Тематичні блоги Сад та Город Борщівник - небезпечний і підступний

Борщівник – небезпечний і підступний

-

В останні роки наші угіддя, узбіччя доріг, береги річок і каналів густо вкриті масивними зонтичними рослинами висотою 3-4 м. Діаметр суцвіття становить близько 80 сантиметрів, а товщина стовбура – як у молодого деревця.

Це борщівник Сосоновского. Навіть незначні контакти з ним приведуть до істотних опіків шкіри. Рани важко гояться, залишаючи «на пам’ять» великі темні плями.

Родина зеленого агресора – Кавказ. У післявоєнний період його завезено в Україну і Росію як хороший медонос і унікальну кормову культуру. Новосел дійсно давав рекордну кількість їжі для ВРХ.

Оскільки сік рослини токсичний, то вже тоді селянам рекомендували працювати в захисному одязі. Зелень же згодовували тваринам тільки в якості силосу.

Однак від такого раціону молоко корів набувало гіркуватого присмаку. Тому незабаром господарники почали позбавлятися від іноземця. Але вигнати його не вдалося. Багаторічник здичавів і швидко розсіювався, завойовуючи нові території. Таким чином Українці і Росіяни отримали надзвичайно живучий і шкідливий бур’ян.

Особливо небезпечний борщівник під час цвітіння (кінець червня-липень). Тоді стебла і листя містять багато фурокумаріни, яка під впливом сонячної енергії тягне дуже сильні подразнення. У той же час можливі підвищена температура тіла і нудота.

Підступність в тому, що відразу після контакту з рослиною ви не відчуєте жодних тривожних симптомів. І тільки через кілька годин (а іноді і діб) почнеться реакція. Спочатку червоніє шкіра, потім виникають біль, набряки, з’являються пухирі, наповнені світлою рідиною. Вони будуть рости, охоплюючи все нові ділянки тіла. У хворих на астму ймовірні напади задухи.

Виїжджаючи на природу, будьте обережні при зустрічі з «кавказцем». Особливо слід берегти дітей, які страждають частіше.

Якщо краплі соку все ж потрапили на вас, щось не розтирайте, а акуратно промокніть серветкою або носовою хусткою. Уражене місце закривають від світла кількома шарами марлі. Будинки ретельно промийте спиртом або водою з милом і знову заховайте під бинт.

У важких випадках необхідно звернутися до лікаря, який акуратно розсіче міхур, випустивши рідина. Рану змащують зеленкою (а не йодом, так отримаєте подвійний опік).

З небажаним гостем ведеться активна боротьба. Робити це складно, адже він надзвичайно живучий, зростає на одному місці 7-8 років, відзначається сильним імунітетом до гербіцидів.

Краще винищувати самосіви, не допускаючи цвітіння. Зокрема, навесні молоді пагони у фазі розетки охоче їдять корови, вівці, коні.

Також систематично проводите підкоси (дотримуючись правил техніки безпеки). Ще ж доцільно підрізати кореневу шийку (на глибині 8-12 сантиметрів). Згадані дії виснажують борщівник. Примірники, які протягом кількох років не цвіли, пропадуть.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Купить квартиру в рассрочку, цена квартиры от застройщика, квартиру в новострое

Достаточно часто можно встретить ситуацию, где люди инвестируют в недвижимость, особенно рассматриваются новостройки, поскольку в первую очередь квадратный метр...

Несколько оснований заказать переоборудование микроавтобусов в Бердичеве именно в компании «AutoGlass»

Иногда случается такая ситуация, что владельцы транспортного средства имеют претензии к своему микроавтобусу и имеют желание в нем произвести...

Автовыкуп: что это такое и как работает?

В современном мире практически невозможно встретить человека, который бы не имел собственного автомобильного транспорта. Ведь это избавляет от стояния в...

Лицеистка, которая прошла «Мужское / Женское» и «МастерШеф»

Таня Герман – выпускница Черниговского областного педагогического лицея 2015 года. Училась на гуманитарном профиле. Здесь она раскрывала себя, как...

Основные преимущества покупки медицинских товаров в нашем интернет-магазине «МЕДСТОР»

Говоря за уровень медицины, то он действительно сейчас вырос и в Украине вы можете заметить, как открываются новые медицинские...

Средства для защиты древесины — несколько популярных составов и разнообразный ассортимент на сайте «Bionic House»

Деревообрабатывающие составы, на сегодняшний день, представлены многочисленными компаниями. Несмотря на то, что данная категория товаров является достаточно популярной и...

Зараз читають

Виборча застава: хто скільки платить

Цього року було прийнято закон, який вніс деякі корективи...

Чи готова Сосницька лікарня до прийому пацієнтів з підозрою на коронавірус?

Відповідає генеральний директор КНП «Сосницька ЦРЛ» Сосницької районної ради...

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано