Через здорожчання газу у Сосниці планують законсервувати деякі заклади

Будинки школярів, культури, комунальний кінотеатр планують закрити і законсервувати у Сосниці на опалювальний період, а всі заклади перевести в один з корпусів технікуму, що пустував. Все через ціни на газ – порівняно з минулим сезоном, вони зросли втричі. Закупівельна ціна на сьогодні 35 гривень за кубометр газу, минулоріч було по десять.

За матеріалами Суспільне. Чернігів

Зі слів голови облдержадміністрації В’ячеслава Чауса, через коливання ціни на газ, схожа ситуація майже у кожній громаді на Чернігівщині.

«На жовтень 28,5 тисяч – це середньозважена ціна продажів, яка є на українській енергетичній біржі за тисячу метрів кубічних. Це ринкова ціна, чи є вона адекватною, на мою думку – ні, але ми бачимо, що це ринок, і вплив Російської Федерації теж присутній, тому ціна на газ кожен день б’є рекорди. На сьогодні це – сотні мільйонів гривень, знову ж таки, це різниця між тим, що планувалось, закладалось в тариф, і між тією ціною, яка є сьогодні газова на ринку», – розповідає В’ячеслав Чаус.

00 04 09 00.Still001 Через здорожчання газу у Сосниці планують законсервувати деякі заклади
В’ячеслав Чаус

У Сосницькій громаді автономні газові котли працюють у кінотеатрі, будинках культури та школярів і в бібліотеці. Централізованим опаленням користуються в гімназії і дитячому садку. Минулого року за гігакалорію платили дві тисячі гривень, а прогнозують – п’ять з половиною в наступному сезоні, каже заступник селищного голови Ігор Чернуха. Грошей, щоб покрити такий ріст цін, у громади нема.

«У нас таких грошей немає. І ми зайдемо з великими боргами у новий рік. У минулому році будинок школяра обійшовся нам десь близько 70 тисяч гривень, зараз, якщо рахувати ще по 32 гривні, він обходиться у 212 тисяч гривень. Будинок культури в минулому році обійшовся до 150 тисяч гривень, а зараз – до півмільйона гривень».

00 03 04 28.Still003 Через здорожчання газу у Сосниці планують законсервувати деякі заклади
заступник селищного голови Ігор Чернуха

У Сосницькому будинку школярів автономне опалення вимкнули в кінці минулого опалювального сезону. В цьому не запускатимуть, про це колектив попередило керівництво громади. В гуртках будинку школярів займається 350 дітей. Минулоріч в приміщенні збудували теплий туалет і зробили ремонт. Тепер, через зростання ціни на газ, будівлю збираються закрити, з опалювальної системи злити воду і законсервувати до весни. Після такого доведеться знову робити капітальний ремонт, каже завгосп Тетяна Роздорій.

«Це будуть катастрофічні наслідки для закладу. Тому що і система проржавіє, і шпалери повідпадають», – скаржиться завгосп будинку дитячої творчості Тетяна Роздерій.

00 00 38 16.Still002 Через здорожчання газу у Сосниці планують законсервувати деякі заклади
Тетяна Роздерій

Перевести будинок школярів на зиму планують в один з корпусів Сосницького технікуму, який зараз пустує.

adc01d533cf90ae2 Через здорожчання газу у Сосниці планують законсервувати деякі заклади

Сюди переїжджають , бо котли в технікумі твердопаливні. Котельня, за словами завгоспа Олексія Чебана, збудована у вісімдесятих.

Сосницький будинок культури також збираються перевести в корпус технікуму. Переїжджатимуть вперше за 55 років існування, каже виконувач обов’язків директора Валерій Панкевич.

Зараз читають

Найкращий захист від кору – вакцинація

За даними Міністерства охорони здоров'я України, у 2018 році...

У Чорнотичах відбувся черговий схід села

Минулого тижня в с. Чорнотичі відбувся черговий у цьому...

Чи готова Сосницька райлікарня до самостійності?

Триває реформування медицини. Первинна ланка вже активно працює по-новому,...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано