове звернення до керівництва ОТГ і району про допомогу у дофінансуванні лікарні. До найближчої сесії має відбутися трьохстороння зустріч для вирішення даного питання.

На даний момент ніяких змін у роботі нашого закладу не відбулося. Готуємося змінити статус. Лікарня з лікувально-профілактичної установи перетвориться у підприємство з назвою: комунальне неприбуткове підприємство «Сосницька центральна районна лікарня Сосницької районної ради Чернігівської області». Зміна статусу – одна з умов подальшого реформування районних лікарень. Це має вирішитись на найближчій сесії, – сказав Анатолій Туров.

Після 1 липня районним лікарням ще півроку даватимуть державну субвенцію. Але вже з другого півріччя цього року вони зможуть і самостійно заробляти додаткові кошти.

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) платитиме за надання населенню ряду діагностичних послуг. Їх перелік уже відомий. Це ряд видів ультразвукового, лабораторного. рентгенологічного, гастроскопічного обстежень тощо. Але тепер доведеться поборотися за свого пацієнта. Бо до якої лікарні людина звернеться по ці послуги, та й отримає кошти.

Щоб НСЗУ могла вже з другого півріччя оплачувати лікарням діагностичні послуги, необхідно виконати дві умови:

  • Перша – змінити статус медичного закладу.
  • Друга – в закладі треба встановити медичну інформаційну систему. Тобто всі кабінети поліклініки і діагностичні підрозділи (УЗД, лабораторія, рентген, флюорографія та інші) мають бути обладнані комп’ютерною технікою, щоб НСЗУ бачила кількість проведених обстежень, за які вона платитиме кошти.

Що вже зроблено у нашій лікарні для вирішення другої умови?

Лікарня закупила 5 комп’ютерів. Ще треба не менше 15. Ми звернулись до депутатів Верховної Ради. Анатолій Євлахов вже пообіцяв надати частину коштів. Далі треба ще й програму купити, – відповів Анатолій Туров.

З 1 січня 2020 року розпочнеться найважливіший період для вторинної ланки.

Державної субвенції вже не буде, тож медзаклади самі на себе повинні будуть заробляти.

До    кінця          року Нацслужба здоров’я розрахує вартість кожної медичної послуги. В неї включать усі витрати медзакладів (зарплату працівників, комунальні платежі, пальне, вартість матеріалів і обладнання). Далі НСЗУ визначить перелік послуг, які надаватимуться людям безкоштовно. За них лікарням платитиме відповідна служба. За решту послуг сплачуватимуть самі громадяни.

Отже, з початку нового року гостро постане питання: скільки лікарні зможуть заробити і чи вистачить їм коштів на утримання свого закладу, зокрема, існуючого штату.

Із цього можна зробити висновок, що лікарні зможуть вижити за умови, що в них лікуватимуть якісно, на хорошому сучасному обладнанні кваліфіковані кадри. А населення не буде ігнорувати допомоги «своїх» лікарів. На думку в.о. головного лікаря Анатолія Турова, наша лікарня виживе. Принаймні надія є.

Ліжкомісця виконуються, аналізів робимо багато, УЗД, фіброскопія, рентген (через півроку має бути в лікарні рентгенолог), – каже лікар.

Нам конче потрібні анестезіолог, терапевт (на сайті є оголошення про дані вакансії). У лікарні по 3 гінекологи і хірурги. ЛОР і окуліст приїжджає з Мени і Чернігова за домовленістю. Незабаром відбудеться конкурс на заміщення посади вже директора комунального неприбуткового підприємства «Сосницька ЦРЛ», – повідомив Анатолій Туров.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Купить квартиру в рассрочку, цена квартиры от застройщика, квартиру в новострое

Достаточно часто можно встретить ситуацию, где люди инвестируют в недвижимость, особенно рассматриваются новостройки, поскольку в первую очередь квадратный метр...

Несколько оснований заказать переоборудование микроавтобусов в Бердичеве именно в компании «AutoGlass»

Иногда случается такая ситуация, что владельцы транспортного средства имеют претензии к своему микроавтобусу и имеют желание в нем произвести...

Автовыкуп: что это такое и как работает?

В современном мире практически невозможно встретить человека, который бы не имел собственного автомобильного транспорта. Ведь это избавляет от стояния в...

Лицеистка, которая прошла «Мужское / Женское» и «МастерШеф»

Таня Герман – выпускница Черниговского областного педагогического лицея 2015 года. Училась на гуманитарном профиле. Здесь она раскрывала себя, как...

Основные преимущества покупки медицинских товаров в нашем интернет-магазине «МЕДСТОР»

Говоря за уровень медицины, то он действительно сейчас вырос и в Украине вы можете заметить, как открываются новые медицинские...

Средства для защиты древесины — несколько популярных составов и разнообразный ассортимент на сайте «Bionic House»

Деревообрабатывающие составы, на сегодняшний день, представлены многочисленными компаниями. Несмотря на то, что данная категория товаров является достаточно популярной и...

Зараз читають

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано