26 сесія: перед громадою звітував начальник поліції

27 травня відбулось засідання 26 сесії  Сосницької селищної ради 7 скликання. Як завжди перед сесією пройшло засідання постійних комісій, на яких детально були опрацьовані окремі питання порядку денного.

Всього на сесію було винесено 197 проектів рішень, з яких 174 – земельні питання.

Поміж них було розглянуто та прийнято ряд рішень.

Перед громадою звітував начальника поліції. Він розповів скільки за 2019 рік надійшло звернень та скільки з них було направлено в суд. Так, наприклад, було розкрито 29 тяжких злочинів. Сюди відносяться крадіжки з проникненням та злочини, які передбачають позбавлення волі більше чим на 5 років. Розкрито 1 вбивство в Змітневі, особа встановлена та засуджена на 7 років.

Було розкрито 5 фактів збуту наркотичних заходів. Всі особи встановлені, обвинувачення направлені в суд. На даний час всі вони перебувають в місцях позбавлення волі. За словами начальника поліції таких гарних результатів у нас не було вже 10 років.

«В мене в пріоритет – взагалі позбавити Сосницький район від осіб, які займаються збутом наркотичних засобів», – сказав начальник поліції

Проведено обшуки по кримінальним провадження по незаконному обігу зброї та збуду наркотиків. Було вилучено 1,5 кг наркотичних речовин, АКСУ та набої до нього, два обрізи короткоствольних  мисливських рушниць та порох.

За 2019 рік було скоєно 13 дорожно-транспортних пригод, з них 3 зі смертельними наслідками. Поліцейськими скалено 2090 протоколів про адміністративне правопорушення, а за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння – 81 протокол.

За вчинення насилля в сім’ї складено 31 протокол, за порушення правил благоустрою – 15 протоколів, за продаж алкоголю неповнолітнім – 25 адміністративних протоколів.

«Нам є чим пишатись, адже ми маємо одні з найкращих показників по Чернігівські області», – начальник поліції.

Потім депутати та запрошені мали змогу задавати начальнику поліції свої питання.

На питання селищного голови стосовно провадження, які зареєстровані в наслідку захоплення земельних ділянок без правових підстав, начальник поліції повідомив, що на сьогодні складено три приписи.

Обговорили і ефективність використання встановлених камер відеоспостережння по Сосниці. За словами звітуючого, завдяки камерам розкривається 50% порушень. Також обговорили можливість реалізації online перегляду, в режимі реального часу, зображення з камер кожним бажаючим.  

Депутат, а за сумісництвом член адмінкомісії селищної ради Петро Кнуренко, дав зауваження стосовно неправильного заповнення поліцією протоколів про адміністративні порушення.

Далі на порядок денний було винесено питання про внесення змін до селищного бюджету.

Нудні цифри

Доходна бюджетна частина

Збільшити призначення:

 • субвенції на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у сфері охорони здоров’я  – 195 500 грн (на видатки по забезпеченню хворих на інсулін) ;
 • субвенції на забезпечення  якісної, сучасної та д оступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» – 298 810 грн;
 • іншої субвенції – 12 000 грн (з обласного бюджету на виконання доручень виборців депутатами обласної ради, допомога – 2 000 грн;  райбюджет – 10 000 грн, придбання пам’ятника.

   Зменшити призначення:

 • субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 3 300 грн.

Видаткова частина:

Зменшення видатків:

 • реконструкції центрального стадіону  – 1 525 596 грн;
 • програмі благоустрою території населених пунктів селищної ради (оплата послуг) – 250 000 грн;
 • культурно-мистецькій програмі селищної ради – 62 000 грн;
 • утриманню ДНЗ по оплаті спожитих енергоносіїв – 81 266 грн;
 • утриманню загальноосвітніх шкіл по оплаті спожитих енергоносіїв – 144 693 грн;
 • утримання бухгалтерії відділу освіти – 12 868 грн;
 • забезпеченню діяльності музею –ؘ 20 000 грн;
 • забезпеченню діяльності будинків культури, клубів (оплата енергоносіїв) – 32 937 грн;
 • проведенню спортивних змагань – 19 200 грн.

Передбачити видатки

 • утримання селищної ради (оплата електроенергії ) – 17 333 грн;
 • програму висвітлення діяльності селищної ради – 20 000 грн;
 • програму регулювання водного режиму – 3 000 грн;
 • забезпечення хворих інсуліном – 60 000 грн;
 • програму соцзахисту – 2 000 грн;
 • програму благоустрою території населених пунктів селищної ради (оплата електроенергії) – 90 997 грн;
 • програму підтримки КП «Благоустрій Сосниця» – 212 000 грн;
 • утримання та ремонту автомобільних доріг комунальної власності – 1 315 596 грн;
 • утримання ДНЗ – 81 266 грн, з них на придбання предметів – 33 000 грн, оплату послуг – 48 266 грн;
 • утримання загальноосвітніх шкіл – 289 668 грн, з них на придбання предметів – 175 000 грн, продуктів харчування – 35 372 грн, оплату послуг – 77 796 грн, інші – 1 500 грн;
 • утримання позашкільної освіти на придбання предметів і оплату послуг – 15 000 грн;
 • утримання бухгалтерії відділу освіти  на оплату послуг – 7 000 грн;
 • утримання бібліотек – 2 000 грн;
 • забезпечення діяльності будинків культури, клубів – 13 500 грн;
 • програму стимулів для медпрацівників – 19 200 грн.

По утримаанню музичної школи: за рахунок зменшення видатків по оплаті енергоносіїв в сумі 9 000 грн передбачити видатки на придбання матеріалів – 5 000 грн, оплату послуг – 4 000 грн.

Внести до бюджетних призначень по управлінню відділу освіти, культури, молоді та спорту: зменшити призначення по видатках на заробітну плату по селищній раді в сумі  102 942 грн та передбачити їх у відділі освіти.

Згідно з розпорядженням директора Департаменту фінансів обласної державної адміністрації від 22.05.2020 № 64 внести зміни до видатків по утриманню загальноосвітніх шкіл,  що передбачені за рахунок додаткової дотації: зменшити призначення в липні-грудні поточного року а суму 411 424 грн та передбачити їх у червні поточного року, в т.ч. на видатки по оплаті праці – 352 588 грн, оплаті теплопостачання – 58 836 грн.

Сосницька селищна рада вже була приєднана до «Угоди мерів» вже давно. Але в зв’язку з тим, що вийшли терміни і рішення стало не чинне, на сесії повторно схвалити європейську ініціативу «Угода мерів», тим більше, що є шанси на залучення демонстраційного проекту по термомодернізації ЗДО «Калинка» за кошти Євросоюзу.

Прийняли рішення перейменувати «Територіальний центр соціального обслуговування» на «Центр Надання соціальних послуг». Після такого перейменування центру можна буде розширити перелік послуг, наприклад, займатися сім’ями, які потрапили в складні життєві обставини. Так буде простіше працювати і виявляти ці сім’ї.

Також на сесії внесли зміни до Програми «Соціальний захист населення Сосницької селищної ради на 2020 рік». Почастішала проблема зловживанням батьками алкогольними напоями і невиконанням батьківських обов’язків. В зв’язку з коронавірусом, зараз діти мають проходити обсервацію в лікарні до зарахування в інтернат. Тому цим рішенням ми зможемо забезпечити дітей підгузками, засобами гігієни та іншими необхідними речами.

Також рішення передбачає продовження виплати компенсації хворому, який під час карантину їздить в Чернігів на гемодіаліз.

Дуже важливе рішення – затвердження Програми стимулів для медичних працівників на 2020 рік. В громаді є два медичні працівники, які працюють в досить складних умовах. Це фельдшер в Пекарівському старостівському окрузі (медична працівниця їздить з сусіднього села) та лікар-стоматолог в Чорнотичах (в зв’язку з реформую був переведений на фізособу). Розуміючи існуючу проблему було прийнято рішення профінансувати додаткові 0,25 ставки за цією програмою.

В другій частині засідання сесії було розглянуто велику кількість земельних питань, з переліком яких можна ознайомитися на сайті селищної ради.

Зараз читають

Хату збудували із саману. Парасковія та Микола Матвієнки

Хату збудували із саману,  зростили порядними чотирьох дітей і...

З родини Кудрівчан вийшла чемпіонка України

Сім'я Лупиносів – міцна і дружня родина. Все в...

Нове обладнання для дітей з особливими можливостями

Нещодавно мені довелося побувати у комунальному закладі «Сосницький навчально-реабілітаційний...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Вам також може сподобатисяПОВ'ЯЗАНІ
Вам рекомендовано