Біблійського потопу не буде, «дякуємо» аграріям

28 травня від жителів с. Киріївка надійшла скарга, що біля с. Прогони було встановлено дві дизельні насосні помпи. За словами свідків, ці помпи викачують воду з р. Убідь для поливу полів.

Щоб розібратися в даній ситуації, та як найскоріше вирішити її, на звернення виїхали начальник відділу земельних відносин Ігор Чернуха та начальник відділу економічного розвитку Андрій Ткач.

Було встановлено, що викачуванням води для поливу полів, які засаджені сортовою картоплею, займається ТОВ «БІОТЕХ ЛТД». На місце події було викликано наряд поліції, голову Змітнівської сільської ради та регіонального керівника ТОВ «БІОТЕХ ЛТД». Тим часом, на протест проти таких дій зі сторони аграрія, з’їхалися небайдужі жителі Киріївки та активісти ГО «Сосниця Щит».

Прибувши, керівник ТОВ «БІОТЕХ ЛТД» надав відповідь, в якій вказав, що має дозвіл на спеціальне водокористування води на водному об’єкті. Дійсно, дозвіл наданий сектором у Чернігівській області Держводагентства, а термін його дії до 2026 р. Однак, дозвіл наданий тільки на одну помпову установку та з додержанням визначених лімітів.

По факту на річці працювало дві дизельні насосні помпи, потужністю викачування води від 300 куб. м. за годину. Далі ця вода транспортувалась по 3-х кілометрових трубах, діаметром 200 і 300 мм, які були розміщені вздовж полів та прокладалися через ліси.

Всі присутні написали колективне звернення до поліції, а Сосницькою селищною радою було направлено звернення до Держводагентства, щодо роз’яснення даної ситуації.

Незважаючи на несприятливі погодні умови, дощ та холодний вітер, всі небайдужі громадяни залишалися біля річки, доки помпи не були демонтовані. 

Зараз читають

Команда гімназії поїде на обласні змагання «Джури»

3 травня на базі санаторію ім. Щорса відбувся перший...

Батько хоче забрати дітей від матері

6 лютого о 20:59 надійшло повідомлення про те, що...

Авдіївка та її околиці

Минулої середи у літературно-меморіальному музеї О. П. Довженка відбулася...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано