Чи буде інфраструктура по вулиці Новоселівській?

До редакції газети звернулась жителька Сосниці Надія Дідовець, яка проживає по вулиці Новоселівська, з дуже важливим для неї проханням. Жінка неодноразово зверталась до селищного голови Андрія Портного з листами щодо покращення інфраструктури її вулиці та встановлення вагончика-магазина, оскільки їй та іншим жителям вулиці дуже важко і довго добиратись до найближчого магазину «Лілея» за продуктами. В магазині «Ялинка», який є в районі Новоселля, непідйомні ціни для пенсіонерів.

Жінка зверталась з даним проханням і до голови райспоживспілки, і він згоден виділить продавців та поставляти свіжі продукти, якщо на даній вулиці буде встановлений вагончик під магазин.

Також Надія Дідовець жаліється на відсутність інфраструктури по вулиці. Там весь час багнюка, особливо навесні та восени, і елементарно немає проведеної питної води. Є колодязь але він забруднений і його необхідно чистити.

У відповідь на всі прохання жінка отримувала категоричну відмову від Андрія Портного. Тож ми зустрілися з селищним головою, щоб з’ясувати, чи входять всі ці прохання в компетенцію селищної ради і коли будуть проведені спроби їх вирішення.

Доброго дня, Андрію Дмитровичу. Скажіть чи входить в обов’язки громади придбання вагончиків для потреб жителів і чи можливо виділить на це кошти?

Взагалі селищна рада не займається комерційною діяльністю, а в даному конкретному випадку це торгівля. Таких повноважень селищна рада немає, тому, звісно, ніяких вагончиків ми встановлювати не будемо.

Селищна рада не виготовляє вагончиків. Те, що він потрібен, це бачення однієї людини і, можливо, необхідність. В нас немає інформації, що це є великою необхідністю для жителів того мікрорайону, тому ми не будемо цим займатись за кошти платників податків.

Надія Дідовець добре пам’ятає публікації в районній пресі про те, що Вам були виділені кошти на ремонт квартири. Депутати за це проголосували. Чому на ремонт Вашої квартири є в бюджеті кошти, а на вагончик для жителів громади коштів не можуть видати?

Звідки така інформація? Ця інформація не відповідає дійсності і це брехня. Всі рішення сесії є відкритими і публічно доступними, вони завантажені на сайті селищної ради. Я не знаю хто і звідки взяв дану інформацію. На сайті є номер сесії і рішення, там всі дані можна перевірити.

Так. На сайті селищної ради є рішення 15 сесії селищної ради сьомого скликання про виділення матеріальної допомоги голові для вирішення соціально-побутових потреб.

Чи жили б Ви зі своєю родиною на такій вулиці, де немає соціально-побутових умов (погана дорога, немає води)? – допитується у листі Надія Дідовець.

У нас насправді є такі вулиці в Сосниці, де інфраструктура не ідеальна, скажемо так, і на сьогоднішній момент конкретно вулиця Новоселівська такою являється. Там нема твердого покриття з тієї причини, що, я вважаю, спочатку потрібно провести воду, а потім займатися асфальтуванням чи відсипкою цієї вулиці. Є проект, який передбачає саме водопостачання даного мікрорайону, і його вартість десь в районі 12 мільйонів гривень, таких коштів в місцевому бюджеті немає.

Ми подаємо заявки в наші державні програми, які пов’язані з питним водопостачанням. В 2019 році програма «Питна вода України», яка фінансувала такі потреби в Україні, не профінансована з державного бюджету. В минулому році ми дійшли до Кабінету Міністрів і майже на фінальній стадії наш проект «зарізали» з тих причин, що міняється нормативна база і вводиться таке поняття, як стратегічна, екологічна оцінка таких проектів, а конкретно водопостачання. На жаль, з цієї причини нам його не задовольнили.

Стосовно твердого покриття, то дійсно ця вулиця одна з найдовших в Сосниці (її протяжність приблизно 2,5 км) і потребує повністю влаштування твердого покриття. Вартість таких робіт становить не менше 10 млн грн, якщо повністю асфальтувати цю вулицю. Знову ж таки, повторююсь, в місцевому бюджеті таких коштів немає.

Тому на сьогоднішній момент ця проблема не вирішена, як і на багатьох інших вулицях громади. У нас з усієї мережі доріг вулиць десь 50% не асфальтованих. Ще більше скажу, у 50% вулиць тих, що наявні, вийшов ресурс їх експлуатації, їх повністю потрібно перекладати. На жаль, знову ж таки, ресурсів у місцевому бюджеті для таких видів робіт немає. Така реальна ситуація.

А що стосовно мене особисто, то я живу там, де в мене є будинок. Конкретно я живу у будинку, який належить частково моєму батьку, частково мені. Я все життя прожив у квартирах, в мене немає приватного будинку, тому я живу там, де я живу, вона живе там, де вона живе. Якщо її не влаштовує місце, де вона проживає, то, будь ласка, нехай переїжджає туди, де є інфраструктура. В Сосниці достатньо будинків, які продаються.

Жителі вулиці Новоселівська знайшли людей, які можуть почистить колодязі, але просять відшкодувати за це витрати. Чи розрахований на це бюджет?

Я інформував Надію Дідовець попередньо, що селищна рада це не «хотєлки» людей, це орган, який працює за бюджетні кошти. А бюджетні кошти мають свій порядок використання, передбачений бюджетним кодексом України. На балансі селищної ради немає об’єкта, про який говорить людина і ніколи колодязі не були на балансі селищної ради. Це те, що зробили люди свого часу, досить давно, і вони постійно обслуговувались тими людьми, які беруть там воду. Хтось вирішив чомусь, що селищна рада має обслуговувати все на світі, при чому за бюджетні кошти – так не може бути. Якщо є люди, які користуються цим колодязем, то вони і повинні його чистить.

Ми в цьому році залучили кошти міжнародної громадської організації, яка фінансувалася з Данії і виділила кошти на чистку 20-ти колодязів у Сосниці. Їх частково почистили, але люди бажали б, можливо, щоб ця робота була виконана краще. Ті спеціалісти, які отримали за це кошти, попередили, що подальше продовження робіт є небезпечним для їхнього життя, їх може засипать у колодязі, і ні ми, ні люди не стали ризикувати життям і скажемо так, не привели колодязь у такий стан, який хотіли б люди. Але ці роботи були виконані. Якщо люди мають бачення як краще це виконати, то будь ласка, нехай групуються, наймають людину, яка все це зробить, ризикуючи своїм життям, і далі будуть користуватися, можливо, кращою водою, а можливо і гіршою, хто знає як ті роботи будуть виконані.

Якщо Надія Дідовець під час святкування, скажімо, Дня Сосниці, покличе журналістів з області і розповість про те, як Ви ігноруєте нагальні проблеми жителів, що Ви на це відповісте?

Я їй подякую, скажу, що це буде дуже правильно, тому що ці проблеми, які в нас є, я особисто намагаюсь підіймати на всіх рівнях, на яких буваю, де я спілкуюся з різними посадовцями. Чим більше буде розголосу, чим більше буде, скажемо так, резонансу, тим швидше ця проблема вирішиться. Я всіх людей закликаю – якщо є проблема, а їх досить багато в нашому містечку, то будь-ласка, підіймайте всіх журналістів, депутатів, посадовців різного рівня, пишіть, дзвоніть, телефонуйте, різними шляхами намагайтесь посприяти вирішенню цього питання. Тому, я буду їй тільки дуже і дуже вдячний. І я її підтримаю, тому що дійсно проблема на рівні місцевого бюджету вирішиться не може, в зв’язку з тим, що бюджет розвитку Сосницької громади на сьогодні складає 1,5 млн. грн. у рік. Це те, що ми можемо придбати, покращить, відремонтувати і так далі. А вартість цих питань по 10 млн. кожне. Тобто порахуйте скільки бюджетів Сосницької громади потрібно, щоб вирішить два питання, які тут порушені.

Зараз читають

Найбільшим млинець у хлібокомбінату

14 березня на центральній площі Сосниці відшуміло-відгуло веселе й...

Голосуй за проекти Громадського бюджету 2018

3 25 квітня цього 2018 року стартував останній, найцікавіший...

Запитай у мера. Випуск 11

Маємо низку нових запитань, що надійшли до рубрики «Запитай...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано