Авдіївка та її околиці

Минулої середи у літературно-меморіальному музеї О. П. Довженка відбулася презентація книги Олексія Мороза «Авдіївка та її околиці». Олексій Мороз родом з Шаболтасівки, зараз проживає в Мені. «Авдіївка та ЇЇ околиці» – друга його книга, перша – «Шаболтасівка. Погляд крізь віки’ розкриває історію рідного села від найдавніших часів і до 60 років XX століття. Коли вона була опублікована в електронному варіанті, автор отримав багато відгуків та матеріалів від земляків з різних куточків близького й далекого зарубіжжя. Особливо його вразив лист Олексія Гріщенка з Новосибірська.

Олексіїв батько – авдіївець, мати з Шаболтасівки. Вони мігрували в далекий Сибір у 30-х. Він сам був у Шаболтасівці та Авдіївці тільки один раз у далекому дитинстві, але його лист сповнений любові і щирості до батьківщини своїх батьків. Йому за тисячі кілометрів вдалося зібрати сотні документальних свідчень з історії нашого краю та Чернігівщини в цілому. Цей приклад та інтерес багатьох інших розкиданих по світах земляків послугували поштовхом до написання історичних нарисів про сусіднє село Авдіївку. Духовно підтримав Олексія уродженець Авдіївки, знаний на Чернігівщині журналіст Василь Чепурний. Раніше Василь Федорович теж представляв у музеї Довженка

свою дилогію публіцистики «Акурайку» і «В осім барку», отож прибув разом з побратимом на презентацію.

– Історія кожного села, – сказав він, – це історія цілої країни. Олексію вдалося дуже гарно, без політики її дослідити і донести до читача через спогади, свідчення вихідців з Авдіївки, їхніх нащадків, мігрантів, архівних, документальних та інших джерел. Присутнім було цікаво послухати й самого творця книги, який зазначив, що у виданні подана лише невелика частина зібраних матеріалів, завдання яких – відобразити більш-менш цілісну та об’єктивну розповідь про минуле нашого краю. Автор визнає, що викладена інформація порушує класичне розуміння історії. Відкриває нам маловідомі, а той зовсім невідомі факти життя села, скажімо періодів колективізації, другої світової війни, показує, як авдіївці і допомагали окупантам, і боролися з ними…

Член Спілки письменників України Микола Адаменко оцінив краєзнавчі пошуки Олексія Мороза, як підхід справжнього науковця і побажав йому й далі йти по обраному шляху.

Вийшла книга накладом 300 примірників на 184 сторінках. В ній окремо подані розділи «Давня історія», «В скла-ді Російської імперії», «Реформа 1861р», «Скасування кріпосного права», «Земля», «Промисловість», «Ментальність, мова» та інші. Отож хто на неї натрапить, обов’язково прочитайте це своє, рідне, дороге, незабутнє те. що спонукає кожного з нас до пошуків свого родоводу, свого коріння. До речі, книгу «Авдіївка та її околиці» можна придбати в музеї Довженка.

Зараз читають

Засяяла новорічна ялинка

Дев’ятнадцятого грудня вечором на центральній площі Сосниці відбулось довгоочікуване...

Вибори 2020: кандидати на пост Сосницького селищного голови

Радимо додати сторінку в закладки, так як інформація буде...

Близько 250 жителів Сосниччини отримали вакцину

Про це повідомив сімейний лікар Андрій Сердюк. – На сьогодні...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано