Більше ста вуликів

Таку пасіку має сосничанин Петро Кнуренко. Наближається свято Преображення Господнього, яке в народі ще називають Яблучним спасом. Саме в цей день також святкують ще один професійний празник – День пасічника України. А мед вважається продуктом вічності. Вже підраховано, що кожна сьома тонна світового меду – українська. На пасіках країни нині «працюють» близько п’яти міліонні бджолосімей. Одним із знаних у наших краях пасічником є нинішній очільник ГО «Пасічники Сосниччини» Петро Кнуренко. До пасічництва чоловік відноситься не тільки як до улюбленої справи – для нього, без перебільшення, це сенс життя. У цьому році він був на семінарі Гільдії медоварі України і планує поповнити ряди однодумців.

Петро Петрович народився у с. Покрівське (Жовтневе) Менського району, закінчив вісім класів місцевої школи, а потім Прилуцьке педучилище. Отримавши документ, працював вчителем і спортивним тренером у Хлоп’яницькій середній школі. Звідси його забрали на військову службу. Два нелегких і напружених роки довелося йому служити в так званих гарячих місцях, зокрема у Молдавії, Вірменії, Азербайджані, де отримав моральну й фізичну закалку на все життя. Після армійських буднів, вчорашній воїн працював вчителем у с. Лави нашого району, а потім у Сосницькій спорт-школі (ДЮСШ) і навчався заочно у Чернігівському педуніверситеті. Потім життєва стежина привела його на службу в Сосницьку міліцію. Органам правопорядку Петро Петрович віддав понад п’ятнадцять років, займав посади начальника паспортного столу, а потім був заступником начальника райвідділу. На заслужений відпочинок пішов у званні майора.

Що ж спонукало колишнього правоохоронця пов’язати своє життя з пасічництвом. Виявляється, коли він був у 6 класі, його дід, який мешкав аж у російській Калузі, з певних причин привіз звідти понад сімдесят бджолосімей у Жовтневе, і з тих пір хлопець почав пізнавати ази пасічництва. На той час дід був знаним чоловіком у сфері бджільництва. Він розробляв вулики особливої конструкції в тому числі і для утримання двох маточних сімей тощо. Якось у вже далекому 1982 році школяр Петро разом з дідом повезли продавати мед з Жовтневого в далеку Калугу. Саме там хлопець вперше придбав собі сорочку за свої зароблені гроші. Дідова наука залишила у душі Петра любов до бджіл на все життя. У 2006 році колега Петра Петровича подарував йому одну бджолосім’ю, а ще одну – знайомий з Волинки. А на сьогоднішній день у Петра Кнуренка понад сто вуликів. Частина з них вивозиться в ліс або ж на поле, а частина розміщена вдома. До речі, Петро Петрович змайстрував невеличкий будиночок для оздоровлення продуктами бджільництва. Для цього лід спеціальні з отворами лежанки, на яких можна полежати і навіть поспати, встановлюються вулики з бджолами.. Таким чином відпочиваючий отримує порцію життєдіяльності бджіл, а це дуже корисно для організму людини. Зокрема для зміцнення імунітету. Окрім цього дуже корисно вживати мед з пилком, або трутневе молочко з медом чи настоянку прополісу тощо. Можна називати й інші продукти бджільництва, які використовують у сім’ї, але боюсь помилитися, тому досить. Допомагає батьку син Олександр, який отримав диплом про середню освіту й збирається підкоряти вершини знань у вишах. А для цього потрібні кошти, тому він, як свого часу його батько, так би мовити, їх заробляє, допомагаючи на пасіці.

Дуже великої шкоди завдає медовій галузі обробіток отрутохімікатами сільгоспкультур аграріями, тому вже створена група аграріїв та пасічників для співпраці в цьому напрямку, адже не секрет, що ще не всі аграрії дотримуються відповідних норм при обробці полів, а це завдає інколи непоправної шкоди бджолосім’ям. То ж залишається побажати всім пасічникам успішної співпраці з аграріями А з нагоди професійного свята від імені голови ГО «Пасічники Сосниччини» Петра Кнуренка вітаємо всіх причетних до цієї нелегкої справи людей, а також тих, хто любить продукти пасічникарства, з солодким і духмяним святом – днем пасічника.

Зараз читають

Знайомство зі старостами: Південний старостинський округ

11 березня селищний голова Андрій Портний представив громадськості Південного старостинського...

Модно одягнені жінки Сосниччини

Як їм вдається виглядати стильно і модно? Про це...

Жителька с. Лави Марія Минівна Тихієнко відзначила своє 100-річчя

Вона щовечора сама вмикає телевізор, дивиться «Стосується кожного» з...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано