Богатир людяності: з історії розвитку спорту рідного краю

Але через шістдесят років в селі Спаському знову з’являється видатна людина – легенда спорту в особі А.К. Єфименка (1935-2011) Андрій з дитинства виділявся своїм доброзичливим характером, невичерпною енергією та волею. І невипадково його односельці називали богатирем людяності та людиною непереможного спортивного духу. Андрій Костянтинович разом зі своїми учнями прославив придеснянський край спортивними досягненнями. Завдяки залученню школярів до систематичних занять фізичною культурою, збірні команди школи та колективу фізкультури колгоспу «Більшовик» завжди успішно виступали на районних та обласних Спартакіадах. Приємно, що нині головою сільської ради села Спаського є його учень, М.І.Герасименко. Микола Іванович у шкільні роки наполегливо займався спортом та неодноразово ставав чемпіоном районних та призером обласних змагань з хокею.

Стосовно участі та досягнень Андрія Костянтиновича у спортивному житті. Наш славетний земляк мав багато звань та титулів: Чемпіон України з літнього багатоборства ГПО, кандидат в майстри спорту з лижних гонок, учасник Всесоюзних змагань «Свято півночі” у Мурманську, неодноразовий чемпіон області з зимового та літнього багатоборства ГПО. Підготовив чемпіона України з літнього багатоборства ГПО {ІІ-га ступінь) Герасименко Марію, призера (3-го ступеня) Водянко Валентину, серед сільських школярів – чемпіона області з лижного спорту, кандидата в майстри спорту СРСР Павленко Ольгу, чемпіонку облради ДСТ «Колос» з зимового багатоборства ГПО, кандидата в майстри спорту СРСР Надію Сак, неодноразового призера змагань з баскетболу, волейболу міста Запоріжжя (серед студентів технікумів) – Миколу Жабка, багатократного чемпіона району з настільного тенісу Анатолія Жабка та багато інших спортсменів масових розрядів. Як справжній професіонал і досвідчений педагог, будучи сам залюблений у спорт, ці риси прищеплював учням та своїм синам Сергію та Геннадію. Юнаки декілька років поспіль входили до збірної області з лижного спорту та біатлону. А сподвижників свого неперевершеного вчителя у Спаському було дуже багато. Завдяки якісній підготовці, збірні команди школи і колективу фізкультури колгоспу «Більшовик» неодноразово ставали чемпіонами та призерами районних і обласних змагань у особистому та командному заліку.

Хочу згадати директора школи Миколу Івановича Голованя, адже керівник навчального закладу безпосередньо відповідав за матеріальну базу, фізичне виховання та належний стан здоров’я учнів. І невипадково спортсмени середньої школи майже з усіх видів спорту ставали переможцями районних змагань. Під чітким керівництвом (32 роки) Миколи Івановича у Спаському були збудовані спортивний зал, новий навчальний корпус, шкільна їдальня тощо. Він також приділяв велику увагу розвитку художньої самодіяльності серед учнів і мешканців села, грав на баяні та багато років керував сільським хором. Микола Іванович, як вмілий організатор навчального процесу і дбайливий педагог, приклав багато зусиль, щоб його учні досягли фізичного вдосконалення, мали глибокі знання, а навчально-виховний процес у закладі був змістовний та відповідав вимогам часу. Тож невипадково і сьогодні його вихованці згадують, що Микола Іванович був учителем з Великої букви.

Зараз читають

12 лютого. Стан розчистки доріг та вулиць населених пунктів громади від снігу

На національній автодорозі державного значення Н-27 Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч в напрямку...

Місцеві вибори 2020. Результати голосування за голову Сосницької громади

Вчора, 25 жовтня, українці обирали місцеву владу: голосували за...

Дороги потрібно не дискувати, а грейдерувати

Мешканці Загребелля та Гапішківки звернулися до редакції зі скаргою...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано