5 сесія: в 2021 році планується почати процес оптимізації мережі закладів освіти

23 лютого відбулось засідання 5-ї сесії, де було розглянуто ряд дуже важливих рішень.

Новий депутат

На попередній сесії один із депутатів став старостою, а згідно закону така людина не може суміщати ці обов’язки. У зв’язку з цим Віталій Лопатко (староста Південного старостинського округу) склав свої повноваження. Тому територіальна виборча комісія визначила нового депутата, яким став Андрій Сердюк – сімейний лікар, член партії «Радикальна Партія Олега Ляшка».

Благодійний рахунок лікарні

Далі Олег Максименко, виконуючий обов’язки директора Сосницької лікарні, розповів про відкриття благодійного рахунку лікарні. Він роз’яснив на які саме заходи буть спрямовуватись кошти, які надійдуть на рахунок.

Також він повідомив, що зараз триває розроблення положення про використання цих коштів, які планується використовувати на два напрямки:

 1. Придбання житла для лікарів, які працюють або будуть працювати в громаді.
 2. Придбання сучасного медичного обладнання.

Уже сьогодні в громаді працює молода спеціалістка – дерматолог, яка винаймає квартиру. Лікарня, в свою чергу, компенсує їй всі витрати на оренду житла та комунальні послуги. В планах на 2021 – залучення анестезіолога, якому також потрібно буде житло.

Стосовно придбання медичного обладнання. В лікарні діяло 3 основні пакети медичних послуг, для продовження яких потрібне нове обладнання.

Так, наприклад, лікарня має 5 апаратів для рентгену 1980 року виробництва. Вони всі повірені, але це не сучасні апарати, на які можна робити якісні знімки. Обов’язкова умова для підписання договору на продовження пакетів медичних послуг – наявність цифрового рентгенівського апарату. В залежності від виробника, це обладнання коштує від 2,5 до 3,9 млн грн.

Також лікарні потрібен апарат ІФА, для імуноферментного аналізу крові, за допомогою якого можна визначити якісний і кількісний склад антигенів і антитіл. Коштує він близько 280-300 тис грн.

Обов’язковими для лікарні є і датчики для УЗД апаратів.

Четвертий потрібний апарат – ендоскоп, сучасний медичний прилад, за допомогою якого лікар може детально розглянути внутрішні порожнисті органи пацієнта. Він повинен бути з відео та фотофіксацією.

Аналізуючи дохід від надання послуг цим апаратом в інших районах, планові надходження за 9 місяців цього року будуть складати близько 600 тис. грн. Ціна самого приладу складає 0,8-1 млн грн. Таким чином цей апарат досить швидко сам себе окупить.

Ще один сучасний прилад, якого потребує лікарня – коагулометр, апарат для досліджень рівня кров’яного згортання.

Порядок, в якому буде придбаватися медичне обладнання, визначатиме спеціальна комісія, до складу якої увійдуть працівники лікарні, депутати та представники органу управління селищної ради та громадськості.

Звітування, про надходження і витрачання коштів з благодійного рахунку, проводитиметься щонеділі.

Староста Задесенння

У зв’язку з надходженням заяви від Геннадія Дроб’язка, в якій йшлося про зняття своєї кандидатури на старосту Задесенського округу, комісією по відбору було прийнято рішення допустити до фінального етапу Ляшика Леоніда Миколайовича, який, згідно голосування, посів 3 місце на співбесіді.

Нажаль визначитися з вибором старости депутатам не вдалося. Обидва кандидати, під час голосування, набрали по 12 голосів. Навіть після обговорення подальших дій серед керівників фракцій, депутати не змогли знайти рішення, яке дозволило б вийти з цієї ситуації.

Була пропозиція огласити новий конкурс для відбору кандидатів на цей округ, але більшість депутатів проголосували проти. В кінці-кінців було прийнято рішення провести повторне голосування за кандидатів на наступній сесї.

Оптимізація мережі закладів освіти

Надзвичайно важливе питання, яке розглядала сесія – затвердження плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти на 2021-2022 роки.

Справа у тому, що ту мережу, яка є на сьогодні, ми фізично не можемо утримувати. Наша громада має найбільшу мережу закладів освіти у всій області, а наповнюваність класів – найменша. На сьогодні державна субвенція надається на ті класи, які мають не менше 5 учнів. У старших 10 і 11 класах немає 5 учнів, тому ми не маємо права фінансувати таких дітей з освітньої субвенції.

2 місяці тому Ігор Кустенко, начальник відділ освіти, отримав завдання – розробити план оптимізації навчальної мережі громади. На цій сесії відбулась презентація відповідного плану.

Ігор Кустенко, наголосив, що під оптимізацією закладів освіти мається на увазі процес, метою якого є реорганізація або ліквідація певних закладів з дуже малою наповненістю класів, що дозволить створити якісні умови надання освітніх послуг в інших школах.

На сьогодні в мережі загальної середньої освіти перебуває 13 закладів і 1 філія. Із них:

 • 1 – опорний заклад,
 • 7 – школи I-III ступенів,
 • 5 – школи I-II ступенів,
 • 1 – філія I ступеня.

Середня фактична наповненість класів – 12,88 учня. Але, наприклад, у Киріївці середня наповненість класів – 3 учня, а у гімназії – 24.

В середньому по Україні на 1 педагогічного працівника припадає 8 учнів. Але у нас картина зовсім інакша. Наприклад, у Кудрівці на 1 учителя припадає 1,5 учня.

Всього в громаді створено 128 класів, із них 83 – повні класи. Тобто, на ці 83 класи обраховується субвенція, а на всі інші – держава субвенції не надає.

Якщо взяти розрахунок видатків на заробітну плату по освіті на 2201 рік, то помісячний розпис субвенції на рік складає 36,6 млн грн – це те, що нам передбачено. А потреба – 41 млн. Тим більше, з району заклади освіти перейшли до нас із заборгованістю в 1 млн грн.

Згідно розрахунків нам вже не вистачає більше 5 млн грн, і це без жодних винагород і премій, наприклад, до Дня вчителя. Це безпрецедентна цифра, яка зробить нас «лідерами» в області.

Також варто згадати, що держава відмовилась додатково датувати утримання закладів освіти, наприклад, на заробітну плату водія, прибиральниці, кочегара чи кухара. Раніше на обслуговуючий персонал надавалась додаткова дотація, але зараз держава вирішила, що «освіта» – це тільки педагоги, без обслуговуючого персоналу.

Тому останні 3 роки фінансування обслуговуючого персоналу «падає» на бюджет громади. На цей рік це 11 млн з місцевого бюджету.

Відповідно до аналізу цієї ситуації було розроблено проект перспективного плану оптимізації закладів освіти. Цей проект розрахований на 2 роки. Згідно нього передбачається призупинення і регіоналізація, шляхом пониженням ступеня, деякий закладів. Це дасть змогу як підвищити наповненість класів, так і створити максимально якісні умови в тих закладах, які залишаться.

План на 2021 рік

 • Вільшанська ЗОШ IIII ст. Станом на 1 вересня 2021 року у ній буде навчатись 34 учні, але проблема у тому, що в 11 класі буде всього 2 учня. Цей клас не зможе отримати державну субвенцію! Тому ми понизимо ступінь школи, а учням старших класів пропонуватимемо навчання у Волинківській школі.
 • Кудрівська ЗОШ IIII ст. Також планується пониження ступеня. Зараз у школі зовсім немає учнів у 10 і 11 класах. Наступного року в 10 клас перейде 6 учнів, але ще через рік тут буде всього 3 учні. Перспективи у школи немає, але вона обов’язкового збережеться, однак з пониженням ступеню.
 • Киріївська ЗОШ III ст. Згідно плану освітній процес буде призупинено з підвозом учнів до Кудрівської школи, де є спортзал, їдальня та більш якісніші умови для навчання. Крім того, стосовно Киріївської школи є судовий припис про заборону експлуатації одного з приміщень. В Киріївці є маленькі дітки, тому на базі школи буде створено садочок.
 • Козляницька ЗОШ IIII ст. Планується також призупинити освітній процес з підвозом учнів до Чорнотицької школи. На 1 вересня 2021 року у Козляницькій школі буде 25 учнів, 15 з яких вже і так підвозяться з Рудні. Нажаль глибини для створення садочку тут не має.
 • Змітнівська ЗОШ IIII ст. План передбачає призупинення з підвозом до Спаської школи, а на базі змітнівської школи створення садочка.

План на 2022 рік

 • Вільшанська ЗОШ III ст. Призупинити освітній процес з підвозом учнів  до Волинківської школи.
 • Хлоп’яницька ЗОШ IIII ст. Також призупинення діяльності з підвозом учнів до Чорнотицької школи, яка матиме наповненість 143 учня.
 • Сосницька ЗОШ III ст. Пропонується реорганізувати у філію I ступеня приєднавши її до Сосницької гімназії. Тут залишиться орієнтовно 70 здобувачів освіти, а гімназії наповниться до 660 учнів. До речі, проектна потужність гімназії – 1000 учнів.
 • Конятинська ЗОШ III ст. Заплановане призупинення освітнього процесу з підвозом учнів до Спаської школи.

Весь цей план можливий тільки за наявності 4-х транспортних засобів для підвозу учнів до сусідніх сіл.

Так, цей план не є простим, він не дуже приємний, але він є об’єктивним, тим більше, що це дасть змогу підвищити якість освіти в тих закладах, які залишаться.

Що ще цікавого?

 • Для забезпечення якісної роботи Центру надання соціальних послуг від Міністерства соціальної політики надійшла комп’ютерна техніка, яку депутати прийняли на баланс.
 • Затвердили Програму покращення матеріально-технічного забезпечення виконавців заходів мобілізації підготовки та мобілізації (60 000 грн) та Програму матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони, що формуються Сосницьким РТЦК та СП на 2021 рік (30 000 грн). Заходи, згідно програми, орієнтовані на доставку транспортних засобів у місця зборів, перевезення людей на навчальні збори, організацію роботи медичної комісії, придбання паливного мастильних матеріалів та інше.

Зараз читають

«Сосниця щит» збирали підписи, щоб Сосниця залишилася районним центром

Громадська організація «Сосниця щит» недавно зареєструвалася і робить перші...

Бабин яр у Києві i в’юнищанський у Сосниці

27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Це...

Зустріч у лікарні: Анатолій Євлахов відвідав Сосницю

У середу, 30 січня, у Сосницькій районній лікарні побував...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано