Тематичні блоги Сад та Город Борщівник - небезпечний і підступний

Борщівник – небезпечний і підступний

-

В останні роки наші угіддя, узбіччя доріг, береги річок і каналів густо вкриті масивними зонтичними рослинами висотою 3-4 м. Діаметр суцвіття становить близько 80 сантиметрів, а товщина стовбура – як у молодого деревця.

Це борщівник Сосоновского. Навіть незначні контакти з ним приведуть до істотних опіків шкіри. Рани важко гояться, залишаючи «на пам’ять» великі темні плями.

Родина зеленого агресора – Кавказ. У післявоєнний період його завезено в Україну і Росію як хороший медонос і унікальну кормову культуру. Новосел дійсно давав рекордну кількість їжі для ВРХ.

Оскільки сік рослини токсичний, то вже тоді селянам рекомендували працювати в захисному одязі. Зелень же згодовували тваринам тільки в якості силосу.

Однак від такого раціону молоко корів набувало гіркуватого присмаку. Тому незабаром господарники почали позбавлятися від іноземця. Але вигнати його не вдалося. Багаторічник здичавів і швидко розсіювався, завойовуючи нові території. Таким чином Українці і Росіяни отримали надзвичайно живучий і шкідливий бур’ян.

Особливо небезпечний борщівник під час цвітіння (кінець червня-липень). Тоді стебла і листя містять багато фурокумаріни, яка під впливом сонячної енергії тягне дуже сильні подразнення. У той же час можливі підвищена температура тіла і нудота.

Підступність в тому, що відразу після контакту з рослиною ви не відчуєте жодних тривожних симптомів. І тільки через кілька годин (а іноді і діб) почнеться реакція. Спочатку червоніє шкіра, потім виникають біль, набряки, з’являються пухирі, наповнені світлою рідиною. Вони будуть рости, охоплюючи все нові ділянки тіла. У хворих на астму ймовірні напади задухи.

Виїжджаючи на природу, будьте обережні при зустрічі з «кавказцем». Особливо слід берегти дітей, які страждають частіше.

Якщо краплі соку все ж потрапили на вас, щось не розтирайте, а акуратно промокніть серветкою або носовою хусткою. Уражене місце закривають від світла кількома шарами марлі. Будинки ретельно промийте спиртом або водою з милом і знову заховайте під бинт.

У важких випадках необхідно звернутися до лікаря, який акуратно розсіче міхур, випустивши рідина. Рану змащують зеленкою (а не йодом, так отримаєте подвійний опік).

З небажаним гостем ведеться активна боротьба. Робити це складно, адже він надзвичайно живучий, зростає на одному місці 7-8 років, відзначається сильним імунітетом до гербіцидів.

Краще винищувати самосіви, не допускаючи цвітіння. Зокрема, навесні молоді пагони у фазі розетки охоче їдять корови, вівці, коні.

Також систематично проводите підкоси (дотримуючись правил техніки безпеки). Ще ж доцільно підрізати кореневу шийку (на глибині 8-12 сантиметрів). Згадані дії виснажують борщівник. Примірники, які протягом кількох років не цвіли, пропадуть.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Как защитить себя от противоправных действий коллекторов

Все чаще в бюро правовой помощи обращаются клиенты с проблемами, связанными с деятельностью коллекторов. Поэтому мы узнали у бюро правовой...

Програми кандидатів на посаду старост

ЗмістПівнічний старостинський округІвасенко Микола МихайловичЯщенко Олександр ОлексійовичЗахідний старостинський округДяченко Василь ІвановичПилипенко Олексій ІвановичСхідний старостинський округГончаренко Тетяна СтаніславівнаГордієнко Ольга МиколаївнаПівденний...

Конкурсна комісія з відбору старост зробила свій вибір

На сайті селищної ради було оприлюднено результати конкурсної комісії з відбору кандидатів старост, яких відібрали для голосування на сесії. Отже...

Вибір зроблено? Що було на співбесідах з кандидатами на посаду старост

15 та 16 січня селищний голова Андрій Портний та представники сформованої конкурсної комісії провели співбесіди з кандидатами на посади...

Хто відбиратиме кандидатів на посади старост громади?

Сосницька селищна рада 15 та 16 січня проведе співбесіди з кандидатами на посади старост. Про це йдеться у повідомленні...

Вже відомі списки кандидатів на посади старост

Сосницька селищна рада на своєму сайті оприлюднила прізвища 25 кандидатів, котрі будуть представляти своє бачення розвитку територій старостинських округів...

Зараз читають

Перша премія в Києві!

Нещодавно у м. Києві відбувся міжнародний конкурс мистецтв «Соняшник»....

На вулицях Сосниці з’являться безкоштовні велосипеди

Безкоштовні велосипеди замість громадського транспорту. У Сосниці придбали 25...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано