додому Новини 64 працівники райлікарні з 1 квітня залишаються без роботи

64 працівники райлікарні з 1 квітня залишаються без роботи

Скорочується 80 ставок (попередньо було 198 ставок). Ось з таких невтішних результатів почалася медична реформа для Сосниччини.

Як повідомлялось раніше в газеті «Вісті Сосниччини», Сосницька ЦРЛ подає три пакети послуг, за якими буде надаватись медична допомога.

Перший – амбулаторна меддопомога. Іншими словами, спектр послуг, які надаються вузькими спеціалістами в умовах поліклініки. Другий пакет послуг – допомога без хірургічних операцій. Сюди належить терапія, дитяче відділення, хірургія, гінекологія, неврологія. І третій пакет – це допомога із хірургічним втручанням (гінекологія та хірургія).

«Наразі у лікарнях інспектори проводять перевірки у відповідності до поданих пакетів медпослуг. Нам дали відстрочку по медапаратурі до жовтня, – пояснила Генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Сосницька центральна районна лікарня» Галина Яковець.

Гроші для закупівлі відповідної апаратури, щоб виконати мінімум послуг, нам надала райдержадміністрація. Є проблеми із кадровим забезпеченням, вкрай потрібен анестезіолог, який працюватиме за основним місцем роботи.

Як повідомлялось раніше, мав би працювати анестезіолог із Борзни. Але втримати його не вдалося і він залишився на своєму місці (у Борзні). Тимчасово працює за сумісництвом анестезіолог з Мени. Але гарантій щодо подальшої роботи нема. На даний час в Сосницькій ЦРЛ один анестезіолог (нині на лікарняному), а для реалізації названих пакетів послуг потрібно мінімум два. Робота в цьому напрямку триває. Є попередня домовленість із спеціалістом з Луганська.

Наступний крок – ремонт ганку (вхід до реєстратури), в тому числі створення пандуса. За словами Галини Володимирівни, це дасть можливість надання паліативної допомоги (паліативна допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки). А це ще один пакет послуг, відповідно до яких здійснюватиметься фінансування медзакладу. А це тягне за собою можливість участі в різних міжнародних конкурсах та одержання грантів на придбання додаткового медичного обладнання, а головне – медавтомобіля.

Стоїть питання і теплопостачання. Розглядається декілька варіантів переходу на індивідуальне опалення, навіть перехід на газове опалення.

Крім цих нагальних питань, у процесі заміна обладнання на кухні, ремонт ліфта – і все це за кошти райбюджету. Голова райдержадміністрації Олег Максименко розуміє, що Національна служба здоров’я фінансуватиме лише певний спектр послуг.

«Енергоносії, вода, тепло – все це має утримуватись на місцевому рівні», – сказав він на зустрічі представників райлікарні з керівництвом району та громади 4 березня.

Селищний голова Андрій Портний висловив свою дмку, зазначивши, що основні потреби людей – це захист. Він теж має намір допомагати лікарні. І запевнив, що комунальні підприємства не стоятимуть осторонь при ремонті ганку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Як згуртуємось сьогодні так будемо жити завтра

«Дорога в нікуди», під таким заголовком в районній газеті «Вісті Сосниччини» від 23 травня 2020 року вийшла стаття, в якій голова Авдіївської...

Побиття в березні, лідерство «Динамо», перша поразка «Волинки»

ФК «Кудрівка» завдала березенському «Поліссю» найболючішої поразки у цьому сезоні, «Динамо» знову перемогло й продовжило одноосібно лідирувати, «Волинка» зазнала першої поразки в...

Гольова феєрія у Волинці, скандал у Макошині, лідерство «Динамо»

Черговий тур подарував любителям футболу Сосниччини перемоги всіх команд, що виступають у вищій лізі. У поєдинку «Волинка», як і в минулому турі,...

«Волинка» бере верх в перестрілці з «Поліссям»

«Полісся» (Березна) 4:5 «Волинка» (3:2)Забитий гол: Портний Андрій, Кравець Володимир - 2, Подрез Владислав, Биховець Олег. Перший виїзний матч...

Краєзнавчому музею 100 років

Першого липня У Сосницькому краєзнавчому музеї відбулася знакова, справедливо можна сказати, вікопомна подія - 100-річчя з дня заснування цього історичного закладу Ю....