64 працівники райлікарні з 1 квітня залишаються без роботи

Скорочується 80 ставок (попередньо було 198 ставок). Ось з таких невтішних результатів почалася медична реформа для Сосниччини.

Як повідомлялось раніше в газеті «Вісті Сосниччини», Сосницька ЦРЛ подає три пакети послуг, за якими буде надаватись медична допомога.

Перший – амбулаторна меддопомога. Іншими словами, спектр послуг, які надаються вузькими спеціалістами в умовах поліклініки. Другий пакет послуг – допомога без хірургічних операцій. Сюди належить терапія, дитяче відділення, хірургія, гінекологія, неврологія. І третій пакет – це допомога із хірургічним втручанням (гінекологія та хірургія).

«Наразі у лікарнях інспектори проводять перевірки у відповідності до поданих пакетів медпослуг. Нам дали відстрочку по медапаратурі до жовтня, – пояснила Генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Сосницька центральна районна лікарня» Галина Яковець.

Гроші для закупівлі відповідної апаратури, щоб виконати мінімум послуг, нам надала райдержадміністрація. Є проблеми із кадровим забезпеченням, вкрай потрібен анестезіолог, який працюватиме за основним місцем роботи.

Як повідомлялось раніше, мав би працювати анестезіолог із Борзни. Але втримати його не вдалося і він залишився на своєму місці (у Борзні). Тимчасово працює за сумісництвом анестезіолог з Мени. Але гарантій щодо подальшої роботи нема. На даний час в Сосницькій ЦРЛ один анестезіолог (нині на лікарняному), а для реалізації названих пакетів послуг потрібно мінімум два. Робота в цьому напрямку триває. Є попередня домовленість із спеціалістом з Луганська.

Наступний крок – ремонт ганку (вхід до реєстратури), в тому числі створення пандуса. За словами Галини Володимирівни, це дасть можливість надання паліативної допомоги (паліативна допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки). А це ще один пакет послуг, відповідно до яких здійснюватиметься фінансування медзакладу. А це тягне за собою можливість участі в різних міжнародних конкурсах та одержання грантів на придбання додаткового медичного обладнання, а головне – медавтомобіля.

Стоїть питання і теплопостачання. Розглядається декілька варіантів переходу на індивідуальне опалення, навіть перехід на газове опалення.

Крім цих нагальних питань, у процесі заміна обладнання на кухні, ремонт ліфта – і все це за кошти райбюджету. Голова райдержадміністрації Олег Максименко розуміє, що Національна служба здоров’я фінансуватиме лише певний спектр послуг.

«Енергоносії, вода, тепло – все це має утримуватись на місцевому рівні», – сказав він на зустрічі представників райлікарні з керівництвом району та громади 4 березня.

Селищний голова Андрій Портний висловив свою дмку, зазначивши, що основні потреби людей – це захист. Він теж має намір допомагати лікарні. І запевнив, що комунальні підприємства не стоятимуть осторонь при ремонті ганку.

Зараз читають

Творець із чистим серцем

Ось уже 70 років він, як ніхто інший, відчуває...

Зустріч у лікарні: Анатолій Євлахов відвідав Сосницю

У середу, 30 січня, у Сосницькій районній лікарні побував...

26 сесія: перед громадою звітував начальник поліції

27 травня відбулось засідання 26 сесії  Сосницької селищної ради...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано