Благородна мета – збереження та відтворення

Нещодавно відбулися загальні збори ГО «Сосницькі рибалки». На зібранні йшла мова про організацію чергування членів організації в урочищі «Церковне», та план дій впорядкування прибережних смуг на 2020 рік.

Зокрема у випадку виявлення спроб браконьєрства негайно інформувати відповідні органи, а рибалкам-любителям надавати інформацію про те, що на водоймі любительське рибальство не заборонене, але бажано виловлені екземпляри молоді від пускати, адже водойма зариблена нещодавно. Особам, які виявили бажання відпочити на березі, роз’яснювати про необхідність дотримуватися екологічних норм.

Трохи більше року минуло з моменту реєстрації ГО «Рибалки Сосниці». На той час громадська організація налічувала 9 осіб засновників, зараз вона виросла до 53 членів.

Що вдалось зробити?

Впродовж двох років взимку, за умов стійкого льодоставу, проведено ряд заходів по порятунку риби від задухи.

Звісна річ, що поблизу Сосниці дуже багато водойм і взяти всіх їх під свою опіку ми не змогли через невелику чисельність членів. Тому було прийнято рішення зупинитись на урочищі «Церковне».

На сьогодні там упорядковано прибережну смугу, насаджено молоді дерева. Якщо хтось бував там раніше, то пам’ятає купи сміття зваленого навколо, кар’єри після видобування глини та піску, чагарники, зарослі осоту, лопухів. Зараз цю ділянку не впізнати – ростуть молоді дерева, все вирівняно, підкошено.

У водойму запущено мальків коропа, товстолоба, білого амура. Минулої зими за умов стійкого льодоставу проведено ряд заходів по порятунку риби від задухи. Все це проведено за рахунок внесків членів організації, меценатів.

В цьому році ми плануємо власними силами та за допомогою інших небайдужих жителів райцентру провести роботи по упорядкуванню стихійних місць для купання на березі Убеді. Нам приємно, що більшість сосничан ставляться до нас з розумінням, допомагають. Але, на жаль, як говорить народ – у бочку меду завжди можна вкинути ложку дьогтю. Так трапилось і з урочищем «Церковне». Комусь не сподобався наш досвід роботи, чи, можливо, дуже вже налякав він браконьєрів. Зараз активно розповсюджуються різноманітні плітки, на які ми і даємо свою відповідь.

Дехто говорить про незаконне захоплення водойми. Ніхто водойму не захоплював, навіть не було найменших спроб отримання її в оренду чи якийсь інший вид користування, аби обмежити доступ до неї населення.

Так, ми організували там чергування, головною метою якого є недопущення браконьєрства. Для рибалок-любителів обмежень немає. Є єдине цілком логічне прохання – поки що відпускати впійману молодь коропа, товстолоба, білого амура. Що в цьому поганого? Це розуміють навіть дітлахи, які приходять сюди з вудками.

Ще говорять за самозахоплення землі. Поблизу водойми є ділянка землі, яку через занедбаний стан навіть не включили під розпаювання. Члени організації перед тим, як висаджувати саджанці молодих дерев, звертались до селищної ради з проханням надати там ділянки для садівництва. Селищна рада відмовила.

Ну ви пригадайте, років десять назад на в’їзді в Сосницю з боку Борзни на місці несанкціонованого сміттєзвалища було посаджено березовий гай. Ллє це робилось під керівництвом тодішнього голови райдержадміністрації і ніхто не наважився суперечити. А зараз берізки не лише прикрашають околицю Сосниці, а й стали місцем відпочинку сосничан. Подібний парк е і в напрямку Пекарева.

12 липня – День рибалки. Тож зі святом вас, шановні любителі риболовлі Сосниччини!

Володимир КЕДЯ

Зараз читають

Санчинель – 2021. Відео

Сьогодні вперше у Сосниці була проведена зимова родинна подія...

Старість його вдома не застане

Любити природу можна по-різному. Одні ідуть в ліс лише...

Стоматолог Олена Ясинська: Діти мають чистити зуби двічі на день

Так рекомендує дитячий стоматолог Олена Ясинська, адже останніми роками...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано